Braňo Rehuš: Byly to šťastnější góly, ale i takové se počítají

čtvrtek 15.9.2011 | Redakce

Senický rodák Branislav Rehuš byl jedním ze dvou dvoubrankových střelců Drtičů v zápase s Chotěboří. Nejdříve v šesté minutě otevřel skóre a poprvé rozjásal početnou skupinku oranžovo-modrých fans. Jedenáct minut před koncem pak zvyšoval už na 5:0 pro Drtiče. Sympatického dvaadvacetiletého útočníka jsme se po zápase krátce zeptali na jeho dojmy z dnešního vítězného utkání.

Dnes se Ti, stejně jako Peteru Kocákovi, podařilo vstřelit dvě branky. Zkus nám je popsat z Tvého pohledu…
Byly to takové šťastnější góly, oba padly po dorážkách, ale jsem za ně rád. I takové góly se počítají a já jsem rád, že jsem se konečně trefil, protože jsem se v koncovce trápil. Nedal jsem gól ani v přípravě, jenom z nájezdu, takže mě to těší. Ale ještě víc mě těší, že jsme tady vyhráli.

Jaký dojem na Tebe udělal dnešní soupeř?
Domácí bojovali. Kousali. Ale myslím si, že když jsme začali bruslit, tak jsme byli jasně lepší. Myslím si ale, že nehráli až tak špatně. Nikdy jsem o tomto týmu ani městě neslyšel, takže to pro mě a asi i pro většinu kluků byla velká neznáma, ale myslím si, že i když nehráli špatně, tak jsme je přehráli a zaslouženě vyhráli.

Ve všední den se do Chotěboře vydalo asi čtyřicet fanoušků SHK. Taková podpora určitě potěší?
Fanouškům musíme jenom poděkovat, že přijeli takovou dálku a fandili nám. Takovou podporu fanoušků asi nemá ve skupině nikdo. Jezdí všude, vloni jich bylo snad 300, nebo ještě víc, na čtvrtfinále v Orlové a je to parádní, že nás tak podporují a stojí při nás. S takovou podporou se hraje úplně jinak a my všichni jsme jim za to vděční. Doufám, že jim budeme našimi výkony dělat dál radost a že budou chodit i nadále v takovém hojném počtu jako doposud.

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0