AKTUÁLNĚ: Zprávy z dnešního aktivu 2. ligy

AKTUÁLNĚ: Zprávy z dnešního aktivu 2. ligy
čtvrtek 31.5.2012 | Redakce

Dnes se v Praze od 15 hodin konal aktiv účastníků druhé ligy, který na svém jednání rozhodnul o tom, že nadcházející druholigová sezona bude vypadat stejně jako v minulém roce. Hodonínští Drtiči zůstávají ve skupině Střed, kterou bude hrát opět 11 týmů v téměř stejném složení, jako tomu bylo loni. Jen Kutnou Horu vystřídá Tábor. Informace nám potvrdila předsedkyně SHK Jana Gajošová.

 
 

Ještě minimálně jeden rok bude mít druhá liga třískupinový model. Dnešního jednání se zúčastnilo třicet zástupců klubů, do hlavního města nedorazili jen zástupci Valašského Meziříčí a Uherského Hradiště. Přihlášky na sezonu 2012/13 však poslalo všech 32 mužstev.

Do 15. června musí všechna mužstva, která budou chtít do příštího druholigového ročníku nastoupit, poslat závaznou přihlášku. Ta má zamezit problému z minulého léta, kdy klub ze Šternberku odstoupil až na poslední chvíli. Příští rok by se měla na řadu dostat tolik omílaná reorganizace soutěže.

Hodonínští Drtiči byli automaticky opět zařazeni do skupiny Střed, v níž nastupovali i v loňském roce. Pokud by však z východní skupiny odstoupila dvě mužstva, byli by hodonínští osloveni s nabídkou na přesun do skupiny Východ.


SKUPINA STŘED          SKUPINA ZÁPAD          SKUPINA VÝCHOD
SHK Hodonín 			HC Klášterec nad Ohří 		AZ Havířov 
VSK Technika Brno 		HC Řisuty 			HC Karviná 
HC Trutnov 			HC Kobra Praha 			HC Zubr Přerov 
NED Hockey Nymburk 		HC Milevsko 2010 		LHK Jestřábi Prostějov 
KLH Vajgar Jindř. Hradec 	HC Děčín 			VHK Vsetín 
TJ SC Kolín 			HC Vlci Jablonec nad Nisou 	HC Slezan Opava 
SKLH Žďár nad Sázavou 		SHC Klatovy 			HC Bobři Valašské Meziříčí 
HC Lvi Břeclav 			HC Benešov 			HC Frýdek-Místek 
Spartak Pelhřimov 		HC Draci Bílina 		HC Nový Jičín 
HC Lvi Chotěboř 		HC Baník Sokolov		HC Uherské Hradiště 
HC Tábor							HC RT Torax Poruba

Skupina Střed tak bude mít na programu celkem 44 kol, s tím, že každý z týmů odehraje, díky lichému počtu týmů, 40 utkání. Do play-off postoupí prvních osm týmů, mužstvo, jenž skončí po základní části na posledním místě čeká boj o udržení s vítězem Krajského přeboru.

Nový ligový ročník by měl být odstartován v sobotu 15. září. Detailní rozlosování by mělo být známo do měsíce. Kluby si odsouhlasily kvótu maximálně pěti cizinců v týmu. Zrušeno naopak bylo pravidlo o nutnosti nasazení do zápasu pěti hráčů mladších 22ti let. Pro tuto změnu hlasovalo 19 ze třiceti přitomných zástupců.

Návrh svazu na odehrání zápasů play-off na pouhé dva vítězné zápasy kluby zamítly a hrát se tak bude naštěstí opět na tři vítězné. Byl také podán návrh na zrušení povinnosti odehrání 50% zápasů v základní části pro hráče, kteří by mohli nastoupit v baráži o první ligu.

Dnešního jednání se zúčastnil i president ČSLH JUDr. Tomáš Král, kterému byla zástupci druholigových klubů vyslovena důvěra. Král na zasedání pronesl, že se bude zasazovat o to, aby města kluby více podporovaly z peněz od loterijních společností. Zástupci SHK Hodonín byli jako jedni z deseti druholigových týmů pozváni na volební konferenci, na které se bude 16. června v Hotelu Corinthia Towers volit nový president ČSLH. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS