Po prvním tréninku mám veskrze pozitivní pocity, říká trenér Jiří Rech

Po prvním tréninku mám veskrze pozitivní pocity, říká trenér Jiří Rech
pondělí 30.7.2012 | Redakce

Před zraky asi čtyř desítek zvědavých a natěšených diváků, kteří si, jako již tradičně, našli cestu na úvodní trénink jejich oblíbenců, pokřtili Drtiči novou ledovou plochu na hodonínském zimním stadionu. Po ledě se prohánělo celkem čtyřiadvacet hráčů, z toho čtyři brankáři. Jaké byly po prvním tréninku pocity hlavního trenéra Jiřího Recha, si můžete přečíst v následujícím článku.

 
 

Jak hodnotíte první společný trénink na ledě?

Po prvním tréninku mám veskrze pozitivní pocity. Jen brankáři, mě zatím moc nepřesvědčili, ale to je všechno jen začátek. Ale líbilo se mi to. Bylo vidět, že kluci byli nadržení na první trénink a na konci už toho měli plné brýle, ale měl jsem z toho opravdu dobrý pocit.


Současný kádr asi ještě nelze považovat za konečný, je to tak…?

Když vezmu tu dnešní sestavu, tak v ní nebyli zapracovaní někteří junioři. Takže tam pořád je nějaké okýnko pro ně. Ale myslím si, že nějací hráči by se ještě mohli objevit.


Takže máte vyhlédnuty ještě nějaké hráče?

Nějaké dvě, tři jména by ještě mohly přijít. A také uvidíme, jak se vyvine situace kolem Zdeňka Juráska. Ještě by měl přijít Ondra Fiedler, který je momentálně nemocný.


Rozdělení hráčů do jednotlivých útočných trojek a obranných dvojic je zatím určitě jen prozatímní…

Samozřejmě, že to definitivní není, ale snažili jsme se kluky dát dohromady, podle toho, jak spolu v minulé sezoně hráli a taky podle toho, jak by si mohli sednout typově. Uvidíme, jak se to vykrystalizuje.


Jaký bude program přípravy na ledě?

Tento týden budeme jenom na ledě, ale od příštího týdne budeme jak v posilovně, tak na ledě a to třikrát týdně, aby měli kluci víkendy volné.


Jak široký kádr si představujete?

Moje představa je taková, že by měli být tři brankáři a dvacet hráčů do pole. Samozřejmě je možnost doplňovat sestavu dle potřeby juniory.


Jak jste prozatím spokojen s přípravnou fází?

Samozřejmě se to nedá srovnávat s první ligou, to ani nejde, ale myslím si, že na druholigové poměry byla příprava hodně povedená a dobrá. Chodilo nám pravidelně asi dvanáct kluků a ta příprava nebyla zaměřena nějak zvlášť atleticky. Měli jsme posilovnu, spinning, jednou týdně jsme chodili na atletickou dráhu, do toho byl bazén, takže to nebylo nic extra drastického. Já osobně jsem s přípravou spokojený.


Předpokládám, že jste zastáncem společné přípravy…

Určitě ano. Když vidím, že například v KLH, nebo v EBEL lize společnou přípravu dokonce zakazují, tak nevím… je to oboustranné. My jsme měli v uvozovkách spíš problém v tom, že kluci končili někdy v půlce dubna a za čtrnáct dnů šli hned do přípravy na další sezonu. Ale zvládají to dobře.


Máte v plánu devět přípravných zápasů. Poslední však deset dní před začátkem samotné soutěže. Bude se něco v rozpisu přátelských utkání měnit?

Asi to tak necháme. Možná jeden zápas třeba proti juniorům ještě dáme, ale spíš si myslím, že to zůstane tak, jak je naplánováno.


Jaké předsezonní cíle jste si s vedením a hráči vytýčili?

V Hodoníně jsou vždycky cíle nejvyšší. Chtěli bychom navázat na minulý ročník, takže určitě postoupit do play-off mezi prvními čtyřmi a poté se pokusit celou soutěž vyhrát a postoupit do baráže.
Hráči, kteří se dnes zapojili do prvního tréninku:

Brankáři: Šenk, Gajdoš, Marek, Veselovský

Černá: Hlavačka, Martínek - Peš, Kuba, Kříž.

Modrá: Pokorný, Miklík - Špok, Sajdl, Rapant M.

Žlutá: Svoboda, Okuliar - Průdek, Červenka, Kučera Zdeněk.

Zelená: Šudoma, Rapant J. - Bilický, Skočovský, Smetana. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS