Představení soupeřů: SKLH Žďár nad Sázavou

Představení soupeřů: SKLH Žďár nad Sázavou
sobota 15.9.2012 | Redakce

S novým koučem Martinem Sobotkou a s jen minimálními hráčskými změnami půjdou do nové sezony hokejisté Žďáru nad Sázavou. Vedení klubu se povedlo přivést dvě zvučné posily - Ondřeje Březinu a nestárnoucího Michala Kaňku, s nimiž by se Plameny chtěly pohyboval v klidném středu tabulky. Hlavně by ale na Vysočině rádi konečně po dlouhé době prošli přes brány čtvrtfinále.

 
 

Minulá sezona

Dobrý začátek, horší prostředek a dobrý konec. Tak by se dala jednoduše popsat loňská sezona z pohledu žďárského klubu. V první čtvrtině si Plameny do tabulky připsaly 17 bodů. Ale druhá a třetí část se týmu z Vysočiny nepovedla podle jejich představ. Ze dvaceti zápasů vybojoval SKLH jen 24 bodů a pád mimo pozice zajišťující play-off.

Poslední čtvrtina už byla zase o něčem jiném. Stejným bodovým ziskem jako v první části se Plameny nakonec vyšvihly na konečné sedmé místo, což znamenalo, že je ve čtvrtfinále vyzvou brněnští Vysokoškoláci.

Brňané byli v sérii jasným favoritem, ale Žďár dokázal v prvním čtvrtfinálovém duelu v Brně domácí tým dokonale zaskočit a po výhře 4:2 se překvapivě ujali vedení. Technika pak však potvrdila papírové předpoklady a po třech výhrách v řadě slavila postup do semifinále. Žďáru vyřazením v prvním kole play-off sezona skončila.


Přípravné zápasy

Nový kouč Plamenů Martin Sobotka s výsledky přípravy asi nebude moc spokojený. Jeho svěřenci odehráli celkem sedm zápasů, a ve čtyřech z nich odešli poraženi. Na jedinou výhru v základní hrací době čekali hokejisté s hořícím “Ž” na prsou až do poslední možné chvíle. Až v závěrečném utkání dokázaly Plameny udolat nováčka z Moravských Budějovic.

Souhrn přípravných zápasů SKLH Žďár nad Sázavou:
SKLH Žďár nad Sázavou - HC Lvi Břeclav 2:2, Spartak Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou 4:1, SKLH Žďár nad Sázavou - HC Dukla Jihlava 3:4, SKLH Žďár nad Sázavou - Spartak Pelhřimov 2:5, HC Moravské Budějovice 2005 - SKLH Žďár nad Sázavou 5:6sn, VSK Technika Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 8:3, SKLH Žďár nad Sázavou - HC Moravské Budějovice 2005 4:3.


Vzájemné zápasy

Žďár nad Sázavou nepatří mezi oblíbené soupeře hodonínského SHK. Na domácí půdě to Drtičům celkem jde, ze čtyř utkání u řeky Moravy vyhráli oranžovo-modří tři, ale na Vysočině to je jiná písnička. Ze Žďáru ještě Drtiči ani jednou ze čtyř pokusů nedokázali dovést plný počet bodů. Jen jednou vyhráli za dva body. V minulé sezoně se Drtičm na Plameny vůbec nedařilo. Jediný bodový zisk byl z prvního utkání na jihu Moravy, v němž domácí vyhráli 3:0.

SHK vs. Žďár - doma				 4   3 0 0 0 1  21:10  9/ 3
SHK vs. Žďár - venku				 4   0 1 0 1 2  12:16  3/ 9 
SHK vs. Žďár - celkem				 8   3 1 0 1 3  33:26  12/12

Změny v kádru

Odchody před sezónou 2012/2013:
Svatopluk Číhal (trenér, Slovan Bratislava), Martin Sobotka (ukončení kariéry, nyní trenér A-mužstva), Miroslav Bukáček (ukončení kariéry), Aleš Koželuh (Chotěboř), Michal Kuba (Hodonín) .

Příchody před sezónou 2012/2013:
Josef Kolda (Dukla Jihlava), Ondřej Březina (Trutnov), Michal Kaňka (Benešov).


Sestava pro letošní ročník

Brankáři:
Jiří Sláma, Tomáš Linhart, Petr Opršal.

Obránci:
Pavel Staněk, Libor Střecha, Robert Krejnus, Martin Pleva, Tomáš Smejkal, Josef Kolda, Roman Sobotka, Vojtěch Šír, Tomáš Doležal, Martin Jícha, Petr Beneš.

Útočníci:
Luboš Kunstmüller, Ondřej Březina, Jiří Plachý, Ondřej Ježek, Michal Kaňka, Jiří Dítě, Jiří Man, Dan Kotlík, Jan Kočan, Pavel Havelka, Josef Hron, Patrik Slavík, Jan Šimon, Jakub Fúzik, Jan Ludvík, David Vítek.

Realizační tým:
Generální manažer - Miloslav Šimon, Hlavní trenér - Martin Sobotka, Vedoucí mužstva - Luboš Havelka, Kustod - Martin Nečas, Lékař - MUDr. Michael Jirčík, Masér - Luboš Veselý.

