24. kolo: Břeclav otočila zápas s Kozly, Nymburk rozstřílel Žďár, Spartak opět prohrál

čtvrtek 1.12.2011 | Redakce

Kozlové neudrželi nadějné vedení a z Břeclavi nakonec odjeli jen s jedním bodem. Žďár si z Nymburku odvezl debakl hlavně kvůli kolapsu v prostřední třetině. Drtiči po vlažném začátku v klidu přehráli domácí Chotěboř. V Trutnově si Draci poradili s Pelhřimovem. Kutnohorští Sršni v Brně dlouho odolávali, nakonec ale vraceli domů bez bodu.

Výsledky 24. kola

VSK Technika Brno - TJ Sršni Kutná Hora 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 15. Brzobohatý (Klimeš), 26. Česnek z trestného střílení, 51. Benýšek (Brzobohatý, Odehnal), 58. Bělohlávek (Sedláček, Česnek), 60. Bělohlávek (Odehnal) - 2. Kubišta (Sladký), 24. Jankovský (Janata), 59. Králíček (Bláha). Rozhodčí: M. Talpa - L. Linhart, J. Toman. Diváci: neznámo (?% z celkové kapacity - 1000).

V Brně měl být zápas druhé Techniky a poslední Kutné Hory jasnou záležitostí. Opak byl ale pravdou. Brňané oslabeni o trojici hráčů základní sestavy dokonce dvakrát prohrávali, v poslední části ale nakonec zlomilo odpor Sršňů, i když je potřeba dodat, že ti zle bodali až do samého konce. Branku domácích strážil obrovitý Vrba, v hostující kleci se podruhé za sebou představil navrátilec Tomáš Kalousek. Brněnský asistent Vlastimil Odehnal starší k nečekaně vyrovnanému utkání řekl: „Přístup k utkání s posledním celkem tabulky z naší strany byl opět problematický. Podcenění se podepsalo na nepovedeném vstupu do utkání. V kabině jsme si jasně řekli, že nesmíme inkasovat, a stejně hned po dvou minutách Kutná Hora vedla. Ve druhé části jsme přidali na agresivitě a bylo to o něco lepší, ale soupeře hodně podržel gólman. Až ve třetí třetině se podařilo proměnit naše šance. Pocity jsou ale smíšené, výkon nebyl optimální“. Kutnohorský svou premiéru na lavičce Sršňů okomentoval takto: „Dnešní zápas byl z naší strany povedený. Těšilo mě, že jsme se soupeřem, který je v tabulce nahoře, dokázali držet krok. Utkání se rozhodovalo až ve třetí třetině, kdy zápas ovlivnil hodně nepřesný rozhodčí. Bylo vidět, že tým chce pracovat. V žádném případě nechceme do baráže a uděláme vše proto, abychom se jí vyhnuli. Zatím na to máme dost času“.

HC Lvi Chotěboř - SHK Hodonín 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Prachař (Stoklasa, Jánský) - 10. Špok (Jurásek), 26. Rehuš (Pokorný), 31. Jurásek (Pokorný, Rehuš), 44. Rehuš (Jurásek, Peš). Rozhodčí: J. Doležal - M. Klouda P. Křivohlavý. Diváci: 200 (16,7% z celkové kapacity - 1200).

Vedoucí celek tabulky SHK Hodonín vyrazil na led předposlední Chotěboře, která si ale v posledních dvou zápasech připsala dvě vítězství. Drtiči nevstoupili do zápasu dobře a už po čtyřech minutách byli potrestáni inkasovanou brankou. Do první třetiny ale hosté vyrovnali a od druhé dvacetiminutovky převzali taktovku nad utkáním, přidali ještě tři branky a zaznamenali tak už šestou výhru v řadě. Tři body si připsal Zdeněk Jurásek, dva góly vstřelil Branislav Rehuš. První pětku také pochválil hostující kouč Libor Žilka: „My jsme ze začátku zápasu hráli katastrofálně a v tomto výkonu jsme pokračovali celou první třetinu. Ve druhé třetině jsme se pak zvedli, hlavně díky prvnímu útoku, který zahrála excelentně dvě přesilovky. Ostatní pětky se zápasem tak trochu protrápily, ale taky si odehrály určitě své. Svou šanci v bráně dostal Martin Šenk a rozhodně nezklamal. Chytil vše, co bylo potřeba“. Nový kouč Lvů bral porážku hodně v klidu: „V první třetině jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale od druhé už nás Hodonín přehrával. Nakoply je využité přesilovky a od stavu 3:1 nás už v podstatě k ničemu nepustili. Hodonín vyhrál zaslouženě, ale naše kluky nemůžu nikterak hanit. Bylo jasně vidět, že soupeř je momentálně kvalitou jinde. V pátek nás čeká předehrávka s Pelhřimovem, v neděli pak důležitý zápas s Kutnou Horou a to budou hodně důležité zápasy. Z dneška nedělám žádnou tragédii. My jsme se snažili, ale soupeř byl lepší.

NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár nad Sázavou 10:3 (2:1, 6:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Vlach (Němeček), 20. Sem (Vaľko, Knesl), 25. J. Protivný (Vlach), 28. Šimek (Vaľko), 28. Martinec (J. Protivný), 28. Tregl (Turinský, Toma), 33. Němeček (Martinec, Turinský), 37. Vaľko (Šimek, Velechovský), 41. Šimek (Vaľko, Sem), 57. Martinec (Vlach) - 4. Kočan (Man), 36. Kočan (Pleva), 60. Kotlík (Dítě). Rozhodčí: A. Nečas - J. Nepomucký, J. Žemlička. Diváci: 200 (4,4% z celkové kapacity - 4500).

Hokejisté Nymburku se už bez nejproduktivnějšího hráče Přemysla Sedláka, jenž odešel za hokejovým chlebem do Německa, utkali doma se Žďárem. I bez něj si ale nymburští na Plamenech doslova smlsli. Tým z Vysočiny držel s domácími krok jen první třetinu. Ve druhé části inkasoval Žďár šest branek. Zlomová byla především 28. minuta, během které Nymburk dokázal skórovat hned třikrát! Největší měrou se na výhře svého týmu podílel čtyřbodový Lukáš Vaľko, který by měl po Sedlákovi zaujmout pozici lídra. Pavel Bičiště, kouč domácích, po zápase řekl: „Někdy je lepší mít patnáct nemocných hráčů, kteří se kousnou, než dvacet nabitých, kteří ale nehrají naplno. Připomínal jsem hráčům hru, kterou předváděli v Pelhřimově. Řekl jsem jim, že když budeme hrát stejně, opět vyhrajeme. Chtěl bych pochválit všechny hráče. Od začátku zápasu si to sedle a hráli jsme výborně. Vzadu opět předvedl nadstandardní výkon Kocián. Je to jistota v klíčových fázích zápasu“. Jeho protějšek Petr Kuchyňa komentoval zápas těmito slovy: „Zápas v Nymburce jsme začali nejlépe za tu dobu, co tam jezdíme hrát. V oslabení jsme pak dostali tři góly a do naší branky to začalo padat, jako když se sypou brambory z pytle. Nešlo to jakkoliv zastavit, během sedmi minut jsme dostali pět gólů. Naše hra dozadu, to bylo jako otevřené dveře v obchoďáku. Nymburk hrál celý zápas dobře, hráči výborně bruslili. Teď si to musíme vyžrat až do dna. Byla to moje první desítka v trenérské kariéře, nesu to opravdu těžko“.

HC BAK Trutnov - Spartak Pelhřimov 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 14. Bláha (Chochola, Rejzek), 16. Luštinec (Chytráček), 24. Chytráček (Březina, Luštinec), 50. Chytráček (Luštinec, Antonín), 52. Luštinec (Chytráček, Hamerský), 54. Chytráček (Luštinec, Březina) - 29. Suk (Hadrava Martin, Kubát), 43. Suk (Adam). Rozhodčí: P. Würtherle - J. Prokop, R. Špringl. Diváci: 301 (10% z celkové kapacity - 3000).

Důležitý zápas čekal na hokejisty Trutnova a Pelhřimova, oba soupeře dělily před vzájemným soubojem jen čtyři body. Draci by se díky výhře dotáhli na jediný bod za Spartak, který by naopak v případě vítězství poodskočil na rozdíl už sedmi bodů. Pelhřimov se ale trápí. Od devatenáctého kola marně čeká na bodový zisk a pomalu klesá tabulkou a sérii zlých výsledků nezlomili pelhřimovští ani v Trutnově. Na šestigólové výhře domácích se podílela hlavně dvojice pětibodových útočníků Draků Petr Chytráček a Jakub Luštinec. Domácí trenér Jaroslav Řehák po utkání pronesl: „Za vítězství jsme určitě rádi, ale zase nemůže být na vlně euforie, protože sezona pokračuje dál a teď je tabulka strašně vyrovnaná. Hráči chtějí hrát, eliminovali jsme fauly. Dnes jsme měli jen čtyři vyloučené, což je znát, že tolik neubývají síly, než když máme deset vyloučených. To pak ty síly můžou chybět v závěru zápasu. V utkání jsme dnes využili čtyři přesilovky, hodně nám pomohla to pětiminutové vyloučení a přesilovky pět na tři“. Pelhřimovský Martin Meloun přidal také svůj názor: „Zápas jsem viděl tak, že domácí vedli 3:0, stáhli jsme to na 3:2 a pak tomu trošku pomohl rozhodčí. Na rozhodčího se vymlouvat nemá, ale on určitě utkání neprospěl. Na to, jak to nejdřív začal pouštět a pak to přestal pouštět, bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Rozhodla ta dlouhá přesilovka, kdy jsme hráli čtyři minuty ve třech, dostali jsme tři góly a bylo po hokeji“.

HC Lvi Břeclav - TJ SC Kolín 5:4pp (1:3, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Bolfík (Zháňal, Popolanský), 30. Vlašic (Novák, Bolfík), 35. Dora (Zháňal, barus) 59. Dlapa (Barus, Zháňal), 64. Směřička (Barus) - 4. Nedbal (Kubát, Cerk), 7. Skokan (Kubát), 12. Cerk (Kubát, Pýcha), 44. Morkes (Mejzr). Rozhodčí: M. Škrobák - T. Goňa, R. Smilek. Diváci: 253 (6,3% z celkové kapacity - 4039).

Kozlové z Kolína měli po první třetině zápasu v Břeclavi dobře nakročeno ke tříbodovému zisku. Už po dvanácti minutách vedli na jihu Moravy 3:1 a s akciemi domácích to v tu chvíli moc dobře nevypadalo. V prostřední části dokázali Lvi vyrovnat, ale v úvodu závěrečného dějství vrátil vedení hostům Petr Morkes. Minutu a půl před koncem základní hrací doby však srovnal Ondřej Dlapa a v prodloužení dokonal obrat další obránce Dominik Směřička. Trenér Břeclavi Michal Konečný mohl být tedy nakonec po zápase spokojený: „Říkal jsem klukům, aby chodili do soubojů tvrdě a dohrávali je. To se ale nestalo, hráli jsme hodně zakřiknutě a Kolín nás potrestal. Čtvrtá lajna si tak moc nezahrála. Kolín má zkušené a dobře bruslící mužstvo, které nás celý zápas trápilo. V kabině nebyla po první třetině bouřka. Kluci se snažili, takže jsme se je snažili spíš povzbudit, což se nám s Mírou Barusem podařilo. Stáhli jsme hru jen na dvě nejlepší lajny, abychom dali kontaktní gól a trošku utkání zdramatizovali. Jsou to pro nás vybojované dva body, se kterými jsme popravdě moc nepočítali. Nemusíme se alespoň ohlížet, jak hráli ostatní. Pro kluky je to cennější vítězství, než kdyby vyhráli šest jedna. Znovu viděli, že se dá hrát s každým“.

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 3 -1 - 0 - 1, skóre 27:16.
Nejvyšší návštěva: 301 (Trutnov).
Průměrná návštěva: 238 (celkem 954, bez zápasu TEC - KUT).
Průměr gólů na zápas: 8,6 (celkem 43)
Nejrychlejší branka: Jan Kubišta - TJ Sršni Kutná Hora (01:04 - TEC vs. KUT)

Hráč kola podle redakce shkhodonin.cz: Petr Chytráček (HC BAK Trutnov)

Čtyřiadvacetiletý trutnovský útočník odehrál proti Pelhřimovu nejlepší utkání v sezoně. Čistým hat-trickem během pouhých čtyř minut definitivně sestřelil soupeře a jelikož v předchozím průběhu přidal i dvě přihrávky na góly svých spoluhráčů, je pětibodový Petr Chytráček jasným vítězem rubriky hráč kola.

Tým kola podle redakce shkhodonin.cz: HC Lvi Břeclav

Ačkoliv nevstoupili do zápasu s Kolínem Lvi vůbec dobře, nevzdali se a bojovali. Nejprve stáhli dvoubrankové manko z první třetiny, těsně před koncem se jim pak povedlo srovnat i podruhé a dovést zápas do prodloužení. V něm pak urvali druhý bod a díky tomu Břeclav poskočila už na šesté místo.

11. Technika	 	1091	 109		6009	 546		7100	 338

Do devatenáctého kola jsou čísla návštěvnosti oficiální (vyjma zápasů 10. kola PEL - TEC a KUT - KOL a 17. kola NYM - KOL, ze kterých jsou údaje o divácích pouze o oficiálních webů klubů, v zápisech počet diváků chybí). Návštěvnost na zápasech ze zbylých kol (20., 21., 22., 23. a 24.) je čerpána čistě z oficiálních webů týmů hrajících naši skupinu 2. ligy. Zápas 24. kola TEC - KUT ve statistikách není, protože chybí jakýkoliv údaj o počtu diváků. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas

1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36