Uvidíme, jak kvalitní liga bude, říká těsně před ostrým startem kouč juniorky Jaroslav Crlík

Uvidíme, jak kvalitní liga bude, říká těsně před ostrým startem kouč juniorky Jaroslav Crlík
čtvrtek 20.9.2012 | Redakce

Devětatřicetiletý trenér má za sebou divoký a náročný rok. Nejprve "se svými juniory" splnil s přehledem předsezonní předsevzetí a postoupil z kraje do ligy, aby následně převzal na barážové vyvrcholení první mužstvo Drtičů s nímž se statečně pral v bitvách o postup. V létě se stal asistentem u A-týmu, ale jeho hlavní náplň bude u juniorky, kterou, spolu s kolegou Rýparem, povede v zítra startující Lize juniorů.

 
 

Jak jste spokojen s letní přípravou?

Letní byla hodně poctivá. Měli jsme jen v červenci čtrnáct dnů volna. Praktikovali jsme náš osvědčený systém sedm plus dva, takže jsme měli devět týdnů přípravy na suchu. Vzhledem k tomu, kolik kluků na tréninky chodilo, tak letošní přípravu považuji za velmi dobrou.


V přípravě jste odehráli jedenáct přípravných utkání. Podle výsledků můžete být asi s výsledky celkem spokojený, nebo se pletu?

Výsledky jsme měli celkem uspokojivé, to je pravda. V podstatě v každém zápase jsme ale hráli v jiné sestavě a snad ani jednou jsme nehráli v takové sestavě, kterou bychom chtěli postavit v lize. Buď byli kluci zranění, nebo jim start nedovolily jejich povinnosti. Tohle mě trochu mrzí, že jsme si nemohli ani jednou zkusit, zahrát si v plné síle. Na druhou stranu si ale zahráli všichni a zapojili se i kluci, kteří jsou v juniorce první rok. A je možná dobře i to, že jsme soupeřům neukázali naši plnou sílu.


Kromě týmů, s nimiž se budete v příštích měsících pravidelně utkávat o ligové body, jste sehráli také dvojzápas se slovenskou extraligovou juniorkou Skalice, se kterou jste minulý rok v přátelských zápasech dostali pěkně naloženo. Letos to už byla jiná písnička a kvalita týmu jde určitě vidět…

Naši kluci se oproti loňsku určitě zlepšili, ovšem asi viditelnější bylo to, jak Skalica šla naopak hodně dolů. Jsem docela zvědavý na to, jakou úroveň bude mít slovenská juniorská extraliga. Budu je po očku sledovat, jak se jim bude dařit. Když jsem viděl, že za ně nastoupili i šestnáctiletí kluci, tak jsem považoval za povinnost doma vyhrát. Škoda, že v odvete na Záhoří jsme prohráli. Ale v tom zápase nebyl náš výkon vůbec dobrý.


Tým zůstal v podstatě totožný s tím, co vloni suverénně vybojoval postup. Určitě ale nastaly i nějaké změny. Můžete nám říct něco k příchodům a odchodům?

Z loňského kádru odešli Tibor Janás do Uherského Ostrohu a Adam Doskočil zkouší štěstí na východě. Podle posledních informací by měl hrát v nějakém týmu MHL (juniorský soutěž KHL, pozn. redakce). To jsou jediné odchody. Naopak se nám povedlo přivést obránce Ivana Oška z Liptovského Mikuláše, který by nám měl vyztužit zadní řady. Do útoku přišel Radek Smetana, který by měl alternovat i v A-týmu. A na poslední chvíli jsme získali ještě brankáře Stanislava Masaryka, který vloni chytal v Nitře.


S jak širokým kádrem půjdete do bojů v Lize juniorů?

V týmu máme asi pětadvacet hráčů. V regulích jsou jistá omezení a sice, na výjimku mohou nastoupit čtyři hráči ročníku 1992 a tři cizinci. Cizinců máme trochu víc, takže se kluci budou muset střídat.


Do přípravy zasáhli čtyři brankáři. Máte už s kolegou Rýparem jasno v otázce brankářské jedničky?

Jedničku jsme neurčili. V Hodoníně s námi budou trénovat tři brankáři - Martin Jež, Ondra Luner a Standa Masaryk. V bratislavském Ružinově máme ještě Michala Krampla. Standa s Michalem by měli chytat v domácích zápasech, aby nemuseli cestovat až příliš a Martin s Ondrou budou chytat hlavně při venkovních utkáních. Uvidíme, jak to bude vypadat, ale šanci by měli dostat všichni.


Bohužel se Vám v přípravě nevyhnula zranění. Jak na tom momentálně marodi jsou?

Momentálně máme na marodce, pokud se nemýlím, pět hráčů - Martin Miklík, Ondrej Horinka, David Polesný, Michal Buřič a Dominik Fojtík. Vzhledem k tomu, že nám tento pátek začíná soutěž, to samozřejmě není nic příjemného.


Jakožto na nováčka v Lize juniorů na Vás a Vaše svěřence nečeká lehká úloha. S jakou představou a jakými cíly do soutěže vstupujete?

Uvidíme, jak kvalitní liga bude. My jsme moc nevěděli, co od toho máme čekat. I z tohoto důvodu jsme se zúčastnili turnaje v Přerově, abychom to aspoň trochu zjistili. Na tomto turnaji se nám docela dařilo, ale to samozřejmě nejde srovnávat s ostrými zápasy v sezoně. Kdyby to však mělo vypadat podobně, tak bychom snad neměli mít v soutěži nějaké větší problémy. Ale na tohle je ještě brzo. Je ale každopádně vidět obrovský rozdíl mezi ligou a krajem.


Letos poprvé bude v Lize juniorů tříbodový systém. Je to podle Vás spravedlivější, než starý, dvoubodový systém?

Tříbodový systém je výhodnější, když se daří. To pak body naskakují a dá se rychle stoupat tabulkou nebo získat náskok. Když se nedaří, tak se zase rychle ztrácí. Oba bodové systémy mají svá pro a proti. Pro diváky je ale každopádně atraktivní to, že v případě nerozhodnutého stavu přijdou na řadu nájezdy.


Do baráže o postup do Extraligy postoupí pouze vítěz dlouhodobé části. Není škoda, že se i v této soutěži nehraje divácky atraktivní play-off?

Myslím si, že 36 kol je zbytečně málo a že by se klidně mohla liga juniorů o pár zápasů navýšit. A pokud by to bylo formou play-off, tak by to jak pro hráče, tak hlavně pro fanoušky bylo asi to nejlepší. Náboj v play-off je přeci jen jiný. I pro samotné hráče by měla být liga atraktivní a je to škoda, že se na to nemyslelo.


V minulé sezoně si na Vaše zápasy dokázali najít cestu i fanoušci, kteří nejednou vytvořili velmi pěknou atmosféru. Pozvěte na závěr našeho rozhovoru příznivce hodonínského hokeje na letošní ligové zápasy juniorky…

Věřím a doufám, že a nás naši fanoušci přes léto nezapomněli a že naváží na minulou sezonu, kdy na naše zápasy chodili v hojném počtu a i letos nám zachovají svou přízeň. I přípravné zápasy nám ukázaly, že si fanoušci cestu na zimák našli a my jsme za to moc rádi. Klukům se taky hraje o moc líp, když hrají před větší návštěvou, než před prázdnými tribunami. Takže bych fanoušky moc rád pozval na naše zápasy, budeme se těšit. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 8 25:22 20
2. OPA Opava 8 22:19 15
3. VEL Velké Meziříčí 8 26:25 15
4. VAL Valašské Meziříčí 7 26:15 12
5. ZNS Žďár nad Sázavou 8 27:30 11
6. KOP Kopřivnice 8 25:27 9
7. KMB Kometa Brno B 8 22:24 8
8. HOD Hodonín 7 13:24 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS