Petr Peš: Klobouk dolů před našimi fanoušky. Zůstali, věřili a hnali nás dopředu

čtvrtek 13.10.2011 | Redakce

Ve čtyřiadvacáté minutě prohrávali hodonínští hokejisté s Jihočechy 0:4. S Drtiči to nevypadlo vůbec dobře, ale svěřenci trenéra Číhala dokázali téměř nemožné. Šest minut před koncem základní hrací doby vyrovnal Petr Peš a v prodloužení rozhodl o výhře SHK Jan Korotvička. Na postřehy z tohoto infarktového duelu jsme se po jeho skončení zeptali právě střelce vyrovnávající trefy.

Petře, začátek dnešního zápasu byl jak z hodně špatného filmu…
Začátek jak v zatím všech domácích zápasech. Myslím si, že před tím prvním smolným gólem jsme nebyli špatní, ale z první střely gól. Marek si nesáhl na puk a už to bylo 0:2. Byli jsme rozhození a v podstatě jsme jim pak nahráli na třetí branku. V ten moment nám nešlo vůbec nic. Nenahráli jsme si, nevystřelili jsme pořádnou střelu a Vajgar hrál, co potřeboval. Drželi puk na hokejkách, dostali se do dalších šancí. Pak se Marek rozchytal a pak nás držel a dal nám šanci se vrátit do zápasu.

Co se dělo v kabině po té zpackané první třetině? Bylo asi rušno?
Čekal jsem vítr, lítání košů, ale nic takového nepřišlo. Bylo to překvapivě klidné a bylo to spíš o motivaci a o povzbuzení. Říkal jsem si, že jestli ten zápas dopadne takhle, tak doslova „nasereme“ i ty diváky, kteří po první třetině neodešli domů. Kdyby ten zápas skončil 0:4, tak už by na nás příště asi nikdo nepřišel. Takže jsem i z tohoto důvod moc rád, že se nám ten zápas povedlo, i s trochou štěstí, otočit a že jsme ukázali nějaký charakter.

Věřil jsi, za stavu 0:4, že se dá zápas takhle otočit?
Abych řekl pravdu, tak ani moc ne. My jsme v té době byli hrozní. Přeskakovaly nám puky, byli jsme všude poslední, byla to katastrofa. Naštěstí jsme se ale dali dohromady, nevzdali jsme to a bojovali jsme do samotného konce.

Kdy podle Tebe nastal zlomový moment zápasu?
To bylo asi za stavu 3:4 pro Hradec, kdy jsem v naší přesilovce špatně rozehrál puk a ujel nám jejich hráč sám na Marka. Nedal a my jsme v následující přesilovce dali na 4:4. Myslím si, že kdyby to Marek nechytil a nepodržel nás, tak už by asi bylo po zápase.

Takové zápasy jistě berou hodně sil. Poslední třetinu jste dohrávali na dvě pětky…
Je to obehraná písnička. Ty začátky zápasů nám prostě nejdou a pak to vypadá, jak to vypadá. Pak to honíme na poslední chvilku a mačkáme ze sebe spousty sil. Já nevím… První a druhý gól… nejde ani říct, že bychom Markovi nepomohli, to jsou prostě smolné a laciné góly. Jestli si to moc bere, když hrajeme doma, nevím… Venku chytá výborně. Třetí gól jeho určitě nebyl, to jsme ho v tom nechali vykoupat. Pak už chytal výborně a nejednou nás podržel. Je to výborný golman a já věřím, že to všem v sezoně ještě mnohokrát ukáže.

Diváci byli po první třetině hodně rozladěni, ale naprostá většina na tribunách zůstala i za nepříznivého stavu a stále Vám věřila. Atmosféra byla výborná i když jste skoro celý zápas prohrávali…
Fanouškům musíme jenom a jenom poděkovat, že za námi stáli a fandili nám i když se prohrávalo. Všiml jsem si sice, že za stavu 0:4, si pár lidí odešlo buď ven zapálit, nebo už odešli domů (směje se), ale klobouk dolů před našimi fanoušky. Zůstali, věřili a hnali nás dopředu, díky čemuž jsme se dostali do zápasu. Jak říkám, klobouk dolů před nimi.

Dnes poprvé naskočil do zápasu Martin Hlavačka. Jak se hrálo s tak zkušeným bekem v zádech?
Já Martina hodnotit nemůžu, to on musí hodnotit nás (směje se). Bylo vidět, že je silný u mantinelu, umí rozvést puk a dobře nahrát. Myslím si, že zapadl na jedničku a je jenom dobře, že tady takového hráče máme.

V bráně Vajgaru stál Tvůj bývalý spoluhráč a ex-Drtič Tomáš Kubeš. Proběhla před zápasem nějaká hecovačka?
Právě že ne. Pokec (Petr Pokorný, pozn. redakce) říkal, že se s ním chvilku bavil před zápasem, ale já jsem s ním nemluvil vůbec. Tomáš ani moc nevypadal na to, že by se chtěl nějak moc bavit. Ani po zápase při podávání rukou jsme se nepozdravili, což mě docela mrzí.

1. VAL Valašské Meziříčí 34 134:78 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 33 106:95 51
4. ZNS Žďár nad Sázavou 32 113:118 49
5. KMB Kometa Brno B 33 94:102 45
6. VEL Velké Meziříčí 33 106:130 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 32 92:115 36