33. kolo: Nymburk poprvé porazil Drtiče, Plameny přehrály Techniku a jsou druhé, Vajgar stále "žije"

pátek 15.2.2013 | Redakce

Už minulý týden si své utkání předehrála Břeclav a Moravské Budějovice. Lvi doma nezaváhali a poosmé v řadě doma zvítězili. Šlágr kola hostil Žďár, kde domácí Plameny s přehledem přehrály brněnskou Techniku. Již jistě poslední Chotěboř prohrála čtrnácté utkání po sobě, tři body si ze lví sluje tentokrát odvezl Pelhřimov. Nymburk si na osmý pokus poprvé připsal výhru nad Drtiči, i když až v prodloužení a Vajgar stále živí šance na play-off díky dvoubodové výhře na nájezdy v Kolíně.

Výsledky 33. kola

HC Lvi Břeclav - HC Moravské Budějovice 2005 6:3 (1:1, 2:2, 3:0) (předehráno)
Branky a nahrávky: 4. Bolfík (O.Bartoš, Jurča), 24. Beneš (Medřický), 31. Průdek (Beneš), 48. Dufek (Nekoranec, Beneš), 50. Popolanský (Beneš), 57. Beneš (Popolanský) - 7. Pometlo (Zábojník), 32. Barták (Kovalský, Zahradník), 40. Pometlo (Zábojník, Peroutka). Rozhodčí: Škach - Švarc, Velinský. Diváci: 268 (6,6% z celkové kapacity - 4039).

Ohlas Michala Konečného (Břeclav):
„Bylo to velmi těžké utkání, musím pochválit soupeře, hráli výborně a bylo vidět, že bojují o play-off. Těžko se mi to hodnotí, protože i fanoušci už začínají být namlsaní z toho, že doma budeme každého přehrávat. Hrozně lehce jsme se dostali do vedení a na kluky stejně jako v minulém zápase padlo uspokojení. Já to na nich vidím. Byli jsme za to potrestaní, takže mi nezbylo, než do třetí třetiny udělat nějaké změny. Nasadil jsem čerstvé hráče a tento tah vyšel. Bylo to ku prospěchu. Čekají nás do konce základní části ještě čtyři těžké utkání v Brně, Pelhřimově, doma s Hodonínem v Nymburku. Snad nás ty domácí výhry nakoply, věřím, že ještě nějaké body do konce základní části urveme. Nebudu to ale hrotit, body máme nahrané, můžeme hrát v pohodě. V Brně dáme příležitost všem klukům, i těm, co tolik nehrávají.“
(zdroj: hcbreclav.cz).

Ohlas Rudolfa Cakla (Moravské Budějovice):
„Po dvou třetinách byl stav 3:3, ale šance byly na obou stranách. Mohlo to být i víc, na obě strany. Zlomilo se to čtvrtým gólem Dufka, kdy to tam Boškovi propadlo. Pak jsme trošku otevřeli hru a domácí toho brzy využili, když nám z brejku dali na 5:3. Pak už jsme neměli síly, abychom s vývojem utkání něco udělali. Dost sil nás stál předchozí zápas v Nymburku, kdy jsme zaskočili nejen soupeře, ale překvapili i další soupeře. Ukázali jsme, že se chceme o play-off poprat, máme tam náskok pěti bodů na Jindřichův Hradec a k tomu výhodu papírově lehčího losu. Věřím, že nějaké body ještě uděláme a v play-off bychom si chtěli zahrát s Hodonínem. Břeclav má mladý manšaft a v play-off můžou klidně překvapit.“

SKLH Žďár nad Sázavou - VSK Technika Brno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Ježek (Plachý, Kaňka), 9. Plachý (Staněk), 32. Ježek (Pleva, Kaňka), 47. Staněk (Ježek, Plachý), 55. Březina (Staněk, Pleva) - 30. Klimeš (Bilčík). Rozhodčí: Veinfurter - Bosák, Šmika. Diváci: 564 (16,1% z celkové kapacity - 3500).

Ohlas Martina Sobotky (Žďár nad Sázavou):
„Dnes to byl zápas na výbornou. Vyšel nám začátek utkání, hned v první minutě jsme dali branku a mančaft se uklidnil. Přidali jsme pak v přesilovce druhý gól a od toho se to odvíjelo dál. Nechtěli jsme jen bránit, ale hrát dál aktivně dopředu, ale s dobře zajištěnou obranou. Dnes kluci všechno parádně plnili, sice tam pár výpadků bylo, ale celkově to byl výborný výkon a výborný zápas. Technika ale hrála také dobře, měla trochu smůlu, když některé vyložené šance neproměnila, ale i to vyplývalo z naší dobré obrany a skvělého výkonu gólmana Petra Opršala. Do poslední třetiny a po těch gólech na 4:1 a 5:1, jsem klukům stále opakoval, že se známe a že jsme schopní ještě ten zápas zdramatizovat. Dneska to ale kluci zvládli parádně a odvedli naprosto zodpovědnou práci a nic takového nepřipustili. Ten výsledek sice vypadá docela jednoznačně, ale zápas to byl vyrovnaný a ten herní rozdíl až tolik neodpovídá tomu skóre. Děkuji mančaftu za parádní týmový výkon, ale musíme jet dál a uvidíme, co z toho nakonec bude.“
(zdroj: hokejzr.cz).

HC Lvi Chotěboř - Spartak Pelhřimov 3:9 (1:3, 1:4, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Fibikar (Hospodka, Hemský), 35. Hemský (Fibikar), 53. Heřmanský - 1. Plachý (Hrbatý), 10. Kubát (Martin Hadrava), 19. Posmyk (Martin Hadrava), 25. Hrbatý (Plachý, Posmyk), 27. Bezděk, 33. Bezděk (Martin Hadrava), 36. Bezděk (Marek Hadrava, Dominik Kasalý), 52. Posmyk (Plachý), 57. Bezděk (Martin Hadrava). Rozhodčí: Mech - Hanzlík, Maťašovský. Diváci: 100 (8,3% z celkové kapacity - 1200).

NED Hockey Nymburk - SHK Hodonín 5:4pp (3:2, 1:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Velechovský (Sirotek), 15. Dvořák (Malinský), 20. Sirotek (Velechovský, Sedlák), 33. Stehlík (Cicvárek), 64. Šefl (Malinský, Stehlík) - 6. Špok (Kříž), 19. Stejskal, 42. Peš (Pokorný), 47. Jurásek (Peš). Rozhodčí: Jechoutek - Šprignl, Tasch. Diváci: 151 (3,4% z celkové kapacity - 4500).

Ohlas Pavla Bičiště (Nymburk):
„Chtěli jsme hrát bez faulů, neboť to by byla naše vražda a pak také hrát dobře dozadu. Věděli jsme, že do šancí se dostaneme tak jako v každém zápase a bude jen na nás, jak s nimi naložíme. Do zápasu jsme nevstoupili nejlépe, ale ze strany soupeře pak přišly tři fauly a ve třetí přesilovce se nám podařilo vyrovnat a hned nato jsme šli do vedení. Do závěrečné třetiny jsme ale nastupovali v oslabení a hned po vypršení trestu hosté snížili. Krátce nato zůstal před brankou nepokrytý hráč a bylo vyrovnáno. Síla hostujícího celku je ohromná. Jsou to skvělý bruslaři a dobře kombinují. V závěru měli hosté dvě přesilovky a to jsem se hodně bál, že ještě před koncem řádné hrací doby inkasujeme. Mohli jsme mít body všechny tři, ale stejně tak jsme mohli zůstat i bez bodu. S dvěma body jsem nakonec spokojený.“
(zdroj: klub.nedhockey.cz).

Ohlas Miroslava Baruse (Hodonín):
„Zaspali jsme první třetinu a měli jsme velkou spoustu vyloučení. To jsou asi hlavní dva důvody, proč jsme dnes v Nymburku prohráli. Od poloviny zápasu jsme si byli schopní vytvořit nějaký tlak, ale vždycky nám ten rozjezd zhatilo nějaké zbytečné vyloučení. Byl to zápas, který se hodně podobal play-off. Byla tam bojovnost i tvrdost, a kdyby takových zápasů bylo víc, tak kluci budou jenom růst. Škoda, že takových zápasů není víc. V prodloužení jsme chtěli hrát aktivně a tím pádem i získat druhý bod pro nás, ale zase tam byl zbytečný faul a když se vracel hráč z trestné lavice, tak přišel rozhodující gól zápasu.“

TJ SC Kolín - KLH Vajgrar Jindřichův Hradec 3:4sn (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Šifta (Morkes), 18. Pýcha (Morkes), 50. Ježek (Šafránek) - 5. Přibyl (Voříšek), 19. Kupec (Dvořák), 28. Dvořák (Kupec, Procházka), rozhodující nájezd Procházka. Rozhodčí: Kareš - Novák, Potůček. Diváci: 460 (8,4% z celkové kapacity - 5500).

Ohlas Josefa Kuliše (Jindřichův Hradec):
„Měli jsme dobrý začátek a rychle jsme vedli. Kolín otočil po naší chybě a při přesilovce 5:3. My jsme v oslabení 4 proti 5 hned vyrovnali. Ve 28. minutě jsme šli do vedení a vypadalo to dobře. Domácí hráli od druhé třetiny dobře, ale my jsme také dnes odehráli slušný zápas.“
(zdroj: klhvajgar.cz).

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 2 - 1 - 1 - 1, 22:21 (9:8, 5:8, 7:4 - 1:0, 0:1).
Nejvyšší návštěva: 564 (Žďár nad Sázavou)
Průměrná návštěva: 308 (celkem 1543).
Průměr gólů na zápas: 8,6 (celkem 43)
Nejrychlejší branka: Tomáš Plachý - Spartak Pelhřimov (00:35 - CHO vs. PEL).

Hráč kola podle redakcí 2. ligy skupiny Střed: Libor Bezděk (Spartak Pelhřimov) - 12 hlasů

Tak jako to již v posledních kolech bývá zvykem, i tentokrát je hráčem kola ten, který si v zápase s Chotěboří připsal nejvíce bodů, případně branek. Na led posledního celku tabulky zavítal ve 33. kole pelhřimov , který vyhrál přesvědčivě 9:3. Na výhře Spartaku se nejvíce podílel Libor Bezděk, autor čtyř branek a nejlepší hráč aktuálního kola. Druhý skončil žďárský Ondřej Ježek, jenž ve šlágru kola pomohl svým barvám dvěma góly a jednou asistencí ke zdolání brněnské Techniky. Bronzovou pozipi pak redaktoři přiřknuli břeclavskému Peteru Benešovi, který v předehrávce se Žihadly zaznamenal celkem pět kanadských bodů.

Celkové pořadí:
Libor Bezděk (PEL) 12 hlasů, Ondřej Ježek (ZNS) 7 hlasů, Peter Beneš (BRE) 6 hlasů, Robert Procházka (JHR) 4 hlasy, Josef Šefl (NYM) 4 hlasy, Tomáš Plachý (PEL) 4 hlasy, Petr Opršal (ZNS) 3 hlasy, Tomáš Kubeš (JHR) 2 hlasy, Martin Hardava (PEL) 1 hlas, Martin Pleva (ZNS) 1 hlas, Filip Velechovský (NYM) 1 hlas.
Hlasovali: BRE, HOD, CHO, JHR, KOL, PEL, TEC, ZNS.

Tým kola podle redakcí 2. ligy skupiny Střed: SKLH Žďár nad Sázavou

Na Vysočině se odehrál přímý souboj o druhé místo tabulky. Domácí Plameny v něm přivítaly brněnskou Techniku a červeno-bílý Žďár zápas naprosto opanoval. Brňané neměli šanci a po prohře 1:5 se domu pod Špilberk vraceli s prázdnou. Plameny díky tříbodovému zisku vystřídali právě Brno na druhé příčce tabulky.

SKLH Žďár nad Sázavou 10 hlasů, KLH Vajgar Jindřichův Hradec 8 hlasů, NED Hockey Nymburk 5 hlasů.

10. Technika 		1609	 101		8080	 475		9689	 294

Do 20. kola jsou čísla návštěvnosti oficiální (vyjma téměř všech domácích zápasů Techniky Brno, která úzkostlivě tají počty diváků na svých domácích utkáních a máme tudíž jen přibližné odhady počtu diváků na jejích zápasech. Pouze neoficiální údaje jsou také z těchto zápasů - 3. kolo: NYM - TEC, 10. kolo: BRE - CHO, 26. kolo: NYM - CHO a 27. kolo: BRE - NYM. Údaje z 21., 22., 29., 30., 31., 32. a 33. kola jsou brány jen z oficiálních webů klubů. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas