Závěrečná cesta na led soupeře v letošním roce - Drtiči jedou do Pelhřimova

pátek 14.12.2012 | Redakce

Před hodonínskými hokejisty je poslední výjezd v kalendářním roce 2012. Oranjes se v sobotu kolem oběda vydají směr Pelhřimov, kde na ně bude čekat domácí výběr kouče Melouna. Drtiče však sužují nemoci a zranění. V jaké sestavě nakonec na Vysočinu odjedou, je zatím otazníkem.

Po těsné prohře v Brně, kde Drtiči domácí Technice podlehli až na samostatné nájezdy, se hodonínští hokejisté opět vrátili na vítěznou vlnu. Moravské Budějovice sestřelili Drtiči zejména v přesilových hrách. „Máme přesilovky dobře sehrané. Ostatní týmy takovou úspěšnost nemají a v tom je naše síla,“ řekl po zápse se Žihadly obránce David Skočovský, který ale tentokrát alternoval na levém křídle prvního útoku. A právě brněnský rodák v samotném závěru pečetil výhru 5:2 střelou do prázdné branky.

Důvod, proč třiadvacetiletý nejproduktivnější zadák soutěže naskočil do zápasu na postu útočníka je jednoduchý. Drtiči sužuje obrovská marodka. A po středečním utkání je to s lazaretem v kabině SHK ještě horší. „Na čtvrtečním tréninku nás bylo jen devět,“ prozradil hlavní kouč Miroslav Barus. V jakém složení tedy Drtiči v sobotu na Vysočině nastoupí, se bude rozhodovat doslova až na poslední chvíli.

Pelhřimov je tým dvou tváří. Po Jánošíkovsku umí bohatým brát a chudým dávat

Tým z Vysočiny trochu zaspal začátek soutěže. Po první čtvrtině měl na svém kontě jen 12 bodů. Ve druhé se červeno-bílým povedlo výsledkově zvednout a momentálně patří souboru trenéra Melouna s 34 body pátá příčka. Spartak má tak dobře našlápnuto k tomu, aby se po jednoroční pauze opět probojoval do vyřazovací části.

Výkony mužstva jsou však hodně nevyrovnané. Spartak si v dosavadním průběhu sezony připsal skalpy všech týmů z top čtverky - Nymburku, Žďáru, Techniky i Hodonína. Na druhou stranu však rozdával body těm nejslabším. Nováčka z Moravských Budějovic ani jednou ze tří pokusů nedokázal zdolat za tři body a v šestém kole podlehl na svém vlastním hřišti nejhoršímu týmu soutěže z Chotěboře ostudně 4:10.

Pelhřimov je „remízovým králem“ naší skupiny. Už šestkrát se musely zápasy týmu z Vysočiny rozhodovat až v prodloužení nebo na samostatné nájezdy. Zajímavým faktem je i to, že loterie samostatných nájezdů musela určit vítěze ve dvou z posledních třech utkáních Pelhřimova. A aby to nebylo málo, poslední domácí duel s Jindřichovým Hradcem se rozhodovalo až prodloužení. „Stejně jako soupeř jsme mohli rozhodnout už v základní hrací době. Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Potřetí jsme došli do prodloužení, ale čím to, to netuším. Kluci asi chtějí, abych v té zimně stál dlouho na střídačce,“ řekl po utkání dobře naladěný Martin Meloun.

Sestřih ze zápasu minulého ročníku, v němž Drtiči porazili Pelhřimov jasně 10:3. (Autor videa: Pavel Hodes)

Brankářskou jedničkou Pelhřimova je Jan Čekal. Dvaadvacetiletý golman nastoupil do dvaceti utkání a drží si téměř devadesátiprocentní úspěšnost svých zákroků při průměru 3,86 inkasované branky na zápas.

Defenziva Pelhřimova stojí a padá na výkonech mladíků. Většinu zápasů odehrála jen čtveřice Richard Adam (21 let - 2+5), Zdeněk Jelínek (20 - 1+5), Přemysl Tobola (20 - 2+3) a Petr Veselý (24 - 0+1). Dále se trenérská dvojice Spartaku spoléhá na služby Pavla Suka (0+5) Dominika Kasalého (0+0) nebo Ondřeje Posmyka (1+0).

Útok Spartaku táhne v hlavně první formace. Útok zkušených ve složení Tomáš Plachý (27), Jan Hrbatý (27) a Martin Tecl (40) nastřádal dohromady už 88 kanadských bodů (40+48). Pozadu ale nejsou ani členové druhé pětky. Střelecky plodné období zažívá jihlavský odchovanec Libor Bezděk, autor již třinácti branek (13+10). Na úspěšnou loňskou sezonu navazuje i dvaadvacetiletý Martin Hadrava (9+15) a pomalu se prosazuje i jeho o čtyři roky mladší bratr Marek (4+4).

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Zavadil (Luner) - Oško, Skočovský, Pokorný, Šťastný, Směřička, Popela, Miklík - Charvát, Smetana, Kříž, Fiedler, Stejskal, Vrba, Tomi, Jurásek, Kuba, Kučera.

Spartak Pelhřimov: Čekal - Tobola, Beneš, Jelínek, Veselý, Posmyk, Štebih - Tecl, Plachý, Hrbatý - Marek Hadrava, Bezděk, Martin Hadrava - Kubát, Filip Kasaly, Votápek.

Rozhodčí

Daniel Jechoutek (Praha) - Svatopluk Marek (Klecany), Michal Rybáček (Praha).

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Pelhřimov - Hodonín můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.

Tipovačka

Také na zápas Spartak Pelhřimov - SHK Hodonín si můžete zatipovat v tipovací soutěži, na kterou jste byli v minulosti zvyklí a která se těšila velkému zájmu čtenářů našeho webu. Dva vylosovaní výherci se mohou těšit na dvě volné vstupenky na příští domácí utkání. Systém a vše potřebné, co musíte o tipovačce vědět, se dozvíte ZDE.

Jan Jíra - 16,96 / 67,50%

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body.
V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.