Třetí domácí příprava v řadě: Drtiče prověří Nové Zámky

Třetí domácí příprava v řadě: Drtiče prověří Nové Zámky
pondělí 22.8.2011 | Redakce

Po zápasech s brněnskou Technikou a senickou Duklou, zakončí Drtiči sérii tří domácích přípravných duelů v řade soubojem s týmem 2. slovenské ligy - HC Nové Zámky. Mladý a převážně z odchovanců složený tým přijede do Hodonína s cílem získat první výhru v letošní přípravě. Utkání SHK Hodonín - HC Nové zámky začíná na ZS Teza zítra v 18:00.

 
 

Hokej v Nových Zámcích začal psát svou historii až v polovině sedmdesátých let. Na ustanovující schůzi Tělovýchovné jednoty bylo v roce 1965 založeno hokejové mužstvo, které se stalo účastníkem krajských soutěží.

Začátky hokeje ve městě nebyly nikterak jednoduché. Hokejisté totiž museli dojíždět do 40km vzdálené Nitry, kde byla nejbližší umělá ledová plocha. Až po devíti letech, přesněji tedy v roce 1974, byla zbudována umělá ledová plocha i v Nových Zámcích. V tomto období se začala vytvářet mládežnická mužstva a vznikala školní sportovní střediska.

Začátkem osmdesátých let se stadion v Nových Zámcích začal zastřešovat a ledová plocha dostávala pomalu ale jistě tvář zimního stadionu. V sezoně 1985/86 se podařilo mužům postoupit z kraje do II. SNHL V ní hráli dlouhých 20 let a velké změny přišly až v posledních pěti letech.

Od ročníku 2006/07 byl účastníkem druhé nejvyšší soutěže na Slovensku - 1. ligy. Klub změnil název z TJ Nové Zámky na HK Lokomotíva Nové Zámky a mužstvo končí na 12. místě (ze 16 účastníků). Stejné umístnění zopakují hokejisté ze čtyřicetitisícového města na jihu Slovenska i o rok později.

V sezoně 2008/09 startoval seniorský tým Nových Zámků ve spojení s klubem Budapeˇšť Stars ve dvou soutěžích - v 1. lize na Slovensku a také v maďarské lize. V dubnu roku 2009 proběhlo valné shromáždění klubu, na kterém bylo zvoleno nové vedení. To, vzhledem ke špatné finanční situaci klubu, nepřihlásilo mužstvo do 1. ligy, ale až o soutěž níž, kde působí klub až do dnešních dnů.


Oficiální stránky soupeře: www.hcnovezamky.sk


Během jara letošního roku vzniká nový hokejový klub HC Nové Zámky, který má zastřešovat dospělý hokej ve městě a spolupracovat úzce na výchově mládeže.

Náš zítřejší soupeř má za sebou dva přípravné zápasy. V obou odešel z ledu těsně poražen. Nejdříve neudržel nadějné vedení v Púchově, kde ještě 15 minut před koncem zápasu vedlo mužstvo Nových zámků o tři branky. Nakonec se ale po výborném finiši radovali z výhry 4:3 domácí borci.

Druhé utkání odehrály Nové Zámky na domácí půdě. Soupeřem jim byla prvoligová Detva, která také dlouhé minuty nemohla najít recept na výborně chytajícího brankáře Švajdu. Souboj musely za nerozhodného stavu 1:1 rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější zástupce 1. slovenské ligy.


Předpokládaná sestava SHK Hodonín:
Peksa (Šenk) - Komárek, Pokorný, Salajka, Okuliar, Miklík, Vozdecký, Svoboda - Peš, Jurásek, Rehuš - Fiedler, Hollý, Brzobohatý - Hoza, Popolanský, Špok - Bauer, Průdek, Vrba L..


Předpokládaná sestava HC Nové Zámky:
Švajda (Labuda) - Baron, Šilhavík, Laco, Ťavoda, Jaško, Hraško, Štefánik - Krištof, Tarnóczy, Bednárik, Dubec, Pavlovič, Brveník, Sikela, Huňady, Uhlík, Fedor, Kalina.


Podrobný onlajn přenos z utkání můžete tradičně sledovat na serveru onlajny.cz. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS