Na ledě jsem se hodně zklidnil, říká Martin Miklík

Na ledě jsem se hodně zklidnil, říká Martin Miklík
úterý 31.7.2012 | Redakce

Loni odehrál za muže a juniory Hodonína celkem osmašedesát zápasů, v nichž si připsal na beka velmi slušných 41 bodů. Jak vzpomíná na minulou sezonu, jak hodnotí letošní první kroky na ledě ale třeba i to, jak trávil dovolenou, nebo jak se nejlépe odreaguje... to vše se můžete o Martinu Miklíkovi dozvědět v následujím rozhovoru.

 
 

Máte za sebou první společný trénink na ledě. Jaké byly pocity na bruslích po letní pauze?

No, první pocity… mám nové brusle, takže si na ně zvykám a nohy trošku bolí. Seznamoval jsem se výstrojí, což vždycky pár dní trvá, ale myslím si, že trénink byl dobrý.


Loňská sezona byla hodně náročná a dlouhá. Díky tomu jste si se svými spoluhráči moc volna neužili. Stihl sis během toho necelého měsíce od hokeje vůbec odpočinout?

Ale jo, nějaký ten čas tam byl, takže jsem si odpočinul. Teď navíc mám ve škole prázdniny, takže tak nějak odpočívám stále. A jsem mladý člověk, takže by to tělo mělo všechno v pohodě zvládat (směje se).


Patříš mezi tu skupinu hráčů, kteří každý volný den vítají, nebo ti příliš volna spíš nevyhovuje?

Když mám víc volna, tak mě to samozřejmě svádí k tomu, že se trochu „flákám“. Takže pro mě je určitě lepší, když jsem v nějakém zápřahu.


Po sezoně jsi, stejně jako hodně Tvých spoluhráčů, obul tenisky a pokračoval jsi v hokejbale. Hraješ za místní tým Gladiátorů. Proč právě tento tým?

Tak bylo to proto, že mě oslovil Marek Svoboda, jestli bych za ně nechtěl hrát. Jeden z důvodů je i to, že Gladiátoři mají dobrý tým a taky jsem chtěl už vyhrát nějaký ten titul, a jelikož mě to lákalo, tak jsem na to kývl. Bohužel, ve finále nám to nevyšlo. Ale třeba se nám to podaří příští sezonu.

Stejný hokejbalový dres oblékají například Ondra Šmach, Michal Kempný nebo Martin Vyrůbalík. I tohle je pro Tebe určitě moc dobrá zkušenost, i když ne na ledě, ale na betonu…?

Rozhodně to jsou zkušenosti. Na tyto kluky je radost se dívat nejen na ledě, ale i na tom hokejbalu. Mají obrovský přehled a až se s nimi seznámím o něco líp, tak to bude ještě lepší.


Hokej a hokejbal, to jsou na první pohled podobné, ale v zásadě úplně jiné sporty. Jaký je podle Tebe největší rozdíl, nebo co Ti činilo největší problém?

Já jsem si třeba musel hodně zvykat na to, že míček, na rozdíl od puku, skáče. S pukem se líp přihrává. Dát takovou žabku s míčkem, to je docela složité.


A co dovolená? Vím, že jsi vášnivý rybář. Určitě jsi tedy strávil nějaký čas s prutem u vody…

U vody jsem hodně často. Na rybách strávím určitě tak polovinu volného času, takže i letos nějaká ta „rybačka“ byla. Vyrazíme sem tam s kamarády, nejčastěji s Horinou (Ondrej Horinka, pozn. redakce) tak na dva, tři dny k vodě. Je to pro mě ideální odreagování.


Jaký je Tvůj zatím největší úlovek?

To už je dlouho, někdy v dětství jsem chytil „třiasedmdesátku“ kapra.


Jsi sportovní rybář, nebo své úlovky i pojídáš?

Pojídám… rozhodně pojídám (směje se).

Suchou přípravu jsi absolvoval jak s áčkem, tak i s juniorkou. Jaká byla, všemi hokejisty neoblíbená část přípravy očima Martina Miklíka?

První týden jsem chodil s áčkem, ale kvůli dojíždění jsem potom začal chodit s juniorkou, protože mě sebou brával Horina (Ondrej Horinka, pozn. redakce). Letní musí být každý rok tvrdá, aby z toho pak mohl hráč čerpat celou sezonu, a myslím si, že letošní letní byla opravdu dobrá. Kromě běhů na dlouhou trať jsem se s ní popral celkem dobře.


Jsi zastáncem společné letní, nebo máš raději individuální přípravu?

Rozhodně jsem pro společnou letní. Vím, že já bych se do toho sám asi nedonutil. Navíc, když jsme pospolu, tak se můžeme hecovat a hned to je o něčem jiném.


Vraťme se ještě na pár okamžiků k loňskému ročníku. Jak jej hodnotíš? Z Tvého pohledu určitě dobře, nebo se pletu?

Stoprocentně, možná i víc než na sto procent. Zahrál jsem si do sytosti. Byl jsem docela dost vytěžovaný, což mi vyhovuje, celkem se mi snad i dařilo, takže já si opravdu nemám na co stěžovat.


A jak ji hodnotíš z hlediska fanouškovského?

Myslím si, že až na týmy jako Kutná Hora, nebo Chotěboř, které neměly z mého pohledu s hokejem moc společného, byly zápasy atraktivní. Dávali jsme dost gólů a myslím, že se na ten hokej dalo i dívat. A fanoušci byli opět skvělí. To mě ale teď už nepřekvapí. Když jsem přišel do mužů poprvé, tak jsem doslova „otevřel hubu“ a přejela mě zima. Fanoušci jsou v Hodoníně výborní a jsou pro nás šestým hráčem.

Blížící se sezona bude Tvou již třetí, kterou odehraješ mezi muži. Jaký je největší rozdíl mezi Martinem Miklíkem v roce 2009 a dnes?

Určitě jsem se na ledně hodně zklidnil. Troufnu si na víc věcí, jako třeba jít do kličky nebo potáhnout puk a podobně. Dřív jsem puk častěji odevzdával zkušenějším spoluhráčům.


Ve dvaceti letech patříš mezi základní stavební kameny nejen juniorky, ale i prvního mužstva. Jak Ti tato role vyhovuje?

U mužů cítím, že tam o něco jde a je tam tak o hodně větší zodpovědnost. Mám občas strach, že něco pokazím. Ale v juniorce mi to určitě vyhovuje. U mužů si na to teprve zvykám.


David Skočovský v jednom svém rozhovoru pronesl, že hrát vedle Martina Hlavačky, je velká škola. Jaké to je, mít vedle sebe tak zkušeného borce? Asi se nebudeš moc lišit od Davidova názoru?

Rozhodně ne. Martin je výborný hráč. To, co ve svém věku na ledě předvádí, to je „klobouček“. Má přehled, používá hlavu, podrží puk na hokejce a pak jej na milimetr přihraje. Dává mi spoustu výborných rad. Sedím vedle něj v kabině, takže mi třeba i o přestávce mezi třetinami říká, co dělám špatně a co bych měl zlepšit.


Jak se těšíš na blížící se sezonu?

Těším se moc. Tak jako ostatní kluci jsem se už nemohl dočkat ledu.

V čem bude podle Tebe jiná, než ta minulá?

Nemyslím si, že by měla být nějak moc odlišná, od té minulé. S novým trenérem se pomaličku poznáváme, s novýma klukama to bude podobně. Věřím, že se nám povede podobně, jako ta loňská. Výhoda pro nás bude to, že týmy ve skupině Střed už pro nás nebudou takovou neznámou, jako vloni.


Čeho bys chtěl v této sezoně dosáhnout? Jaké máš předsevzetí před novým ročníkem?

Určitě bych chtěl ligu opět vyhrát a osobní cíle… chtěl bych se určitě podívat do vyšší soutěže. Pokud by se mi sezona vyvedla tak, že by si mě někdo všiml, byl bych moc rád.


Kromě mužů na Tebe čekají i zápasy v juniorském týmu. Co očekáváš od Ligy juniorů?

Určitě delší cestování (směje se). Liga bude určitě kvalitnější, než loni kraj a já se na to těším. Čím lepší soutěž, tím lepší týmy a tím pádem i lepší hokej.


Spolu s několika dalšími spoluhráči jsi se zúčastnil malého tenisového turnaje. Co Ty a raketa?

Čekal jsem, že to klukům taky moc nepůjde, ale když jsem přišel a viděl jsem, jak si to dávají… (směje se) Nějak jsem to odehrál. Skončil jsem, myslím společně s Matesem (Matěj Charvát, pozn. redakce) poslední, ale, bylo to fajn. Držel jsem to v ruce podruhé v životě. Tenis mě moc nechytil. Nějaký podobný „sranda mač“ si klidně půjdu kdykoliv zahrát, ale sportovně asi ne.

Se spoluhráčem Jakubem Tomim studujete v nedaleké Břeclavi. Co studuješ a jak stíháš studium a hokej?

Studuju na průmyslovce obor mechanik - elektronik. Letos jdeme do čtvrťáku, takže na nás čeká maturita. Stíhat se to dá, ale je to hodně náročné. Když se ve středu jede na nějakou delší „štreku“, tak si beru učení i do autobusu, ale učitelé nám vychází hodně vstříc, jinak by to šlo asi jen hodně těžko.


Celá kabina a všichni, co Tě znají, Ti neřeknou jinak, než Lojzo. Prozradíš fanouškům, proč právě Lojza?

Zdědil jsem to po taťkovi (Alois Miklík, bývalý výborný hráč Drtičů, pozn. redakce) už v době, kdy jsem ještě hrával v Břeclavi a táta tam trénoval. Začali mi říkal Lojzo a nějak se to chytlo. Takže strůjce toho všeho, je vlastně taťka.


Slyšíš tedy víc na Martina, nebo na Lojzu?

V Hodoníně už asi víc na Lojzu, tady už mi nikdo jinak neřekne (směje se).


Děkuju za rozhovor a ať se Ti daří. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS