8. kolo: Břeclav otočila zápas v Trutnově, Kolín nezaváhal ve Žďáru, Drtiči udolali Sršně

pátek 7.10.2011 | Redakce

Osmé pokračování letošní 2. ligy skupiny střed přineslo hodně vyrovnané zápasy. Až v prodloužení zvítězila Technika v Nymburku, Břeclav dokázala otočit zápas v Trutnově a třetí výhru hostí v tomto kole má na svědomí Kolín, který vyloupil Žďár nad Sázavou. Čest domácích mužstev zachraňoval Pelhřimov, který porazil 4:2 Vajgar a hodonínští Drtiči přetlačili Sršně těsně 6:5.

Brněnští vysokoškoláci, kteří si v minulém kole doslova smlsli na Chotěboři, se vydali do Nymbukru vstříc prodloužení své série neporazitelnosti. Po porážce na ledě Drtičů v prvním kole už sbírají jenom výhry a nejinak tomu bylo právě v Nymburku. I když, nebylo to nic jednoznačného. Ale i když domácí dlouho sahali po třech bodech, museli se nakonec spokojit jen s jedním. Na začátku poslední části srovnával na 3:3 Sedláček a zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich zařídil prémiový bod pro Brňany svou stou trefou v dresu Techniky Zdeněk Mráz.

Trutnovští Draci vedli po první části nad Břeclaví celkem jasně 3:0 a nikoho z tří stovek diváků by ani ve snu nenapadlo, že by si hosté mohli odvést na jih Moravy nějaké body. Jenže Lvi dostáli své přezdívce a nepřestali bojovat. Šesti góly v řadě vývoj utkání naprosto otočili a šokovaní domácí se zmohli už jen na zkorigování výsledku nejlepším střelcem týmu Fořtem. Gól však přišel až v poslední minutě zápasu a Břeclav si sice překvapivě, ale zcela po zásluze, veze domů další výhru z venkovního hřiště.

Na derby s odvěkým rivalem šli fanoušci v Pelhřimově, kam přijel jindřichohradecký Vajgar. Po první bezbrankové třetině otevřeli skóre domácí, přesněji v pětadvacáté minutě Suk, na jehož trefu brzo navázal Hadrava. Hosté dokázali srovna dvěma slepenými góly na konci druhé a na začátku poslední části, ale zápas slepených gólů strhli na svou stranu hráči Spartaku. Ve triačtyřicáté minutě nejprve Hrbatý a jen 34 vteřin po něm Kubát, rozhodli o vítězství Pelhřimova nad Jindřichovým Hradcem v poměru 4:2.

Šlágr kola se hrál ve Žďáru. Domácí, kteří byli před tímto zápasem na třetím místě, hostili vedoucí celek z Kolína. Kozlové jsou v posledních zápasech výborní, zaslouženě vedou tabulku a nezaváhali ani na Vysočině. Plameny šly sice ve čtvrté minutě do vedení, ale v polovině utkání otočil kormidlem zápasu svou druhou trefou v zápase obránce Kozlů Nedbal. Domácí dokázali zareagovat a srovnat, ale hosté přidali ještě dvě trefy a po výhře 4:2 si udrželi vedoucí postavení v tabulce centrální skupiny 2. ligy.

Souboj Drtičů s poslední Kutnou Horou měl být jasnou záležitostí. Po 23 vteřinách předzápasové prognózy potvrdil Jurásek, ale hosté už o necelé tři minuty později vedli 2:1. Hodonín měl celý zápas víc ze hry, ale hosté trestali chyby domácích. Naštěstí se zápas povedl první útočné formaci SHK, která se postarala o všech šest branek Drtičů, Sršni v samotném závěru snížili na 6:5, ale tři upracované body nakonec zůstaly u řeky Moravy.

Výsledky 8. kola

NED Hockey Nymburk - VSK Technika Brno 3:4 sn (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Dvořák, 24. Tregl (Šimek, Sem), 39. Velechovský (Cicvárek) - 16. Jurča (Bělohlávek), 27. Mráz (Sedláček, Vozdecký), 43. Sedláček (Habrovec), rozhodující nájezd Mráz. Rozhodčí: L. Veinfurter - R. Špringl, M. Tasch. Diváci: 240.

HC Trutnov - HC Lvi Břeclav 4:6 (3:0, 0:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Šimoníček (Fořt), 11. Bláha, 15. Březina (Šimoníček , Malinský), 60. Fořt (Malinský) - 26. Lechner (Dora), 28. Barus (Truhlář V., Směřička), 39. Truhlář V. (Barus), 41. Barus (Truhlář, Průdek), 42. Lechner (Papp), 52. Průdek (Truhlář V.). Rozhodčí: J. Kareš - P. Maštalíř, D. Potůček. Diváci: 300.

Spartak Pelhřimov - KLH Vajgar Jindřichův Hradec 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Suk (Havel, Kubát), 28. Hadrava (Hrbatý), 43. Hrbatý (Tecl), 43. Kubát (Suk) - 40. Kupec z trestného střílení, 41. Dvořák (Kupec). Rozhodčí: Z. Pokorný - P. Kotlík, Ja. Svoboda. Diváci: 480.

SKLH Žďár nad Sázavou - TJ SC Kolín 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Ježek (Plachý), 34. Kunstmüller (Bukáček) - 17. Nedbal (Čtvrtečka), 29. Nedbal (Cerk, Kubát), 40. Procházka (Cerk), 59. Kubát (Skokan). Rozhodčí: M. Talpa - M. Dančišin, T. Matějček. Diváci: 632.

SHK Hodonín - TJ Sršni Kutná Hora 6:5 (4:2, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Jurásek (Salajka), 7. Kocák (Peš), 16. Peš (Kocák, Jurásek), 17. Jurásek (Kocák, Peš), 30. Peš (Jurásek, Salajka), 51. Kocák (Jurásek) - 3. Muras, 4. Kubišta (Janata), 27. Křišťan (Muras), 49. Jankovský (Nakládal), 60. Bláha (Bílek). Rozhodčí: P. Coufal - L. Linhart, M. Pospíšil. Diváci: 1024.

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 2 - 0 - 1 - 2, skóre 19:21.
Nejvyšší návštěva: 1024 (Hodonín).
Průměrná návštěva: 492 (celkem 2460).
Průměr gólů na zápas: 8.00 (celkem 40)
Nejrychlejší branka: Zdeněk Jurásek (00:23 - Hodonín)
Nejlepší brankář podle redakce SHK Hodonín: Jiří Sláma (Žďár nad Sázavou)
Nejlepší obránce podle redakce SHK Hodonín: Karel Nedbal (Kolín)
Nejlepší útočník podle redakce SHK Hodonín: Zdeněk Jurásek (Hodonín)

11. Technika 		 307	 102		1992	 498		2299	 328

Do šestého kola jsou čísla návštěvnosti oficiální, zbylá dvě jsou brána z oficiálních webů týmů hrajících naši skupinu 2. ligy. Návštěvnost se neshoduje se statistikami na hokej.cz, kde nejsou statistiky úplné z důvodu pozdějšího doplňovaní statistik.

Vysvětlivky:
doma - průměr: celková návštěva na domácích zápasech a průměr na jeden zápas
venku - průměr: celková návštěva na venkovních zápasech a průměr na jeden zápas
celkem - průměr: celková návštěva na domácích i venkovních zápasech dohromady a průměr na jeden zápas

1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30