18. kolo: Přestřelka Kolína se Žďárem, Spartak vyloupil Vajgar, Lvi porazili Trutnov

čtvrtek 10.11.2011 | Redakce

Třetí domácí utkání v řadě hráli Brňané s Nymburkem a i přes zlý start se nakonec radovali z výhry 4:1. Stejným poměrem přehrála Břeclav v důležitém utkání Trutnov. Gólovou přetahovanou mezi Kolínem a Žďárem nakonec zvládli lépe domácí. Drtiči vyhráli v Kutné Hoře 4:2, stejně jako poněkud nečekaně Pelhřimov v Jindřichově Hradci.

V brněnských halách hosté z Nymburku překvapili Techniku a už po necelé minutě Sem vystřelil NED Hockeyi vedení. Víc branek ale Jirkův, který po návratu mezi tyče tyče zaznamenal druhé vítězství v řadě, nedostal. Brňané ještě do konce první třetiny vstřelili zásluhou Brzobohatého a Rajnohy dvě branky, ve zbytku zápasu přidali ještě další dvě přesné trefy Žalud a Jurča a po zápase mohli svěřenci trenéra Kaňkovského slavit výhru v poměru 4:1. Trutnovu k bodům nepomohl ani návrat zkušeného golmana Biegla.

Břeclav hrála s Trutnovem hodně důležitý zápas, takzvaně o šest bodů. Kdyby Lvi s Draky prohráli, měli by na svého soupeře už šestibodovou ztrátu. Břeclavští ale bitvu s Trutnovem zvládli a vystřídali právě Trutnov na osmém místě. Domácí orámovali druhou třetinu dvěma góly, nejdříve na začátku otevřel skóre Lechner, v závěru pak zvyšoval Videlka. Po pěti minutách poslední třetiny snížil nejlepší hráč Draků Fořt, ale už o dvě minuty nato Lvi díky Průdkovi opět vedli o dvě branky. V samotném závěru pečetil na konečných 4:1 Kuriál.

Vajgar, posílený první výhrou na soupeřově hřišti z minulého kola, přivítal na svém ledě Pelhřimov. Kmoníčkovým svěřencům vyšel vstup do utkání a už v osmé minutě vedli po brankách Záhory a Mäkäly 2:0, bohužel pro Jihočechy se tím brankový příděl tohoto zápasu vyčerpal. Na konci první třetiny snížil nejlepší hráč Pelhřimova Martin Hadrava, v závěru druhé části srovnal krok Kubát a v posledním dějství rozhodli o vítězství hostů Tecl a opět Hadrava.

Třináct branek viděli diváci v Kolíně, kam přijely žďárské Plameny. Kozlům vyšel úvod zápasu, když po brankách Nekvasila a Hanzla vedli, ale hosté dokázali ještě do konce první třetiny skóre otočit. Po třech minutách druhé dvacetiminutovky Skokan srovnal, ale hosté v zápase ještě dvakrát vedli. Když devět minut před koncem základní hrací doby zvyšoval Staněk na 6:4 pro SKLH, zdálo se být rozhodnuto. Kolín ale drtivým finišem srovnal a v prodloužení nakonec urval bonusový bod na svou stranu.

Poslední Kutná Hora přivítala na svém stadionu vedoucí Hodonín. Drtiči po většinu zápasu potvrzovali papírové předpoklady a před poslední třetinou vedli celkem v pohodě 3:0, když se dvakrát trefil kanonýr Jurásek a jednu Rehuš. Na začátku třetího dějství ale využil přesilovku Muras, osm minut před koncem snížil na rozdíl jedné branky Nakládal, ale klid na hokejky Drtičů vrátil dvě minuty po Nakládalové brance obránce Svoboda.

Výsledky 18. kola

VSK Technika Brno - NED Hockey Nymburk 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Brzobohatý (Benýšek, Klimeš), 18. Rajnoha (Sedláček, Mráz), 32. Žalud (Klimeš), 59. Jurča (Matouš) - 1. Sem (Valko). Rozhodčí: J. Doležal - P. Kotlík, Ja. Svoboda. Diváci: 70 (7% z celkové kapacity - 1000).

HC Lvi Břeclav - HC BAK Trutnov 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Lechner (Videlka, Latner), 37. Videlka (Barus), 47. Průdek (Barus, Latner), 59. Kurial (O. Bartoš, Průdek) - 45. Fořt (Bláha). Rozhodčí: J. Mech - L. Linhart, J. Toman. Diváci: 230 (5,7% z celkové kapacity - 4039).

KLH Vajgar Jindřichův Hradec - Spartak Pelhřimov 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Záhora (Měrka), 8. Mäkelä (Milotinský) - 19. Hadrava Martin (Zelený), 39. Kubát (Adam, Suk), 48. Tecl (Plachý), 51. Hadrava Martin (Hrbatý, Zelený). Rozhodčí: T. Würtherle - J. Nepomucký, J. Žemlička. Diváci: 760 (20% z celkové kapacity - 3800).

SC Kolínští Kozlové - SKLH Žďár nad Sázavou 7:6pp (2:3, 1:2, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Nekvasil (Ježek), 7. Hanzl (Mejzr, Morkes), 23. Skokan (Nedbal, Cerk), 43. Vágner (Ježek), 52. Kubát (Procházka, Morkes), 57. Nedbal (Morkes), 62. Kubát (Morkes) - 12. Man (Kotlík), 14. Střecha (Plachý, Kunstmüller), 19. Plachý, 31. Kočan (Plachý, Bukáček), 40. Sobotka (Ježek), 51. Staněk (Střecha, Kunstmüller). Rozhodčí: J. Stolín - J. Prokop, R. Špringl. Diváci: 540 (9,8% z celkové kapacity - 5500).

TJ Sršni Kutná Hora - SHK Hodonín 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 45. Muras (Kůrka), 52. Nakládal (Králíček) - 8. Jurásek (Hlavačka, Peš), 19. Jurásek (Hlavačka), 26. Rehuš (Jurásek, Peš), 54. Svoboda (Hlavačka, Jurásek). Rozhodčí: P. Vokřál - J. Kotek, O. Žídek. Diváci: 210 (8,4% z celkové kapacity - 2500).

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 2 -1 - 0 - 2, skóre 19:16.
Nejvyšší návštěva: 780 (Jindřichův Hradec) .
Průměrná návštěva: 362 (celkem 1810).
Průměr gólů na zápas: 7,0 (celkem 35)
Nejrychlejší branka: David Sem - NED Hockey Nymburk (00:54 - TEC vs. NYM)

Hráč kola podle redakce shkhodonin.cz: Zdeněk Jurásek (SHK Hodonín)

Nejproduktivnější hráč centrální skupiny druhé ligy režíroval výhru hodonínských Drtičů na ledě poslední Kutné Hory. Pětatřicetiletý útočník nejprve dvěma góly poslal svůj tým do vedení, u dalších dvou branek asistoval. Od hat-tricku jej dělil jen kousek, když v poslední třetině jeho bomba otřela levou tyč branky Sršňů. Zdeněk Jurásek si díky čtyřem bodům za dvě branky a dvě přihrávky vysloužil titul pro hráče kola.

Tým kola podle redakce shkhodonin.cz: Spartak Pelhřimov

Podruhé za sebou vyhlašujeme týmem kola pelhřimovský Spartak. Tomu se po výhře nad Hodonínem podařilo vyloupit i Jindřichův Hradec. A to i přes to, že domácí Vajgar vedl už po osmi minutách 2:0, hosté z Vysočiny se nevzdali a čtyřmi góly otočili utkání ve svůj prospěch. Za výhru na ledě Jihočechů patří Spartaku ocenění pro tým kola.

11. Technika 		1036	 115		3294	471		4330	 271

Do třináctého kola jsou čísla návštěvnosti oficiální (vyjma zápasů 10. kola PEL - TEC a KUT - KOL, ze kterých jsou údaje o divácích pouze o oficiálních webů klubů, v zápisech počet divácků chybí). Návštěvnost na zápasech ze zbylých kol (14., 15., 16., 17. a 18.) je čerpána čistě z oficiálních webů týmů hrajících naši skupinu 2. ligy. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas

1. NJI Nový Jičín 8 25:22 20
2. OPA Opava 8 22:19 15
3. VEL Velké Meziříčí 8 26:25 15
4. VAL Valašské Meziříčí 7 26:15 12
5. ZNS Žďár nad Sázavou 8 27:30 11
6. KOP Kopřivnice 8 25:27 9
7. KMB Kometa Brno B 8 22:24 8
8. HOD Hodonín 7 13:24 3