Je to divné, chodit po ledě jen v botách, říká Petr Leška

Je to divné, chodit po ledě jen v botách, říká Petr Leška
neděle 4.12.2011 | Redakce

Sobotní duel si nenechal ujít ani Petr Leška starší. Bývalý hráč a trenér Drtičů přijal pozvání od vedení hodonínského klubu a před utkáním pozdravil přímo z ledu zaplněné ochozy. Otec známého extraligového útočníka se rovněž postaral o čestné buly a po utkání nám poskytl exkluzivní rozhovor.

 
 

Po dlouhých letech jste opět stál na ledové ploše hodonínského zimního stadionu. Jak jste se cítil?
No… Blbě, protože jsme neměl brusle (směje se). Je to takové divné, chodit po ledě jen v botách. Ale vážně… dlouho jsem v Hodoníně nebyl a moc mile mě překvapil stadion a také návštěvnost, která je výborná. Je super, že město, které má asi třicet tisíc obyvatel a na zápasy jediného sportu, který tady má úroveň, tady chodí tolik lidí.

Hodonínští kotelníci pro Vás připravili transparent „Dobří Drtiči se vracejí“. Zahřálo to u srdíčka?
To víte, že zahřálo. Prožil jsem tady jak vojnu, tak posléze i znovuvybudování hodonínského hokeje s panem Emilem Šnobltem, ale to už je vlastně dávná historie. Je pro mě moc milým překvapením, že se tady stále drží na takové úrovni.

Když si vzpomenete na starý zimák, na kterém jste odehrál spoustu zápasů a porovnáte to s tím dnešním… to je asi doslova nebe a dudy, je to tak?
Samozřejmě že ano. Můj názor je ten, že současný hodonínský zimák splňuje veškeré evropské parametry. Je to postaveno v dnešním stylu, kdy se stadiony dělají pro pět, šest tisíc diváků, což na dnešní návštěvnost, která je, naprosto stačí.

Když už jsme u toho srovnání. Dá se porovnat atmosféra na zápasech Hodonína v době, kdy jste nosil dres Drtičů a dnes?
Řekl bych to asi tak, atmosféra v dřívější době byla více lidová.

Dnes jste viděl sem branek. To se Vám bohužel v poslední době ve Zlíně nepoštěstí…
(usměje se) Extraliga je trochu jiná soutěž. Mužstva mají propracovaný obranný systém a je velká smůla českého hokeje, že se nám vytratila střední generace. Důkazem budiž, že při posledním turnaji reprezentace byl čtyřicetiletý Petr Nedvěd jedním z klíčových hráčů.

Vidíte nějaké řešení této situace?
Jediná cesta je, že přestanou fungovat známosti a vycházet z mládeže takové, jaká je. Kdybych to měl říct co nejjemněji, do mládeže se musí investovat pokud možno co nejvíc a ne prosazovat, to co nejde.

Pomohlo by, kdyby se opět zavedla tréninková střediska?
Tréninková střediska se zrušila, to je pravda, ale na druhou stranu se zase zakládají hokejové akademie, kde je návaznost i na takové věci, jako je stravovací systém, škola a další navazující věci. Druhá krutá pravda je ta, že to obnáší mít sponzory, kteří tuto činnost zajistí. Bez tohoto se dál nepohneme.

Co říct ke spolupráci Zlín - Hodonín. Byla spousta hráčů ze Zlína, kteří v Hodoníně působili…
Můžeme vzpomenout na jména jako Čechmánek, Hrazdíra, Čajánek a jiní… Tato spolupráce se bohužel narušila a já nevidím možnost, že by se, na té úrovni, jako to bylo tehdy, momentálně vrátila.

To je asi velká škoda pro Hodonín…
Je… Extraligová mužstva dnes vyhledávají raději spolupráci s prvoligovými mužstvy. Přeci jenom, první liga je na vyšší úrovni a minimálně polovina mužstev v první lize je i sponzorsky zajištěna a tyto věci hrají velkou roli.

S Hodonínem jste jako trenér vybojoval druhou a posléze i první ligu. Jak jste prožíval neslavný konec hokeje v Hodoníně v polovině devadesátých let?
V té době jsem už trénoval v Itálii a na nějakou nostalgii či podobné věci nebyl čas, protože bych každému trenérovi, který začíná, nebo si myslí, že to umí, aby si prošel cestou zahraničního angažmá, kde pozná, co to je trenérská činnost a hlavně práce.

Co dnes dělá Petr Leška?
Nic (směje se). Dnes už jsem spokojený důchodce. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies