Představení soupeřů: HC Moravské Budějovice 2005

Představení soupeřů: HC Moravské Budějovice 2005
pátek 14.9.2012 | Redakce

Klub z Moravských Budějovic je jediným letošním nováčkem naší druholigové skupiny. Na jaře bojovala Žihadla v baráži o účast ve třetí nejvyšší soutěži s Porubou neúspěšně, ale funkcionáři týmu z Vysočiny nakonec uspěli u zeleného stolu, když koupili licenci od odstoupivšího Benešova. A tak je tým vyznávající žluto-černou kombinaci barev poprvé ve své historii mezi „druholigovou elitou“.

 
 

Minulá sezona

Žihadla, jak se hokejistům z Moravských Budějovic přezdívá, jsou jediným nováčkem centrální druholigové skupiny. Klub bude mezi druholigovými týmy vůbec poprvé v historii. Vloni ještě brouzdali vodami v Krajské lize. Ve své skupině, spojené z Jihomoravského a Zlínského kraje, ve dvaadvaceti zápasech základní části v normální hrací době nepoznala Žihadla ani jednou hořkost porážky. Devatenáctkrát zvítězili hokejisté z města, které má osm tisíc obyvatel, za tři body a ve zbylých třech utkáních odešli pozařeni v nastaveném čase nebo po nájezdech.

Jednoznačným vítězstvím v základní části postoupily Moravské Budějovice přímo do semifinále, kde si v pohodě 2:0 na zápasy poradily s brněnským Warriorem (6:3, 8:5). Ve finale se celkem očekávaně střetly s Boskovicemi a I tentokráte prokázali svou kvalitu a suverenitu. Po výsledcích 4:3 a 4:0 se staly Moravské Budějovice přeborníkem a v následném dvojzápase s Orlovou (4:4, 3:2) si Žihadla vybojovala právo boje v baráži o 2. ligu.

V ní se na konci letošního března utkala Žihadla s Porubou a druholigový favorit svou druholigovou účast uhájil (4:2, 5:2 pro Porubu). V létě se však funkcionářům HC Moravské Budějovice 2005, jak zní celý název druholigového nováčka, povedlo získat licenci na třetí nejvyšší soutěž v zemi od odstupujícího Benešova.


Přípravné zápasy

Nováček naší druholigové skupiny si naplánoval jen čtyři přípravná utkání, ale nevedl si v nich vůbec špatně. Za zmínku stojí hlavně dvojutkání s jindřichohradeckým Vajgarem. V prvním přátelském zápase na Vysočině to byla čistokrevná přestřelka, v níž nakonec Žihadla zvítězila 9:5. I odvetu na jihu Čech tahal Vajgar za kratší konec a prohrál 1:5. S Plameny to byly vyrovnanější bitvy a po přípravě mohou být v Moravských Budějovicích rozhodně spokojeni.

Respekt budí zejména útočná síla. 22 branek ve čtyřech utkáních je velmi dobrá vizitka. Jen pro zajímavost - Drtiči vstřelili o dvě branky více, ale potřebovali na to devět utkání.

Souhrn přípravných zápasů HC Moravské Budějovice 2005:
HC Moravské Budějovice 2005 - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 9:5, HC Moravské Budějovice 2005 - SKLH Žďár nad Sázavou 5:6sn, KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Moravské Budějovice 2005 1:5, SKLH Žďár nad Sázavou - HC Moravské Budějovice 2005 4:3


Vzájemné zápasy

S týmem z Moravských Budějovic se Drtiči ve své novodobé historii ještě ani jednou nepotkali.


Změny v kádru

Odchody před sezónou 2012/2013:
Pavel Míča, Adam Havlík, Zdeněk Sedláček, Lukáš Boudný, Radim Dusík, Petr Vlašín, Miloslav Topol, Stanislav Ferenčík, Jaroslav Barvíř, Tomáš Hradecký, Jiří Cihlář (někteří končí kariéru, zbytek hraje neznámo kde).

Příchody před sezónou 2012/2013:
Roman Kousal, Roman Boška, Boris Kún, Tomáš Latner, Petr Novák, Jiří Peroutka, Petr Zítka, Roman Barták, Jan Bula, Martin Jánský, Lukáš Kovalský, Marek Prokš.


Sestava pro letošní ročník

Brankáři:
Roman Kousal, Roman Boška, Jiří Vejvoda.

Obránci:
Boris Kún, Tomáš Latner, Petr Novák, Jiří Peroutka, Petr Zítka, Pavel Bulička, Marcel Hrbáček, Jiří Prkna, Roman Sechovec.

Útočníci:
Roman Barták, Jan Bula, Martin Jánský, Lukáš Kovalský, Marek Prokš, Lukáš Dostál, David Křenek, Marek Kundela, Jiří Oliva, Lukáš Sobotka, Petr Zahradník.


Realizační tým:
Hlavní trenér: Rudolf Cakl, Vedoucí mužstva: František Trnka, Jan Urbánek, Kustod: Jan Bartes.

* tučně jsou zvýrazněny hvězdy týmu


Zimní stadion

Hokejový stadion v Moravských Budějovicích byl postaven teprve v roce 2005. Pro fanoušky je zde, stejně jako například na Technice, k dispozici jedna tribuna, která pojme 1350 stojících diváků. S brněnskými halami to není jediná analogie. Dalším společným rysem je nízká teplota, takže pokud se rozhodnete vyrazit na Vysočinu společně s Drtiči, rozhodně se nezapomeňte dobře obléci.

Na zimním stadionu se nachází cukrovinkové a nápojové automaty. Větší sortiment nabízí bar U Žihadel, který se nachází přímo uvnitř stadionu. Během zápasů je otevřen i stánek na tribuně, kde vám natočí pivo nebo udělají klobásu.

Adresa: Komenského sady 1642, 676 02 Moravské Budějovice. GPS souřadnice zimního stadionu v Kolíně: 49°2´58.949"N, 15°48´22.274"E.


Návštěvnost

Návštěvnost na domácích zápasech Moravských Budějovic se nám nepodařilo zjistit.


Drtiči vs. Žihadla

Zápasy Hodonína a Moravských Budějovic v základní části 2. ligy skupiny Střed sezony 2012/13:

 3.  sobota 22. 9. 	SHK Hodonín 	   	- HC Mor. Budějovice 2005 	17:00
12.  středa  7.11. 	HC Mor. Budějovice 2005 - SHK Hodonín 			18:00
21.  středa 12.12. 	SHK Hodonín 		- HC Mor. Budějovice 2005 	18:00
30.  středa 30. 1. 	HC Mor. Budějovice 2005 - SHK Hodonín 			18:00

Prognóza a názor Martina Tesaře (hcmb.cz)

Vstupujeme do, pro nás, neznámého prostředí. Ale v přípravných utkáních jsme si ukázali že můžeme mužstva z 2. ligy porážet. Trenér Rudolf Cakl tým přes léto poskládal, omladil a velmi kvalitně připravil, proto se určitě chceme dostat do play-off. Nejraději bychom se pohybovali někde ve středu tabulky. Bude to velmi vyrovnaná skupina a to play-off chceme určitě vybojovat,“ říká Martin Tesař, člen redakce hcmb.cz.

Tip Martina Tesaře na pořadí po základní části:
1. Hodonín, 2. Technika Brno, 3. Pelhřimov, 4. Kolín, 5. Nymburk, 6. Břeclav, 7. Moravské Budějovice, 8. Žďár n. Sázavou, 9. Jindřichův Hradec, 10. Chotěboře.

Foto: hcporuba.cz 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS