Představení soupeřů: KLH Vajgar Jindřichův Hradec

Představení soupeřů: KLH Vajgar Jindřichův Hradec
čtvrtek 13.9.2012 | Redakce

S heslem mládí vpřed vstupuje do nového ročníku klub z jihu Čech. Bez několika opor, ale s vlastními mladými odchovanci a asi nejnebezpečnějším útokem ligy ve složení Kocar - Kupec - Dvořák, bude chtít Vajgar i se staronovým koučem Čechem na lavičce navázat minimálně na loňskou účast v semifinále soutěže.

 
 

Minulá sezona

Vajgar dodržel svou tradici a zaspal začátek soutěže. Z prvních šesti kol vytěžili Jihočeši jen šest bodů a tohle manko se jim v už ve zbytku sezony nepovedlo dotáhnout. Ve třetí čtvrtině základní části se sice jindřichohradečtí hokejisté nadechli a vypadalo to na velkou stíhací jízdu až do první čtveřice, která by zaručovala lepší posatavení pro úvodní kolo vyřazovacích bojů. Čtyři kola před koncem byl Vajgar dokonce na třetím místě, ale tři prohry v řadě znamenaly konečné páté místo.

Ve čtvrtfinále se tak utkali Jihočeši s Nymburkem. V sezoně platilo pořekadlo „můj dům, můj hrad”, ale ne nadarmo se říká, že play-off je úplně jiná soutěž. Vajgar vyhrál v nejkratším možném termínu 3:0 na zápasy a to I přes to, že se hrálo dvakrát na nymburském zimním stadionu.

Semifinále svedlo dohromady soupeře, v jejichž zápasy byly až na jednu vyjímku nefalšovanými přestřelkami. Když se potkali Drtiči s Vajgarem, padalo v průměru osm branek na jeden zápas a semifinálové duely z tohoto kurzu nevybočily. Hodonín byl však nad síly Jihočechů, kteří po výsledcích 1:4, 5:3, 2:6 a 2:7, podlehli Moravanům 3:1 na zápasy.

Po předloňské účasti v baráži mohlo být vyřazení v semifinále považováno za zklamání, ale vzhledem k výsledkům a výkonům v celé sezoně to bylo asi maximum, kterého mohl Vajgar v minulé sezoně dosáhnout.


Přípravné zápasy

Ne úplně přesvědčivé výkony předváděli hráči Vajgaru ve svých osmi přípravných duelech. Debakl v Pelhřimově a pak také dvě porážky s druholigovým nováčkem z Moravských Budějovic určitě nepřivodili vedení a trenérům klidné spaní. Nenapravila to zajisté ani vítězná odveta se Spartakem a dvě výhry nad týmem z Milevksa, hrajícího západní skupinu 2. ligy. Pět porážek z osmi utkání a hlavně téměř pět inkasovaných branek na zápas ukazují, kde by mohla v sezoně Vajgar hodně tlačit bota.

Souhrn přípravných zápasů KLH Vajgar Jindřichův Hradec:
Spartak Pelhřimov - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 10:4, KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Mountfield (junioři) 3:6, HC Milevsko 2010 - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 2:4, KLH Vajgar Jindřichův Hradec - Spartak Pelhřimov 7:1, KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Milevsko 2010 4:0, HC Moravské Budějovice 2005 - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 9:5, KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Moravské Budějovice 2005 1:5


Vzájemné zápasy

Jak již bylo řečeno, zápasy mezi Hodonínem a Jindřichovým Hradcem musely fanoušky bavit. V novodobé historii hodonínského hokeje se oba celky potkaly poprvé teprve vloni, po přesunu SHK do skupiny Střed. Až na zápas 20. kola na jihu Čech, kde Drtiči vyhráli fotbalově 1:0, byly zápasy obou soupeřů ofenzivní přehlídkou. Prim v nim hráli borci z Moravy, kteří z osmi zápasů vyhráli sedm a jen jednou se z výhry radovali hokejisté Vajgaru. V kolonce skóre svítí 40:24 ve prospěch Drtičů.

SHK vs. J. Hradec - doma			 4   3 1 0 0 0  22:11  11/1
SHK vs. J. Hradec - venku			 4   3 0 0 0 1  18:13  9/3 
SHK vs. J. Hradec - celkem			 8   6 1 0 0 1  40:24  20/4

Změny v kádru

Odchody před sezónou 2012/2013:
David Mazanec (Radomyšl KP), Michal Milotinský (Kazachstán), Luboš Voříšek, Svatopluk Měrka (Německo), Luboš Heršálek (Tábor), Josef Klement (Písek), Martin Semrád (Písek), Eduard Kadela (Třebíč), Petr Markulinec (Písek)

Příchody před sezónou 2012/2013:
Ondřej Horváth (Znojmo), Jan Fiala (Velké Popovice), Jan Předota, Adam Přibyl, Eddie Turek, Jan Trummer, Vladimír Zvoník (všichni z juniorky ČeskýchBudějovic)


Sestava pro letošní ročník

Brankáři:
Tomáš Kubeš, Daniel Krásný.

Obránci:
Ondřej Chmel, Martin Ištvánik, Tomáš Kohút, Lukáš Maryška, Adam Popelka, Robert Procházka, Tomáš Tržil, Tomáš Tupý, Jan Předota, Adam Přibyl.

Útočníci:
Marek Dvořák, Jan Fiala, Ondřej Jasanský, Jaroslav Kocar, David Kupec, Josef Mazanec, Tomáš Schmidt, Aleš Skokan, Filip Tomšík, Daniel Záhora, Jan Trummer, Eddie Turek, Vladimír Zvoník.

Realizační tým:
trenér Miloslav Čech, hrající asistenti: Jaroslav Kocar a Aleš Skokan, vedoucí týmu: Josef Kuliš, kustodi: Václav Vondrus a Milan Kešner, lékař: MUDr. Otakar Kovář.

* tučně jsou zvýrazněny hvězdy týmu


Zimní stadion

Jindřichohradecký zimní stadion je se svou kapacitou 3800 míst čtvrtým největším v naší druholigové skupině. Má tři tribuny z nichž jedna, ta za střídačkami, je osazena sedačkami. Domácí kotel je na protější tribuně u trestných lavic. Sektor pro hosty je za jednou z branek a díky své strmosti je sice krapet nebezpečný, ale je z něj dobře vidět i přes síť. Na protější straně je restaurace, z níž je vidět na ledovou plochu.

Adresa: ZS Jindřichův Hradec, 377 01 Jindřichův Hradec. GPS souřadnice zimního stadionu v Hradci: 49°8´48.901"N, 15°0´22.658"E.


Návštěvnost

Jihočeši patří ve skupině Střed k týmům s nejvyššími návštěvami. Vloni skončili v tomto ohledu na druhé příčce za suverénními Drtiči. Domácí zápasy Vajgaru vidělo témeř 12 a půl tisíce diváků, což činí průměr přes 620 na zápas.

Nejvíce diváků přišlo u Vajgaru hned na první domácí zápas, který byl bohužel spojen s rozloučením s Janem Markem, místním rodákem, jenž se stal jednou ze čtyřiačtyřiceti obětí letecké tragédie u ruské Jaroslavle. Duel s Břeclaví sledovalo 1485 diváků. K tomuto číslu se už údaj o počtu diváků v celé základní části ani jednou nepřiblížil.

Nejnižží návštěva v základní části paradoxně přihlížela nejvyšší výhře Vajgaru, který v 38. kole deklasoval Nymburk 12:1. V play-off se návštěvy zvýšily. Tři domácí zápasy (s Nymburkem a dva s Hodonínem) shlédly více než tři tisícovky diváků, přesněji 3035.

				Doma | průměr    Venku | průměr    Celkem | průměr
Návštěvnost zákl. část	    12435 |  622    8704 |  458    21139 |  542
Návštěvnost play-off		3035 |  1012    3667 |  917 	  6702 |  957

Drtiči vs. Vajgar

Zápasy Hodonína a Jindřichova Hradce v základní části 2. ligy skupiny Střed sezony 2012/13:

 5. středa 3.10. 	SHK Hodonín 		- KLH Vajgar J. Hradec 		18:00
14. středa 14.11. 	KLH Vajgar J. Hradec 	- SHK Hodonín 			18:00
23. středa 19.12. 	SHK Hodonín 		- KLH Vajgar J. Hradec 		18:00
32. sobota 9. 2. 	KLH Vajgar J. Hradec 	- SHK Hodonín 			18:00

Prognóza a názor Jana Wirknera (klhvajgar.cz)

„Podle jmen Vajgar trochu oslabil, sestava se u Vajgaru řeší za pochodu, to znamená, že za týden může být vše jinak. Probíhají jednání s Českými Budějovicemi o hráčské výpomoci, vedení klubu plánuje i letos nějaké zahraniční posily, ty by se však mohly objevit později v průběhu sezóny. Základní stavební kámen brankář Tomáš Kubeš zůstává, v obraně bude nastupovat několik hráčů z loňské juniorky, znát bude zřejmě i odchod zkušeného Davida Mazance, který kvůli pracovnímu vytížení bude hrát krajský přebor za Radomyšl. První útočná formace Vajgaru Kocar - Kupec - Dvořák by měla být pro soupeře i nadále nebezpečnou. Pokud se soupiska ještě před startem ligy stihne posílit, může hrát Vajgar nahoře, tento kádr by se podle mého měl pohybovat kolem pátého místa“, říká Jan Wirkner, šéfredaktor oficiálních stránek Vajgaru.

Tip Jana Wirknera na pořadí po základní části:
1. Technika Brno, 2. Hodonín, 3. Kolín, 4. Žďár nad Sázavou, 5. Jindřichův Hradec, 6. Moravské Budějovice, 7. Břeclav, 8. Nymburk, 9. Pelhřimov, 10. Chotěboř. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS