5. kolo: Žihadla znemožnila Chotěboř, Břeclav doma zaskočila Techniku

čtvrtek 4.10.2012 | Redakce

Páté kolo přineslo zatím nejbohatší gólovou nadílku. Nejméně branek padlo ve Žďáru, kde domácí vyhráli 4:2 nad Kolínem. Jinak to ale byly opravdové hody. Břeclav rozhodla o své výhře nad Brnem už v první třetině, hodonínští Drtiči nakonec udolali Vajgar a Moravské Budějovice nadělily Chotěboři desítku. Nejvyrovnanější utkání viděli fanoušci v Nymburku, odkud si Spartak odvezl dva body za výhru na nájezdy.

Výsledky 5. kola

SHK Hodonín - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 6:4 (2:3, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Peš (Stejskal, Skočovský), 14. Stejskal (Šťastný), 24. Červenka (Skočovský, Stejskal), 32. Šťastný (Stejskal), 39. Sajdl (Kříž), 60. Kříž (Skočovský) - 11. Šachl (Skokan), 15. Kupec (Chmel, Turek), 17. Šachl (Mařík, Skokan), 51. Procházka (Mařík). Rozhodčí: Mech - Chocholouš, Kříž. Diváci: 824 (23,3% z celkové kapacity - 3540).

Ohlas Jiřího Recha (Hodonín):
„Měli jsme dobrých prvních deset minut. Řekli jsme si, že na Vajgar vletíme, protože soupeř přijel pozdě a hráči mohli být ztuhlí. Vypracovali jsme si na začátku utkání možná pět tutových šancí a je škoda, že jsme z nich nevytěžili víc branek. Možná by se zápas vyvíjel jinak, ale to je jen kdyby. Nakonec jsme po první třetině prohrávali, o čemž rozhodlo hlavně to, že jsme byli šestkrát venku a z toho jsme dostali dvě branky. O přestávce jsme si řekli, že se nesmíme nechat tolik vylučovat. Začali jsme od druhé třetině víc bruslit a napadat, čímž se nám podařilo dostat soupeře pod tlak a druhou třetinu jsme jasně ovládli. Ve třetí třetině tam byla zase zbytečná vyloučení. Dostali jsme kontaktní branku, ale nakonec jsme to ubojovali. Doufám, že už se mi poštěstí zažít i nějaký klidnější zápas, po kterém budu mít klidnější spaní a normální tep.“

Ohlas Miloslava Čecha (Jindřichův Hradec):
„Pořád to je začátek sezony a my ty začátky prostě takové míváme. Hodonín celý zápas výborně bruslil a dali do toho víc nasazení, takže mi nezbývá, než jim poblahopřát k zaslouženému vítězství. V závěru jsme to mohli zdramatizovat, kdy jsme měli výbornou šanci na srovnání a ještě to mohlo být zajímavé. Gól v power-play mě nemrzí, to jsme už museli zkusit. Jen jsem trochu zklamán z výkonu rozhodčího, protože mi připadá, že jedenadvacet vyloučení, je zbytečně moc. Někteří kluci utíkají z práce, aby mohli hrát a mladí, kteří se do hry skoro nedostanou, protože se hraje ve čtyřech, se pak nemají kde ten hokej naučit a z toho je mi trochu smutno. Chyběli nám Marek Dvořák, který nemohl kvůli práci a Jaroslav Kocar, který není úplně zdravotně v pořádku, tak jsme jej raději nechali doma.“

NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 5:6sn (2:1, 1:1, 2:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Knesl (Sem), 20. Šefl (Velechovský), 30. Vrba (Jonáš, Martinec), 45. Jonáš (Martinec), 49. Sem (Velechovský, Malínský) - 1. Plachý (Bezděk), 22. Tobola (Kasalý, Hadrava Marek), 49. Votápek (Hadrava Marek, 57. Adam (Bezděk), 60. Kubát (Plachý), rozhodující nájezd Bezděk. Rozhodčí: Jechoutek - Rybáček, Marek. Diváci: 200 (4,4% z celkové kapacity - 4500).

HC Lvi Chotěboř - HC Moravské Budějovice 2005 3:10 (2:2, 1:4, 0:4)
Branky a nahrávky: 9. Varga (Blažek, Kubišta), 15. Blažek (Varga, Kubišta), 37. Koželuh (Půhoný, Vlček) - 3. Kadlec, 8. Telesz (Peroutka), 28. Bula (Barták), 28. Křenek (Prkna), 38. Sechovanec, 39. Müller (Prkna), 44. Sobotka (Křenek, Prkna), 48. Müller z trestného střílení, 52. Zahradník (Barták, Bula), 54. Müller (Kadlec, Telesz). Rozhodčí:Kareš - Potůček, Novák. Diváci: 200 (16,7% z celkové kapacity - 1200).

HC Lvi Břeclav - VSK Technika Brno 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 4. Šaur (Dora, Jurča), 9. Jurča (Papp), 17. Gabriška (Peslar), 40. Beneš (Dufek, Kurial), 46. Jurča (Lechner, Šaur), 53. Šaur (Novák Jak.) - 30. Látal (Klimeš), 48. Rajnoha (Žalud), 51. Látal. Rozhodčí: Obadal - Švarc, Velinský. Diváci: 190 (4,7% z celkové kapacity - 4039).

Ohlas Michala Konečného (Břeclav):
„Odehráli jsme výborné utkání, kluci dostali po posledním zápase pořádně zabrat. A poučili se. Zaskočili jsme Techniku, vyšli nám přesilovky, které jsme pilovali, a nabádal jsem i k časté střelbě, protože dávat branky letos umíme. K tomu nám výborně zachytal brankář, který zraje jak víno. Dát Technice šest branek je dobrá vizitka a kluky i diváky ten zápas musel bavit. Jen je škoda, že jsme za stavu 1:5 polevili a hosté toho hned využili.“
(zdroj: hcbreclav.cz).

Ohlas Romana Kaňkovského (Technika):
„Vše ovlivnila prví třetina, kterou jsme zaspali. Ta nám hrubě nevyšla. Pak, když už jsme dali nějakou branku, hned jsme dostali další. Ani potom nám to tam vůbec nepadalo. Musíme se poučit z chyb, které jsme hlavně při hře v oslabení udělali.“

SKLH Žďár nad Sázavou - TJ SC Kolín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Man (Slavík, Beneš), 38. Beneš (Kotlík, Slavík), 41. Ježek, 60. Hron (Staněk) - 35. Kadlec (Pýcha), 41. Malý (Šafránek, Nedbal). Rozhodčí: Dědek - Musil, Toman. Diváci: 448 (12,8% z celkové kapacity - 3500).

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 3 - 0 - 0 - 2, skóre 24:25.
Nejvyšší návštěva: 824 (Hodonín).
Průměrná návštěva: 372 (celkem 1862).
Průměr gólů na zápas: 9,8 (celkem 49)
Nejrychlejší branka: Petr Peš - SHK Hodonín (00:47 - HOD vs. JHR)

Hráč kola podle redakce shkhodonin.cz: Vladimír Stejskal (SHK Hodonín)

Člen druhého hodonínského útoku byl v utkání Drtičů s Vajgarem k neudržení. Jeden gól třiadvacetiletý forvard svému bývalému klubu sám vstřelil a další tři branky připravil pro své spoluhráče. I díky jeho čtyřem kanadským bodů porazil Hodonín Jindřichův Hradec 6:4 a vrátil se na první místo tabulky centrální druholigové skupiny.

Tým kola podle redakce shkhodonin.cz: HC Moravské Budějovice 2005

Nováček soutěže dál pokračuje ve výborných výsledcích. Tým trenéra Cakla po domácí porážce od Nymburku dokázal hned v dalším zápase naplno bodovat, když si tři body odvezl ze zimního stadionu v Chotěboři. Výhra to ale nebyla ledajaká. Jako prvním se Žihadlům povedlo v jednom zápase nastřílet dvouciferný počet branek. Tento počin je o to cennější, že to bylo na soupeřově hřišti. Za výhru 10:3 si Žihadla vystřílela titul pro tým kola.

10. Technika 		 280	140		 730	243		1010	202

Do 3. kola jsou čísla návštěvnosti oficiální (vyjma zápasu 2. kola TEC - HOD ze kterého je jen neoficiální odhad počtu diváků a zápasu 3. Kola NYM - TEC ze kterého je údaj o divácích pouze z oficiálního webu klub. Údaje ze 4. a 5. kola jsou brány jen z oficiálních webů klubů. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas

1. NJI Nový Jičín 8 25:22 20
2. OPA Opava 8 22:19 15
3. VEL Velké Meziříčí 8 26:25 15
4. VAL Valašské Meziříčí 7 26:15 12
5. ZNS Žďár nad Sázavou 8 27:30 11
6. KOP Kopřivnice 8 25:27 9
7. KMB Kometa Brno B 8 22:24 8
8. HOD Hodonín 7 13:24 3