* tučně jsou zvýrazněny hvězdy týmu


Zimní stadion

Zimní stadion ve Žďáru stojí ve sportovním komplexu nesoucí souhrnný název „Na Bouchalkách“. Stadion má dva hlavní a čtyři postranní vchody. U hlavních vchodů po levé a pravé straně jsou pokladní okénka. Tak jako na většině stadionů v naší skupině, má i domovský stánek Plamenů dvě tribuny na podélných stranách. Na obou jsou místa jak pro stojící, tak pro sedící diváky. Celková kapacita stadionu je 3500 diváků, 2000 míst je pro sedící.

Adresa: Jungmannova 10, 591 01 Žďár nad Sázavou. GPS souřadnice zimního stadionu ve Žďáru nad Sázavou: 49°34´13.948"N, 15°56´28.655"E.


Návštěvnost

Plameny měly s průměrem 608 diváků v minulé sezoně třetí nejvyšší návštěvnost na domácích zápasech v celé skupině Střed. A chybělo jen málo, aby v tomto ohledu přeskočily i druhé Jihočehy (622). Nejlákavějším duelem bylo pro žďárské publikum derby s Chotěboří. Ve třiadvacátém kole, v němž Plameny svému velkému rivalovi i napodruhé v sezoně na vlastním ledě podlehli (1:2) prodala pokladní 896 vstupenek.

V play-off přilákala brněnská Technika ve dvou čtvrtfinálových zápasech, které hostil zimní stadion na Bouchalkách celkem 1665 diváků, což je slušný průměr 828 na zápas.

				Doma | průměr    Venku | průměr    Celkem | průměr
Návštěvnost zákl. část	    12166 |  608    8980 |  449    21146 |  529
Návštěvnost play-off		1655 |  828     500 |  250 	  2155 |  539

Drtiči vs. Plameny

Zápasy Hodonína a Žďáru v základní části 2. ligy skupiny Střed sezony 2012/13:

 9. sobota 20.10. 	Žďár nad Sázavou 	- SHK Hodonín 		18:00
18. sobota 1.12. 	SHK Hodonín 		- Žďár nad Sázavou 	17:00
27. středa 16. 1. 	Žďár nad Sázavou	- SHK Hodonín 		18:00
36. středa 27. 2. 	SHK Hodonín 		- Žďár nad Sázavou 	18:00

Prognóza a názor Martina Krásného (hokejzr.cz)

” Po sezóně bylo prakticky domluvené pokračování trenéra Svatopluka Číhala, který však dostal nabídku, která se neodmítá, což byla první ztráta. Role trenéra se ujal čerstvě osmatřicetiletý (13.9.) Martin Sobotka, jenž si již určitou dobu pohrával s myšlenkou na ukončení aktivní hráčské kariéry. Student trenérské "A" licence, šéftrenér mládeže a sekretář klubu v jedné osobě se stal i trenérem "A" mužstva.

Sobotka byl poslední dva roky nejproduktivnějším hráčem a společně s odchodem dalšího produktivního forvarda Miroslava Bukáčka rázem přišel tým o dva klíčové centry a více než 60 kanadských bodů. Vypadalo to, že tuto citelnou ztrátu, se bude těžko nahrazovat. Příchodem centrů Březiny a Kaňky to však vypadá, že by tým mohl mít minimálně stejnou sílu jako vloni.

Podle mého názoru, měl loňský tým na víc než na sedmé místo resp. čtvrtfinále. Věřím, že pokud se nám letos budou více vyhýbat zranění a nemoci (za celou loňskou sezónu se mužstvo nesešlo v plné - nejsilnější sestavě), mohly by být výsledky lepší. Trenér nechce stanovovat nějaké konkrétní cíle, ale chce především hrát atraktivní hokej, bavit lidi a samozřejmě co nejvíce vyhrávat.

Nicméně z toho vyplývá, že aby byli diváci spokojení, měli bychom se pohybovat alespoň kolem pátého místa v tabulce a po třech předchozích čtvrtfinále tentokrát konečně rozrazit bránu minimálně semifinále. Jsem přesvědčen, že výkonnostně na to mužstvo bude mít a bude záležet na tom, jak se s tím poperou hráči především ve svých hlavách, jaká bude pohoda v týmu, nějaké to štěstí a také již zmíněné zdraví. Tradičním problémem Plamenů je chabá střelecká produktivita, tým se s tím potýká již delší dobu a přípravné zápasy znovu naznačují, že toto opět nebude silná stránka Žďáru.

Jsem ale přesvědčen, že tým Plamenů bude opět patřit mezi ty, které hrají atraktivní hokej, jeho hráči jsou dobře hokejově a technicky vybavení a soupeři určitě nemohou čekat nějakou destruktivní defenzivu. To znamená, že i diváci (jak žďárští, tak soupeřů), se mohou těšit v zápasech proti Žďáru na dobrý a pohledný hokej. Právě s aktivní hokejovostí slavily Plameny vloni úspěchy právě proti silným soupeřům jako např. proti Hodonínu, který dokázaly třikrát porazit.“, říká Martin Krásný, šéfredaktor hokejzr.cz.

Tip Martina Krásného na pořadí po základní části:
Neumím a nechci takto tipovat pořadí, protože zatím je indicií tak málo, že by šlo stejně jen o střílení od boku. Na druhou stranu věřím, že mezi favority centrální skupiny budou znovu patřit Hodonín a Technika, naopak outsiderem bude i tentokrát Chotěboř. Jako černého koně soutěže si troufnu tipnout Moravské Budějovice. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS