27. kolo: Debakl Spartaku v Hodoníně, dramatický závěr v Břeclavi, přestřelka Sršňů s Draky

pondělí 12.12.2011 | Redakce

Sedmadvacáté kolo přineslo spoustu zajímavých výsledků. Technika sahala v Břeclavi po bodu, nakonec odjela s prázdnou. Pelhřimov držel s Hodonínem krok jen v první třetině, nakonec si odvezl desítku. Pořádnou přestřelku zažila Kutná Hora kam přijel Trutnov a diváci viděli rovných šestnáct branek! Polabské derby zvládli lépe hráči Kolína a Jindřichův Hradec povedenou druhou polovinou utkání v klidu přehrál Chotěboř.

Výsledky 27. kola

SHK Hodonín - Spartak Pelhřimov 10:3 (2:0, 6:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Jurásek (Špok, Peš), 12. Peš (Jurásek, Komárek), 26. Špok (Pokorný), 28. Jurásek (Peš, Okuliar), 30. Špok (Sajdl, Skočovský), 31. Sajdl, 35. Jurásek (Hlavačka, Peš), 37. Skočovský (Kocák, Jurásek), 53. Charvát (Špok), 57. Špok (Kuba) - 22. Hadrava Martin (Kubát, Suk), 32. Plachý, 45. Plch (Suk). Rozhodčí: Coufal - Černý, Maťašovský. Diváci: 1359 (38,4% z celkové kapacity - 3540).

Deváté vítězství v radě zaznamenali hodonínští Drtiči. Ti na svém ledě přivítali čtvrtá Pelhřimov, kterému i s úroky vrátili porážku ze začátku listopadu. Jednoznačnou výhru SHK režírovala hlavně dvojice Jurásek - Špok, která svorně zaznamenala tři branky a dvě asistence. Hodonín si připsal zatím nejvyšší výhru v sezoně, když jednoznčně přehrál Spartak v poměru 10:3. Utkání okořenily i dvě pěstní potyčky, z nichž také jako vítězové vyšli domácí borci.
Ohlas Libora Žilky (Hodonín): „Pelhřimov nehrál ze začátku vůbec špatně, ale nám se povedlo jít od vedení. Marek Peksa zachytal opět výborně a hlavně v první třetině tam měl výborné zákroky, kdy chytil dva jisté góly. Od druhé třetiny jsme pak začali Pelhřimov jasně přehrávat a po čtyřiceti minutách bylo o vítězi rozhodnuto. Diváci si dnes museli přijít na své. Padlo hodně gólů, zápas zpestřily i pěstní souboje. Chtěl bych pochválit všechny hráče, kteří dnes zasáhli do hry. V pondělí by se nám měli vrátit někteří z marodů a pomalu se dáváme dohromady, ale na druhou stranu další hráči vypadávají ze sestavy vinou nemocí a zranění. Stále lepíme sestavu, každý zápas hrají formace v jiném složení, ale tým šlape“.
Ohlas Martina Melouna (Pelhřimov): „Dnes nechci komentovat výkon rozhodčí. Domácí jsou kvalitní mančaft, ale po naší kontaktní brance na 2:1 je začal tlačit rozhodčí a udělal ze zápasu guláš. Hodonín vyhrál zaslouženě, ale sudí by jim nemusel takhle pomáhat.“

HC Břeclav - VSK Technika Brno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Beneš, 30. Papp (Popolanský), 60. Kurial (Novák, Bolfík) - 9. Gabriška (Rajnoha, Šedý), 49. Česnek (Rajnoha, Bělohlávek). Rozhodčí: Obadal - Velinský, Mráz. Diváci: 350 (8,7% z celkové kapacity - 4039).

Po nedávném skalpu třetího Kolína si tentokrát břeclavští vyšlápli i na druhou brněnskou Techniku. Domásí šli záhy po začátku klání do vedení, hosté ale dokázali vyrovnat. V polovině zápasu se Lvi opět ujali vedení, ale i tentokrát se Brňanům podařilo srovnat krok. Rozhodující moment přišel půl minut ypřed vypršením normální hrací doby. Vystřelil domácímu mužstvu tříbodový zisk osmým golem v sezoně Kurial.
Ohlas Michala Konečného (Břeclav): „Při zranění naší dvojky Filipa Hubnera jsme museli sáhnout ke střídavým startům Filipa z juniorky Komety. Na to, jaký má Technika zkušený tým, jsme uhráli skvělý výsledek. Věřil jsem, že už musíme zlomit tu sérii neúspěchů. Těmi vyloučeními jsme sice Techniku nechávali hrát, ale štěstí bylo tentokrát na naší straně. Vrátily se nám ztracené body z Jindřichova Hradce“. (zdroj: ihcbreclav.dnh.cz).
Ohlas Romana Kaňkovského (Technika): „Dal bych vám takový kvíz: Jsou tři možnosti, jak můžete k utkání přistoupit. Zaprvé, jdete do celého zápasu na sto procent, daří se vám a utkání vyhrajete. Druhá možnost je, že opět přistoupíte k zápasu na sto procent, sice vám to nejde, ale stejně vyhrajete. A pak je konečně třetí možnost, kdy hrajete jenom část utkání a myslíte si, že taky vyhrajete. Jenže prohrajete. Dodal bych jen, aby si tento kvíz každý hráč ve své hlavě vyřešil“. (zdroj: hokej.vsktechnika.cz).

TJ SC Kolín - NED Hockey Nymburk 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Malý (Kubát, Nedbal), 49. Hanzl (Barták, Mejzr). Rozhodčí: Jebavý - Bosák, Ledinský. Diváci: 800 (14,5% z celkové kapacity - 5500).

Polabské derby i potřetí v sezoně ovládli hokejisté Kolína. Těm stačily k výhře nad Nymburkem pouhé dvě přesné trefy. Hosté se totiž podruhé za sebou nedokázali venku střelecky prosadit, a proto odjížděli z Kolína s prázdnou. Vítěznou trefu zaznamenal v závěru druhé dvacetiminutovky Malý a připsal si do svých statistik teprve druhý přesný zásah v sezoně.

TJ Sršni Kutná Hora - HC BAK Trutnov 7:9 (3:2, 0:4, 4:3)
Branky a nahrávky: 2. Nakládal (Heřmanský), 5. Tugarinov (Kubišta, Burda), 15. Burda (Kubišta, Tugarinov), 42. Tugarinov (Kubišta), 47. Bláha, 48. Muras (Tugarinov), 58. Heřmanský (Tugarinov) - 7. Luštinec (Chytráček, Malinský), 9. Chytráček (Chochola, Rejzek), 23. Březina (Bláha, Dlab), 24. Chytráček (Luštinec), 29. Chochola (Šimoníček, Bláha), 35. Kuna (Fořt, Šimoníček), 44. Veselý (Luštinec, Chytráček), 46. Luštinec, 59. Březina (Luštinec). Rozhodčí: Jílek - Kotek, Krátký. Diváci: 154 (6,2% z celkové kapacity - 2500).

Velké střelecké představení viděli diváci v Kutné Hoře. Poslední Sršni, pro které je zisk každého bodu velmi důležitý, nevstoupili do utkání vůbec špatně a po první části vedli 3:2. Druhou dvacetiminutovku ale ovládli jasně hosté a svůj náskok si už pohlídali. Nakonec se divoké skóre zastavilo až na stavu 7:9 pro Trutnov, který se bodově srovnal s osmým Žďárem. Povedený večer prožil trutnovský útočník Luštinec, jenž si v zápase připsal pět kanadských bodů (2+3). v dresu domácích se v dobrém světle předvedla nová posila - ruský forvard Tugarinov (také 2+3).
Ohlas Jaroslava Řeháka (Trutnov): „Hned ze začátku utkání jsme zase udělali dvě hrubky, které domácí potrestali. Když jsme to pak srovnali na 2:2, okamžitě jsme dostali gól na 3:2. Od druhé třetiny jsme převzali taktovku, otočili jsme výsledek na 4:3 a v této části hry jsme byli jednoznačně lepší. Ve třetí třetině to ale z naší strany zase nebylo to pravé ořechové. Hrálo se nahoru dolu, dostávali jsme blbé góly. Domácí snížili na 8:7, nechtěli to vzdát, ale naštěstí jsme vstřelili devátou branku a zaplaťpánbůh to dopadlo dobře. Přeci jen jsme už vedli o tři branky a ve finále z toho bylo drama. Kluci bojovali, makali. Dali jsme devět gólů, což je asi největší pozitivum z dnešního duelu“. (zdroj: trutnovinky.cz).

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Lvi Chotěboř 7:2 (0:0, 4:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 28. Voříšek (Kocar, Procházka), 32. Měrka (Skokan), 36. Skokan (Záhora, Měrka), 40. Voříšek (Procházka), 41. Měrka, 57. Mazanec J. (Procházka), 60. Kadela (Tupý) - 39. Jánský (Hnilička, Zítka), 48. Posmyk (Zemánek, Jánský). Rozhodčí: Ondřej - D. Štětina, J. Štětina. Diváci: 525 (13,8% z celkové kapacity - 3800).

Po první bezbrankové třetině by jen málokdo hádal, že Vajgar nakonec přejede chotěbořské Lvy tak jednoznačným rozdílem. Jenže od poloviny utkání se začali domácí střelecky prosazovat a hosté nakonec mohli být rádi, že si domů odvezli jen sedmigólový příděl. Třemi asistencemi se blýskl bek Vajgaru Procházka, jeho kolega z útoku Měrka dva goly vstřelil, na jeden přihrál. Ve svém prvním utkání v dresu Chotěboře se prosadil Ondřej Posmyk, na body to však Lvům nestačilo.
Ohlas Pavla Rohlíka (Chotěboř): „Jsem zklamaný, že se nám nepodařilo udržet pozornost a určitý ,,respekt" ke kvalitě soupeře po celých 60 min. To co jsme chtěli hrát dnes v J. Hradci se nám dařilo pouze v úvodní třetině. I přes obdržené branky byl dnes jediným hráčem, který si zaslouží pochvalu brankař Opršal. Podržel tým z kraje utkání v dlouhé přesilovce J.H. 5–3 a po zbytek 1. třetiny. Bylo chybou hráčů v poli, že se jim nepodařilo vstřelit branku v této fázi utkání, kdy se domácímu týmu nedařilo překonat naší aktivní obrannou hru středního pásma. Od 2. třetiny byl soupeř lepší a zalouženě dovedl utkání do vítězného konce“. (zdroj: hclvi.cz).

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 4 - 0 - 0 - 1, skóre 29:16.
Nejvyšší návštěva: 1359 (Hodonín).
Průměrná návštěva: 637 (celkem 3188).
Průměr gólů na zápas: 9,0 (celkem 45)
Nejrychlejší branka: Peter Beneš - HC Lvi Břeclav (00:41 - BRE vs. TEC)

Hráč kola podle redakce shkhodonin.cz: Zdeněk Jurásek (SHK Hodonín)

Nejproduktivnější hráč centrální skupiny si o víkendu opět upevnil své dominantní postavení v čele kanadského bodování i střelecké tabulky. Ke třem přesným trefám přidal ještě dvě gólové asistence a se třiapadesáti body suverénně vede před svým spoluhráčem Petrem Pešem o celých 12 bodů žebříček produktivity. Na třetího Lukáše Vaľka z Nymburku má náskok už rovných dvacet bodů.

Tým kola podle redakce shkhodonin.cz: HC Lvi Břeclav

Výborný začátek, prostředek i konec. Tak by se dal popsat zápas Lvů s Brnem pohledem domácího týmu. V první minutě šli břeclavští do vedení poprvé, přesně v polovině utkání podruhé a těsně před závěrem základní hrací doby potřetí a naposledy. Hostům se už potřetí srovnat nepovedlo, nezbýval jim čas. Důležitý bodový zisk s druhou Technikou pasoval břeclavské Lvy na tým kola.

11. Technika 		1234	 112		6909	 531		8143	 339

Do 22. kola jsou čísla návštěvnosti oficiální (vyjma zápasů 10. kola PEL - TEC a KUT - KOL a 17. kola NYM - KOL, ze kterých jsou údaje o divácích pouze o oficiálních webů klubů, v zápisech počet diváků chybí). Návštěvnost na zápasech ze zbylých kol (23., 24., 25., 26. a 27.) je čerpána čistě z oficiálních webů týmů hrajících naši skupinu 2. ligy. Zápas 19. kola CHO - TEC ve statistikách není, protože chybí jakýkoliv údaj o počtu diváků. Ve statistikách je započtena i předehrávka 31. kola CHO - PEL. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas