Rozhovor s novým trenérem hodonínských Drtičů Jiřím Rechem

Rozhovor s novým trenérem hodonínských Drtičů Jiřím Rechem
čtvrtek 10.5.2012 | Redakce

Na konci minulého týdne jsme fanouškům slíbili rozhovor s novým lodivodem hodonínského SHK Jiřím Rechem starším. Padesátiletý brněnský rodák odpovídal redakci na zvídavé otázky ještě před zahájením letní přípravy, která Drtičům startuje právě dnes.

 
 

Narodil se 3. března 1962. S hokejem začínal v Olomouci, kde se z mládežnických týmů probojoval až do prvního mužstva, se kterým hrál dva roky tehdejší první národní ligu. Následovala slovenská štace, během které pomohl Trenčínu postoupit do nevyšší soutěže a poté působil v dresu Topolčan. Mezi lety 1984 a 1990 hájil barvy brněnského Zetoru. Po otevření hranic vedly jeho kroky do tehdy hokejově docela exotické Itálie, kde strávil tři roky nejprve jako hráč a posléze jako hrající trenér. Po návratu se hlásil opět v Brně a závěr kariéry strávil v nedalekých Rosicích. Odehrál šest sezon v nejvyšší tehdy Československé soutěži v barvách brněnské Komety. Dostal se do mládežnických výběrů kategorií do 16, 17 a 18 let.

Trenérem je Jiří Rech starší od začátku devadesátých let, kdy se v roce 1991 ve slunné Itálii stal hrajícím koučem týmu Aosta. Doma v Brně pak vedl mládežnické týmy Komety. Na začátku nového milénia vedl ve druhé lize hráče Velké Bíteše, aby se pak na chvíli opět vrátil pod Špilberk jako trenér juniorky a šéftrenér mládeže. Poté jeho kroky vedly na dva roky na západ Čech, kde vedl žáky Karlových Varů. Jednu sezonu působil v tehdy prvoligovém Chomutovu a poslední tři ročníky strávil na lavičce taktéž prvoligové Kadaně.


Vítejte v Hodoníně. Prozraďte nám prosím, kdy jste obdržel nabídku chopit se kormidla v místním klubu?
S paní Gajošovou jsme byli v kontaktu delší dobu - zhruba měsíc, během kterého jsme se spolu několikrát bavili a nakonec jsme se dohodli na mém působení v Hodoníně.

Co hrálo ve Vašem rozhodnutí přijmout tuto nabídku největší roli?
Důležitým faktorem bylo to, že jsem byl šest let daleko od domova. Během sezony jsem se domů dostal tak na dva dny v měsíci, takže jsem chtěl být blíž k Brnu. Měl jsem rozjednáno více nabídek, ale Hodonín byl v jednání nejférovější, řekli jsme si nějaké představy a podmínky, na kterých jsme se shodli a tak jsem tady.

Pro hodonínského fanouška není jméno Jiří Rech žádnou neznámou. Před šesti lety hájil branku Drtičů Váš syn. Rozebírali jste spolu Vaši nabídku na post trenéra SHK?
Volal jsem mu před pár dny, až v momentu, kdy jsme si s vedením Hodonína plácli, ale že bychom to spolu nějak zvlášť probírali, to ne.

Byl jste se na syna podívat, když oblékal v sezoně 2006/07 hodonínský dres?
Přímo na zápas jsem se dostal myslím jen jednou, ale určitě jsem jeho výkony a výsledky Hodonína v té době sledoval.

Byl jste někdy v Hodoníně ať už jako hráč či už v roli trenéra?
Myslím, že jsme tady jednou se Zetorem sehráli nějaký přípravný zápas. Možná bych doma našel z toho zápasu i nějakou fotku. Ale to už je dávná historie, mohlo to být někdy v roce 1985 nebo 1986.

Máte jasno v otázce svého realizačního týmu?
Realizační tým jako takový zůstává nezměněn. Asistentem mi bude hlavní kouč juniorky Jaroslav Crlík.

Kdy se mužstvo poprvé sejde k letní přípravě a jakým způsobem bude probíhat?
Včera (9. května, pozn. redakce) jsme měli první seznamovací setkání s mužstvem a od čtvrtka nám začíná letní příprava. Trénovat budeme až do konce června a to čtyřikrát týdně. Na led bychom pak měli jít někdy první týden v srpnu.

Zkuste čtenářům klubového webu představit Vaši trenérskou filozofii...
Jsem zastáncem spíše útočného pojetí, ale v dnešním hokeji to bez poctivé a zabezpečené obrany nejde. Určitě nebudeme čekat v pěti lidech na modré a jenom bránit. Vždycky se líp útočí, než brání. Ono hrát vyloženě defenzivně je docela ošemetné a navíc i pro mužstvo to bývá hodně deprimující. Samozřejmě jsou dané věci, které musí mužstvo v obraně dodržovat, ale v útočné fázi je potřeba volnost a aby si kluci vyhověli. Chtěl bych, abychom hráli pěkný hokej, který se bude lidem líbit.

Máte už představu o tom, kolik přípravných zápasů a s jakými soupeři byste chtěli před začátkem nového ročníku odehrát?
Představa je taková, že bychom chtěli sehrát asi deset utkání. Soupeři už se také rýsují a mělo by se jednat o Břeclav, Techniku, Přerov, Valašské Meziříčí a Piešťany. Přesný rozpis přípravných zápasů se už intenzivně řeší a v nejbližších dnech by měly být všechny termíny známy.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS