26. kolo: Kanonáda Nymburku, nájezdy v Chotěboři, bitvu o Vysočinu vyhrál Spartak

čtvrtek 8.12.2011 | Redakce

V šestadvacátém kole 2. ligy skupiny Střed byly k vidění hodně zajímavá utkání. Technika si celkem s přehledem poradila s Vajgarem, jestě jednoznačnější průběh mělo utkání mezi Nymburkem a Kutnou Horou. Domácí deklasovali Sršně 9:1. V derby mezi Pelhřimovem a Žďárem byli úspěšnější Spartakovci. Hodonín na třetí pokus porazil Trutnov a kolínští Kozlové až na samostatné nájezdy udolal Chotěboř.

Výsledky 26. kola

VSK Technika Brno - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 7:3 (4:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Brzobohatý (Benýšek), 7. Odehnal (Benýšek), 17. Gabriška (Šedý, Rajnoha), 20. Rajnoha (Zapletal, Habrovec), 33. Matouš (Bělohlávek, Jurča), 34. Rajnoha (Šedý, Gabriška), 53. Rajnoha (Benýšek) - 12. Kupec (Chmel), 14. Kocar (Záhora), 46. Procházka (Kupec). Rozhodčí: Held - Lukš, Trunečka. Diváci: neznámo (??% z celkové kapacity - 1000).

Hosté nasadili do utkání překvapivě brankáře Kantora z juniorky Českých Budějovic a jednička Vajgaru Kubeš vůbec poprvé v sezoně přepustila své místo někomu jinému. Tento tak ale hostům příliš nevyšel. Ve 34. minutě, kdy Brňané vstřelili už šestou branku, odjel mladý golman na střídačku a na brankoviště se postavil osvědčený Kubeš. Na zvrat to už ale ani tak nestačilo. Technika porazila čtvrtý tým tabulky celkem přesvědčivě 7:3 a upevnila si druhou příčku.
Ohlas Romana Kaňkovského (Technika): Dnes byl k vidění hodně ofenzivní hokej. Nám pomohlo, že jsme šli velmi rychle do vedení. Pak jsme ale udělali dvě individuální chyby a soupeř nás za ně potrestal. Naštěstí se nám do konce první třetiny podařilo vstřelit ještě další dvě branky a náskok jsme si pak udržovali po celé utkání. (zdroj: hokej.vsktechnika.cz).
Ohlas Václava Kmoníčka (Jindřichův Hradec): Byl to náš nejhorší výkon venku. Nevyšel nám úvod, pak jsme sice vyrovnali, ale laxním přístupem jsme umožnili soupeři získat zpátky vedení. Druhá třetina byla taky špatná, hráli jsme bezkontaktní hokej. S tím vůbec nemohu být spokojen. Za stavu 6:3 se s tím výsledkem možná ještě dalo něco udělat, ale následně jsme po další chybě dostali sedmý gól. Do branky jsme dnes nasadili Kantora, který dostal příležitost, aby si Kubeš odpočinul. Za 35 minut ale dostal šest gólů, což mluví samo za sebe. (zdroj: hokej.vsktechnika.cz).

HC Lvi Chotěboř - TJ SC Kolín 2:3sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Stoklasa (Prachař), 39. Pelán (Zemánek) - 5. Kubát (Malý, Nedbal), 42. Barták (Morkes, Mejzr), rozhodující nájezd Kubát.. Rozhodčí: Pokorný - Klouda, Zídek. Diváci: 150 (12,5% z celkové kapacity - 1200).

Chotěboř se pomalu zvedá, Kolín se dál trápí. Kozlové už celých pět kol čekají na tříbodové vítězství a pomalu ale jistě se jim vzdaluje nejen první Hodonín, ale i na druhou Techniku už ztrácí deset bodů. Naopak Lvi, pro které zůstává prioritou hlavně záchrana soutěže sbírají po příchodu trenéra Rohlíka bodík po bodíku a utíkají tak poslední Kutné Horě, na kterou nají náskok již dvanácti bodů. Vyrovnané utkání na zimáku v Chotěboři rozhodla až loterie samostatných nájezdů, ve které byli úspěšnější Kozlové a po výhře 3:2 si připsali dva body do tabulky.
Ohlas Pavla Rohlíka (Chotěboř): Do utkání s velmi silným soupeřem jsme chtěli vstoupit s obrannou taktikou s cílem co nejdéle neinkasovat. V předešlých utkáních se nám toto nedařilo a utkání doma se nám poté již nepodařilo otočit. Dnes jsme byli vždy ve vedení, ale bohužel v začátku 3. třetiny jsme po chybě v našem obranném pásmu dostali vyrovnávací branku na 2:2. Jinak výkon všech hráčů a zejména brankaře hodnotím velice kladně. Všichni podali maximální výkon a odehráli vyrovnané utkání s celkem z popředí tabulky, který má ve svém středu řadu zkušených hráčů. Po dlouhé době se nám podařilo doma bodovat a doufám, že toto potvrdíme i v dalším domácím utkání (zdroj: hclvi.cz).
Ohlas Stanislava Bednáře (Kolín): Celý zápas jsme byli lepší, měli jsme asi patnáct šancí, ale kluci zakončovali zbrkle. Zatímco domácí byli při svých gólech důrazní, nám ten důraz v koncovce naopak chyběl. O naší převaze svědčí i to, že domácí trenér si v osmé minutě třetí třetiny musel vzít oddechový čas, protože Chotěboř se dostala asi jednou na naší půlku. (zdroj: kolinsky.denik.cz).

NED Hockey Nymburk - TJ Sršni Kutná Hora 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Tregl (Němeček) 19. Tregl (Němeček), 20. Toma, 21. Velechovský (Vaľko), 29. Vaľko (Šimek, Velechovský), 30. Rys (Turinský, Němeček), 35. Tregl z trestného střílení, 47. Vaľko (Sem), 49. Tregl (Turinský) - 60. Muras (Sladký). Rozhodčí: Doležal - Prokop, Špringl. Diváci: 240 (5,3% z celkové kapacity - 4500).

Nymburští hokejisté si po debaklu na ledě vedoucích Drtičů spravili chuť v zápase s poslední Kutnou Horou. Hosté drželi s domácími krok jen do závěru první části, kdy inkasovali dvě branky. Kanonáda Nymburku pak pokračovala i ve druhé části a neustala ani v závěrečném dějství. Nakonec se počítadlo domácích zásahů zastavilo na čísle devět. Hosté se své čestné branky dočkali až v poslední minutě a pokazili tak Bílkovi v bráně Nymburku čisté konto. Čtyři z devíti branek Nymburka vsítil jedenadvacetiletý útočník Tregl.
Ohlas Pavla Bičiště (Nymburk): Z vlastní zkušenosti vím, že nastupovat proti poslednímu týmu tabulky není nic jednoduchého. Na utkání jsme se tedy řádně připravovali. Víme, že se nám doma v poslední době daří a že se do gólových situací dokážeme dostat a dokážeme je proměnit. Hráčům jsem tedy řekl, že musíme hrát trpělivě a dobře dozadu, tak abychom Kutnou Horu zbytečně nepustili do utkání. V posledních domácích zápasech jsme byli střelecky úspěšní a já jsem věděl, že góly dáme i nyní. Škoda toho gólu. Pro gólmana to není příjemné přijít o nulu v úplném závěru zápasu. Prostě se to ale stalo. Kluci už asi byli uvolněný a výsledek zápasu to neovlivnilo. (zdroj: klub.nedhockey.cz).

HC BAK Trutnov - SHK Hodonín 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Sajdl (Miklík), 13. Špok (Kuba, Sajdl), 26. Jurásek (Pokorný), 56. Pokorný (Jurásek, Okuliar). Rozhodčí: Veinfurter - Maštalíř, Potůček. Diváci: 310 (10,3% z celkové kapacity - 3000).

Poprvé v sezoně dokázali hodonínští hokejisté porazit Trutnov. Jihomoravané odcestovali se značně improvizovanou sestavou, ale i bez několika hráčů základní sestavy si z Krkonoš odvezli tři body za výhru 4:0. Brankář Peksa vychytal už třetí nulu na soupeřově hřišti, celkem pak už svou sedmou v této sezoně.
Ohlas Jaroslava Řeháka (Trutnov): Do dvanácté minuty to vypadalo, že jsme měli víc ze hry, ale potom jsme dostali zbytečné góly a Hodonín si to už pohlídal. Od té chvíle byl soupeř po všech stránkách lepší, není o čem diskutovat. Hodonínu můžeme jen pogratulovat k vítězství, je to jedno z nejlepších mužstev v této soutěži.(zdroj: trutnovinky.cz).
Ohlas Libora Žilky (Hodonín): Dnes jsme nastoupili v hodně prořídlé a mladé sestavě. Věkový průměr „kazili“ v podstatě jen Petr Pokorný a Zdeněk Jurásek (směje se). Mužstvo fungovalo parádně. K té ose zkušených hráčů se přidali velmi dobře i mladíci z juniorky a všichni odehráli výborný zápas. Dávali jsme si pozor na brejky, na které domácí pravidelně hrají, ale Marek to vzadu opět zavřel. V podstatě jsme byli přesně připraveni na to, co bude Trutnov hrát. Trochu nás teď zlobí nemoci a zranění. Na poslední chvíli jsme to doplnili šikovnými kluky z juniorky a myslím si, že úplně všichni dnes podali velmi dobrý výkon.

Spartak Pelhřimov - SKLH Žďár nad Sázavou 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Votápek (Kubát, Suk), 20. Plachý (Hrbatý), 35. Tecl (Kasalý, Rašner), 37. Plachý (Plch), 50. Hrbatý (Tecl), 52. Kubát - 53. Sobotka M. (Koželuh). Rozhodčí: Talpa - Dančišin, Matějček. Diváci: 340 (12,8% z celkové kapacity - 2660).

Bitvu o Vysočinu letos podruhé vyhráli hráči Spartaku Pelhřimov. Domácím se před nedávnem do sestavy vrátil tahoun Plachý a na výsledcích Spartaku to jde znát. Po pěti porážkách přišla dvě vítězství a všichni v Pelhřimově věří, že to mužstvo opět nakopne. To Plameny po vítězství nad Trutnovem opět shořely a dál se propadají tabulkou. Ohlas Jana Dvořáka (Pelhřimov): Využili jsme přesilovky, což bylo velmi důležité. Konečně se nám také podařilo vstřelit nějaké góly před vlastním publikem. Vítězství takovým to rozdílem jsme rozhodně nečekali, ale v tomto výsledku se jen odrazila síla celého mužstva. Celkově byl dnešní výkon velmi dobrým, čímž doufám, že jsme krize definitivně zažehnali. Důležité utkání nás čeká v příštím kole. Pojedeme do Hodonína, to taktéž nebude jednoduché utkání, ale doufám, že opět vyhrajeme.(zdroj: hokejpelhrimov.cz).
Ohlas Petra Kuchyni (Žďár nad Sázavou): V podstatě je mi líto, že jedno utkání odehrajeme naprosto skvěle, neuvěřitelně dobře, a pak přijde další zápas, kdy děláme neskutečné věci a zesměšňujeme sami sebe. Nemáme v ruce jediný argument, jak to našim fanouškům vyvrátit. Upozorňoval jsem hráče, že musíme hrát v plném počtu. A obrovskou nedisciplinovaností v posledních šesti minutách první třetiny, kdy jsme dostali dva góly ze situace pět na tři a následně pět na čtyři, nás položili. Ať jsme se snažili tlačit, tak žádná nahrávka ani střela nevyšla, prostě to dnes bylo špatné. Musím říci, že poslední zápasy, co odehráváme s Pelhřimovem, nejsou to, co bývalo. Je to takové mdlé z obou stran, chybí my tam zápal a boj. Jakoby vyprchala veškerá rivalita.(zdroj: hokejpelhrimov.cz).

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 3 -0 - 1 - 1, skóre 24:12.
Nejvyšší návštěva: 340 (Pelhřimov).
Průměrná návštěva: 260 (celkem 1040, bez zápasu TEC - JHR).
Průměr gólů na zápas: 7,2 (celkem 36)
Nejrychlejší branka: Michal Brzobohatý - VSK Technika Brno (00:29 - TEC vs. JHR)

Hráč kola podle redakce shkhodonin.cz: Dominik Tregl (NED Hockey Nymburk)

Útočník Nymburku Dominik Tregl prožil včera velmi povedený večer. Na vysokém a jednoznačném vítězství svého týmu nad Kutnou Horou se jedenadvacetiletý forvard podílel čtyřmi přesnými zásahy, díky čemuž se posunul už na páté místo klubového bodování a v celkovém pořadí ligové produktivity se přiblížil na dostřel první padesátce.

Tým kola podle redakce shkhodonin.cz: SHK Hodonín

Ani jeden útok Drtičů nehrál v Trutnově ve stabilním složení. Navíc bez několika opor. I tak se hodonínským hokejistům konečně podařilo protrhnout smůlu v zápasech s Draky. Po výborném kolektivním výkonu si ze severu Čech odvezli oranžovo-modří tři body za výhru 4:0 a prodloužili svou vítěznou sérii už na osm zápasů.

11. Technika	 	1091	 109		6559	 547		7650	 348

Do dvaadvacátého kola jsou čísla návštěvnosti oficiální (vyjma zápasů 10. kola PEL - TEC a KUT - KOL a 17. kola NYM - KOL, ze kterých jsou údaje o divácích pouze o oficiálních webů klubů, v zápisech počet diváků chybí). Návštěvnost na zápasech ze zbylých kol (23., 24., 25. a 26.) je čerpána čistě z oficiálních webů týmů hrajících naši skupinu 2. ligy. Zápas 19. kola CHO - TEC ve statistikách není, protože chybí jakýkoliv údaj o počtu diváků. Ve statistikách je započtena i předehrávka 31. kola CHO- PEL. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas

1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36