Memoriál Ivana Hlinky se blíží, brankářská rošáda mezi Břeclaví a Technikou

Memoriál Ivana Hlinky se blíží, brankářská rošáda mezi Břeclaví a Technikou
sobota 14.7.2012 | Redakce

V pondělí 13. srpna bude na břeclavském zimním stadionu zahájen další ročník tradičního letního setkání mladých hokejových nadějí pod názvem Memoriál Ivana Hlinky. Do Kolína se po dlouhých letech vrací veterán Jiří Kadlec. Zástupci Trutnova nevzdávají boj o svou druholigovou příslušnost. Výměna golmanů mezi Břeclaví a VSK.

 
 

Už za měsíc začne v Břeclavi další ročník Memoriál Ivana Hlinky

Tradiční turnaj vycházejících hokejových hvězd budou od 13. srpna hostit opět nejen slovenské Piešťany, ale také nedaleká Břeclav. Břeclav bude hostit světový pohár osmnáctiletých hokejistů, který se hraje od roku 2004 jako Memoriál Ivana Hlinky, již podesáté. Čtyřikrát, naposledy v roce 2009, se nadějní mladící proháněli i na hodonínském zimním stadionu.

Na Slovensku se kromě domácího výběru představí také tým Švýcarska, Kanady a Švédska. Český výběr čekají na břeclavském ledě souboje s mladíky z Finska, USA a Ruska. Jak již bylo řečeno, MIH bude zahájen 13. srpna.

Před samotným začátkem turnaje odehrají Češi přátelské utkání s největším favoritem a nejúspěšnějším týmem této věkové kategorie z Kanady (11. 8. v 18.30). Vstupné bylo stanoveno na jednotných 60,- Kč, ale lístek bude platit na oba dva zápasy, hrané v daném dnu. Cena zůstane stejná i na boje o medaile.


Břeclavský program MIH:

Pondělí 13. 8. 15.30 Rusko U18 - USA U18 19.00 Česko U18 - Finsko U18
Úterý 14. 8. 15.30 Rusko U18 - Finsko U18 19.00 Česko U18 - USA U18
Středa 15. 8. 15.30 Finsko U18 - USA U18 19.00 Česko U18 - Rusko U18
Čtvrtek 16. 8. volný den
Pátek 17.8. 15.30 Zápas o umístění 19.00 Semifinále
Sobota 18.8. 17.00 Finále nebo zápas o bronz

Širší nominace ČR U18 na Memoriál Ivana Hlinky 2012:

Brankáři: Lukeš (Chomutov), Svoboda (Vítkovice), Pacl (Plzeň), Švihálek (Letňany)

Obránci: Němeček, Andrlík (oba Plzeň), Kokeš (Litvínov), Čermák (Jihlava), Šafář (K. Vary), Štencl, Česlík (oba Vítkovice), Hes (Letňany), Dvořák (H. Brod), Beránek (Liberec), Pisarik (Třinec)

Útočníci: Kepka, Kubalík, Indrák (všichni Plzeň), Pokorný (Sparta), Sysala, Zdráhal, Škutchan (všichni Vítkovice), Zbořil (Kometa Brno), Nebeský (Letňany), Pašek, Rob (oba Č. Budějovice), Kaše, Kampf (oba Chomutov), Slánský (Kladno), Kalfiřt (Liberec), Pastrňák (Třinec), Kohout (Vsetín), Přikryl (Plzeň)


Pořadí podle získaných medailí

StátZlatoStříbroBronzCelkem
Kanada 16 2 1 19
Rusko / SSSR 3 4 6 13
USA 1 7 2 10
Švédsko 1 1 4 6
Česká republika 0 6 3 9
Finsko 0 1 2 3
Slovensko 0 0 2 2
Japonsko 0 0 1 1

Kolín posílí veterán Kadlec, na odchodu je naopak junior Musil

Před pár dny představily oficiální stránky kolínského klubu novou posilu pro nadcházející sezonu. Stal se jí za nedlouhou jedenačtyřicetiletý útočník Jiří Kadlec, jenž se do Kolína vrací po více než deseti letech. Zkušený prvoligový hokejista hájil posledních pět let barvy Hradce Králové, předtím strávil šest let v Mladé Boleslavi. „Z naší strany je to podepsané, teď už se čeká jen na podpis Hradce Králové. Pokud se nestane nic mimořádného, tak je to jasná věc," řekl Kolínskému deníku manažer A-týmu Kozlů Jakub Plašil.

Naopak do prvoligového Havlíčkova Brodu má namířeno junior Pavel Musil. Dvacetiletý útočník odehrál u Rebelů již celou minulou sezonu. Prozatím se oba kluby dohodly na hostování. „Havlíčkův Brod přijal naši nabídku. Musil tam má hostování do konce kalendářního roku. Zároveň do 20. prosince musí vzniknout kupní smlouva, a pokud se tak nestane, tak se Pavel od 1. ledna vrací do Kolína," objasnil situaci kolem Musila manažer Plašil.

Doposud známé změny v kádru Kolína:

Příchody: Jiří Kadlec (přestup z Hradce Králové), Jan Hanzl (hostování z Mostu), František Moravec (hostování ze Sparty Praha), Jiří Blažek (návrat z Hradce Králové)

Odchody: Pavel Musil (hostování do Havlíčkova Brodu), Václav Jankovský (hostování do Mladé Boleslavi), František Veselý (přestup do Hradce Králové)


Jsme rozhodnutí se odvolat kam až to jen půjde, říká šéf HC BAK Trutnov

Trutnovský klub, který byl svazem vyřazen z letošního ročníku 2. ligy, stále nevzdává bitvu o udržení své druholigové příslušnosti. Podle serveru trutnovinky.cz hráči dál trénují a připravují se na sezónu, situaci navíc řeší kluboví právníci.

Trutnov totiž promeškal hned dva termíny (25.5. a 10.6.), ve kterých se mělo zaplatit startovné pro sezonu 2012/13. Částku 20 ticís korun zaplatil šéf Draků Poul 20. června, to je však podle svazu pozdě. Podle mluvčího ČSLH Zikmunda tedy rozhodnutí o vyřazení HC BAK Trutnov ze 2. ligy stále platí.

Funkcionáři zeleno-bílých však stále věří, že se verdikt podaří zvrátit. „Jsme rozhodnutí se odvolat kam až to jen půjde, třeba i dát návrh soudu na předběžné opatření, tedy nezahájení druhé ligy. Přihlášku jsme podali, startovné zaplatili,“ řekl předseda HC Trutnov Zdeněk Poul pro server trutnovinky.cz.


Brankářský přesun mezi Břeclaví a Brnem, v hlavních rolích Chvátal a Jirkův

Zatím určitě největší výměna letošního léta proběhla mezi dvěma nejbližšími soupeři hodonínských Drtičů. Čtyřiadvacetiletý brankář Jaroslav Chvátal, který byl se Lvy spojen od jejich opětovného vstupu do 2. ligy v sezoně 2008/09, se stěhuje po čtyřech letech zpět k brněnským Vysokoškolákům.

Opačným směrem putuje o dva roky starší odchovanec karlovarského hokeje Ondřej Jirkův. Ten pro změnu opouští Brno po třech letech a jeho novým zaměstnavatelem se stane HC Břeclav. Kromě Chvátala putuje k vysokoškolákům do Brna i odchovanec Komety Brno Jiří Zemánek, který Lvům vypomáhal na konci loňské sezony a v play-off. Tuto informaci potvrdily internetové stránky obou klubů.


Šest mladých „Perníkářů“ posílí soupeře hodonínských Drtičů

Šestice mladých pardubických odchovanců byla svým mateřským klubem uvolněna do dvou týmů centrální druholigové skupiny. Martin Horáček (brankář) a Roman Tomín (útočník) se poperou o své místo v dresu Chotěboře, čtveřice Robert Krejnus, Lukáš Poskočil (oba obránci), Petr Vlček a Radim Zrůst (oba útočníci) se budou snažit probojovat se do prvního mužstva žďárských Plamenů. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS