„Když mě trenér vybral na nájezd, byl jsem překvapený,“ říká Zdeněk Kučera

„Když mě trenér vybral na nájezd, byl jsem překvapený,“ říká Zdeněk Kučera
neděle 16.12.2012 | Redakce

Sedmadvacetiletý útočník Zdeněk Kučera byl hlavní postavou včerejšího utkání Drtičů na pelhřimovském ledě. Nejprve v závěru druhé dvacetiminutovky srovnal na 2:2 a jelikož další branka ze hry nepadla, musely vítěze určit nájezdy, které rozhodla právě trefa hodonínského odchovance.

 
 

Zdeňku, na Vysočinu jste jeli v hodně improvizované sestavě. I přesto jste si odvezli dva cenné body. Jak těžký zápas to byl?

Jeli jsme k zápasu v hodně polátané sestavě. Chyběly nám opory jako Špoky, Pešák nebo Sajdlík (Martin Špok, Petr Peš a Jakub Sajdl, pozn. redakce), kteří umějí dát góly, a bylo prostě poznat, že jsme hráli v jiné sestavě, než obvykle. Prví třetiny byla taková ustrašená. Čekali jsme, s čím na nás soupeř vyrukuje, a byli jsme opatrní. Po první přestávce trenéři přeházeli formace, já jsem se posunul do prvního útoku ke Křižákovi a Fíďovi (Pavel Kříž a Ondřej Fiedler, pozn. redakce) a hra se trochu zlepšila. Začali jsme víc bruslit a vypadalo to hned jinak. Byl to hokej nahoru dolů, ale myslím si, že jsme domácí tlačili a měli jsme i víc ze hry.


Ve třetím útoku pak nastupovali kluci z juniorky. Dokonce se jim podařilo dát i gól, takže asi zahráli dobře, souhlasíš?

Určitě. Drželi puk a dávali čas prvním dvěma pětkám, aby měly možnost si oddychnout a odehráli moc dobrý zápas. I když byl rozhodně těžký.


V prvním vzájemném zápase jste v Pelhřimově poprvé v sezoně prohráli, i když těsně 4:3. Doma jste pak nasázeli Spartaku 12 branek a dnes, na Vysočině, to bylo opět vyrovnané utkání. Vypadá to, že se Vám na pelhřimovském ledě nehraje moc dobře…

Pelhřimov je doma hodně silný. Mají doma dobré výsledky a navíc hrají vesměs pořád v tom samém složení, což se nám třeba už delší donu bohužel nedaří. Ale nemyslím si, že by byl pelhřimovský led pro nás něčím specifickým, proč by se nám tam mělo hrát líp nebo hůř.


Na konci druhé třetiny jsi vstřelil svou druhou branku v sezoně. Popiš nám vyrovnávací trefu na 2:2 svým pohledem…

Hrálo se u nás ve třetině. Lojza (Martin Miklík, pozn. redakce) vymetl puk po mantinelu do středního pásma. Tam to na mě protežoval Fíďa a jeli jsme s Křižákem dva na jednoho. Asi tři střídání jsme byli ve stejné situaci a já tehdy Pavlovi nahrával, ale puk mu přeskočil hokejku, tak jsem si řekl, že to tentokrát zkusím zakončit. Podíval jsem se na golmana, který stál u tyčky, tak jsem to zkusil na vyrážečku a padlo to tam.


V závěru základní hrací doby měli výhodu přesilovky nejprve domácí a posléze i vy. To mohly být, za nerozhodnutého stavu, zlomové momentu zápasu…

Byly tam sice nějaké šance, ale myslím si, že se to už spíš dohrávalo. Předtím měli šance i Křižák se Zdeňkem Juráskem, ale bohužel to tam nepadlo.


Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů a v nich jsi jako jediný z exekutorů dokázal svůj nájezd proměnit. Vybral Tě kouč, nebo ses sám nabídl? A věřil sis a věděl jsi dopředu, co na Čekala v bráně Pelhřimova vymyslíš?

Vybral mě trenér. Sám jsem z toho byl trochu překvapený, protože jsem nejel žádný nájezd ani v přípravě (směje se). Řekl jsem si, že nebudu nic vymýšlet, že si jakožto pravák najedu a zkusím to střelou na lapačku. Naštěstí to vyšlo a jsem za to rád.


Výborně zachytali oba brankáři, jak ve hře Filip Barus, tak na nájezdy Petr Zavadil. Oba mají velkou zásluhu na tom, že jste si nakonec odvezli dvoubodové vítězství, souhlasíš?

Určitě. Bary (Filip Barus, pozn. redakce) nás v zápase i v prodloužení několikrát podržel a v nájezdech pak Peca (Petr Zavadil, pozn. redakce) zachytal taky výborně. Hodně nám oba dva pomohli.


Jaká byla cesta do Pelhřimova a hlavně zpět domů do Hodonína?

Cesta byla docela v pohodě. Na to že byla taková obleva a varovali před náledím, tak to šlo. Naštěstí se nic nestalo a dobře jsme dorazili. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies