Vítězství je pro mě velké překvapení, říká Jakub Sajdl

Vítězství je pro mě velké překvapení, říká Jakub Sajdl
čtvrtek 5.7.2012 | Redakce

Přinášíme Vám slibovaný rozhovor s vítězem ankety o nejhezčí gól sezony Jakubem Sajdlem. Ten byl informací o svém vítězství zaskočen, ale zároveň velmi potěšen. Ale nejen o tom šla řeč. Dozvíte se například i to, že Kuba mohl dokonce nastoupit do zápasu i jako brankář.

 
 


Jakube, fanoušci vybrali Tvůj gól jako nejhezčí v uplynulé sezoně. Čekal jsi, že bys mohl vyhrát, nebo je to pro Tebe naprosté překvapení?

Abych řekl pravdu, čekal jsem, že diváci zvolí Zdeňka Juráska. Je to pro mě velké překvapení a vážím si toho.


Určitě ale takové ocenění potěší?

To určitě ano. V sezoně padlo spoustu gólů po krásných akcích, takže jsem za toto ocenění moc rád.


Viděl jsi patnáctku nominovaných? Pokud ano, které tři akce bys vybral Ty jako ty nejlepší?

Ano díval jsem se na ni. Líbily se mi góly od parťáka Špokyho (Martin Špok, pozn. redakce), Šedi (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce) a Pešáka (Petr Peš, pozn. redakce).

Když se člověk podívá na video s Tvým vítězným gólem, vypadá to všechno strašně jednoduše. Pamatuješ si, co se ti tehdy, pár vteřin před koncem zápasu, honilo hlavou?

To si pamatuju moc dobře. Martin Šenk rozehrál puk vedle branky, měl jsem ho na hokejce a viděl jsem, jak na mě Šeďa ukazuje, ať to podržím vzadu. Mě ale, nevím proč, napadlo, že se s tím pukem rozjedu k soupeřově brance a se štěstím to tam padlo (směje se).


Který z Tvých třiatřiceti loňských gólů se Ti vybaví jako první? Vybrali fanoušci ten samý, jako Ty?

Myslím, že se shodneme. Takové branky nepadají tak často.


Během minulé velmi úspěšné sezony sis zahrál v útoku hned s několika spoluhráči. S kým sis nejvíce hokejově, ale i mimo led, nejvíce rozuměl?

Na ledě jsem si určitě nejvíc rozuměl se Špokym. Mimo led jsem si rozuměl se všemi, ale nejvíc jsem v kontaktu s Pešákem.


V divokém závěru sezony, kdy jste dohrávali „na pár statečných“, jsi nastupoval celkem pravidelně i v obraně a nevedl sis na tomto postu vůbec špatně…

Já jsem jako obránce začínal. Potom mě tam dávali i trenéři v Mladé Boleslavi. Nedělá mi to problém hrát v obraně, ale určitě bych to nevyměnil za post útočníka.

Takže už zbývá jen nasadit masku a obléct betony…

Tak to už jsem si taky vyzkoušel, ale golmanem bych být nechtěl. Do branky vlezou opravdu jenom gumy. Ale nic proti brankářům (směje se).


Opravdu? A bylo to jenom na tréninku, nebo sis i nějaký ten zápas odchytal?

Jenom na tréninku. Ale jednou mě napsal trenér na přátelském utkání proti Liberci jako druhého brankáře. To ale bylo spíš ze srandy.


V minulém ročníku nastříleli Drtiči devatenáct branek v oslabení. Ty sám jsi autorem devíti z nich. Dá se říct, že se z Tebe stává specialista na hru v oslabení?

Tak je pravda, že tolik gólů v oslabení jsem během jedné sezony ještě nikdy nedal, ale specialista určitě nejsem. Hodně mi v tom pomohl Špoky. Ale čím to je, to neprozradím. Je to takové naše tajemství, jak na to (směje se).


Zkus s odstupem času říct pár slov k soupeřům z minulé sezony. Kdo Tě nejvíce překvapil, kdo naopak zklamal?

V pozitivním slova smyslu mě určitě nejvíc překvapila Břeclav. Ke konci základní části se hodně zvedli a v play-off hráli dobře. Kdo mě nejvíce zklamal raději říkat nebudu, aby se nám to v příští sezoně nevymstilo.

Jaké jsou Tvé pocity z loňského ročníku s odstupem skoro tří měsíců?

Vzhledem k tomu, že jsme hráli baráž o 1. ligu, kde jsme podle mě překvapili spoustu lidí i týmů, tak sezonu hodnotím jako vydařenou.


Podle neoficiální statistiky jste měli vůbec největší fanouškovskou podporu na hřištích soupeřů. Překvapuje Tě tato informace?

Moc mě to nepřekvapuje, protože naši fanoušci jezdí všude. Překvapilo mě ale třeba to, že jsem viděl i fanoušky v Trutnově, což je hodně daleko. Všichni hráči si toho všímáme a vážíme si toho, že máme takové fanoušky.


Přijeli dokonce i na poslední zápas do Berouna, ve kterém Vám už o nic nešlo. Přesto dorazilo asi 30 lidí, kteří Vám opět udělali domácí prostředí a to i na prvoligovém ledě. Jaké pocity se honí hráči hlavou, když je v takové situaci po zápase vyvolají fanoušci na plochu, aby jim poděkovali?

Určitě je to krásný pocit. Každý hráč za to musí být moc rád.


Máte za sebou letní přípravu pod novým trenérem. Jaká byla „suchá“ očima Jakuba Sajdla?

Bylo to zase něco jiného. Myslím si, že byla dobrá a určitě nám hodně dala.

Po pár letech se letní příprava nekonala v Mikulčicích, ale na hodonínských sportovištích. Jak jsi vnímal tuto změnu?

Mě osobně vyhovovalo,že byla příprava v Hodoníně. Mikulčice nejsou sice daleko, ale stejně jsme se tam museli vždy nějak dopravit. Navíc v Hodoníně je toho mnohem víc co se může dělat.


Vím o Tobě, že si rád zahraješ i in-line. Jak to bylo/je s „kolečkama“ letos v létě?

Letos jsem hrál opět za Skalici a odehrál jsem i nějaké zápasy za Uherské Hradiště.


Za necelý měsíc byste měli naskočit opět na led. Jak se těšíš na to, až znovu obuješ brusle?

Těším se na to moc. Už aby to byloDěkuji za rozhovor


Foto: Eva Solaříková, Lenka Rybaříková, Ivo Cencinger. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS