Na novou práci se těším. Je to pro mě výzva, říká sportovní manažer David Bauer

Na novou práci se těším. Je to pro mě výzva, říká sportovní manažer David Bauer
úterý 24.7.2012 | Redakce

Za pár dnů začne hodonínským Drtičům poslední fáze přípravy na letošní sezonu. I proto jsme si k redakčnímu mikrofonu pozvali nového sportovního manažera Davida Bauera, který nám poskytl první rozhovor ve své nové funkci.

 
 

Jak se cítí David Bauer v nové roli funkcionáře?

Je to pro mě především nová výzva. V hokejovém prostředí se pohybuji od dětství. Prošel jsem všemi věkovými kategoriemi, hrál v Hodoníně jako dítě, později také po rekonstrukci a obnovení zimního stadionu. Na novou práci se těším a věřím, že i nadále mám hodonínskému hokeji co nabídnout.


Jak se vůbec Tvůj přesun z ledu do kanceláře zrodil?

S Janou Gajošovou se známe již dlouho dobu. Tuto sezonu jsem vypomáhal jak na ledě, tak s hokejovou výstrojí a dalšími materiálními věcmi, přičemž mne po sezoně Jana požádala o pomoc při tvorbě týmu a jiných činností v rámci klubu. Dal jsem si nějakou dobu na rozmyšlenou a nyní se chci s chutí pustit do práce od stolu. Věřím, že i v této pozici budu pro klub a hodonínský hokej přínosem.


Brusle a hokejku jsi tedy už definitivně pověsil na onen pověstný hřebík?

Uvidíme, jak se celá situace vyvine. Prozatím bych chtěl především pomoci klubu. Nelze při mé pracovní činnosti zvládat všechno a sedět na třech židlích, to by bylo asi neúnosné. Budu se hlavně snažit zúročit všechno co jsem prožil jako hráč a pomoci klukům na ledě i Janě v řízení klubu.


Co Tvá nová funkce bude obnášet a co všechno budeš mít u Drtičů na starosti?

Spolupráce se stále rozbíhá a mým hlavním úkolem je tvorba týmu. Na ní pracujeme s hlavním trenérem Jiřím Rechem, tak i s asistentem Jaroslavem Crlíkem. Prioritou pro letošní sezonu je zapracování mladých hráčů do týmu, nejlépe odchovanců z SHKm. Byl bych moc rád, kdyby se investované finanční prostředky do mládeže zhodnotily v podobě nových nadějí v hodonínském dresu a byla zde návaznost dorostu přes juniorku až k mužům.


Jakou formou se bude skládat kádr pro příští sezonu?

Jak jsem již říkal, kompletní složení kádru je v kompetenci jak hlavního trenéra, tak asistenta. Pochopitelně, že všechny příchody a složení kádru konzultujeme a vytváříme jej podle vzájemných představ. Stěžejním úkolem pro letošní sezonu však bude dodržení klubového rozpočtu, který za žádnou cenu nepřekročíme. Junioři, kteří letos nastoupí v 1. lize, dostanou opět šanci i v mužích, aby se mohli ukázat, tak jak tomu bylo na konci minulé sezony. Kdo na to bude mít, bude hrát. Nikomu nebudeme házet klacky pod nohy, ba naopak se hodonínským odchovancům budeme snažit maximálně pomoci. Pro klub je pak odměnou, že tito odchovanci přitáhnou více fanoušků zde z Hodonína a okolí, přičemž režijní náklady hodonínských odchovanců jsou minimální. I hráči si musí uvědomit, že nejsme charitativní klub a nemůžeme v současné době pokrýt jejich někdy přemrštěné nároky. Každému jednotlivci se však budeme snažit vyjít maximálně vstříc, ať už je to podporou ve studiích, při hledání zaměstnání nebo trénování mládeže a podobně.


Je Tvá funkce placená, nebo budeš, stejně jako členové vedení, pracovat pro SHK zadarmo?

Vše, co pro SHK Hodonín v současnosti dělám, je zcela zdarma a nepobírám žádné odměny, prémie ani plat. Chci hodonínskému hokeji pomoci a udělám pro to vše, co bude v mých silách.


Očekáváš velké změny v kádru?

První, co bych chtěl zmínit, je fakt, že za Hodonín vždy hrávali kluci, kteří za Drtiče hrát chtěli, dávali do toho srdíčko a bojovali až do konce každého zápasu. Hodonínské publikum dobře cítí a vidí, jestli na ledě kluci nechají všechno, nebo ne. Žádný tým v soutěži nevyhrává celou sezonu, ale když už se prohraje, tak se vztyčenou hlavou a pocitem, že každý hráč nechá na ledě všechno. Rád bych, aby jádro týmu zůstalo stejné tak jako v minulé sezoně a nedocházelo k abnormálním a náhlým výměnám. Vše se ale odvíjí od finančních možností klubu. Zkrátka se letos bude hrát to, na co budou finanční prostředky. Tíživá finanční situace v regionu bohužel shánění financí moc nepřispívá.


Se kterými hráči už je klub domluvený?

Tak, jak proběhlo webovými stránkami klubu i tiskem, jsme se již dohodli s hodonínskými stálicemi a pilíři celého týmu jako je Jakub Sajdl, Peťa Peš, Martin Miklík a další. Do toho by se mohli nabalit ostatní kluci, tak aby se vytvořila především dobrá parta, která bude táhnout za jeden provaz a na ledě bude působit jako tým.


Už je jasné, kdo z loňského kádru za SHK v příští sezoně určitě hrát nebude?

S jistotou mohu říci, že v Hodoníně už nebudou pokračovat Peter Kocák a Marek Peksa, kteří podepsali smlouvy v Senici. Do týmu rovněž nenastoupí Roman Nesrsta a hráči ze zámoří a Skandinávie. Otázkou zůstává Martin Hollý, který by chtěl vyzkoušet vyšší soutěž a nyní si hledá angažmá. S ostatními hráči vedeme stále jednání a já věřím, že se domluvíme.


Je veřejným tajemstvím, že na odchodu je Zdeněk Jurásek, kterého nejspíše zláká angažmá v Německu. Je ještě nějaká naděje, že by populární „Šeďa“ zůstal u Drtičů?

Se Zdeňkem jsme měli již několik jednání. Dobře víme, že je pro tým stěžejní osobou nejenom svými body, ale také zkušenostmi pro mladé kluky a důležitou osobností v kabině. Nabídku do zahraničí však skutečně dostal a je jen na jeho zvážení, zda-li se v jeho letech pro tuto výzvu rozhodne či nikoli. Nebudeme nikomu v odchodu bránit, stejně tak kdyby se chtěl vrátit. Za těch pár let, co tu hraje, si vybudoval respekt, oblibu fanoušků a u nás má a vždy bude mít dveře otevřené. Dosud jsme však dělali maximum proto, aby zde Zdeněk zůstal, bohužel však nedokážeme finančně konkurovat maximalistickým nabídkám ze zahraničí. Uvidíme, jak se celá věc vyvine. My sami teď od Zdeňka čekáme na jeho definitivní rozhodnutí.Děkuji za rozhovor.

Foto: Libor Kopl 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 8 25:22 20
2. OPA Opava 8 22:19 15
3. VEL Velké Meziříčí 8 26:25 15
4. VAL Valašské Meziříčí 7 26:15 12
5. ZNS Žďár nad Sázavou 8 27:30 11
6. KOP Kopřivnice 8 25:27 9
7. KMB Kometa Brno B 8 22:24 8
8. HOD Hodonín 7 13:24 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS