Lubomír Vaškovič: Hrát před takovým publikem byl zážitek

Lubomír Vaškovič: Hrát před takovým publikem byl zážitek
středa 17.8.2011 | Redakce

V pátek čeká Drtiče další přípravný zápas. Soupeřem SHK bude slovenská prvoligová Senica, jejíž dres bude oblékat i bývalý Drtič Ľubomír Vaškovič. My jsme hráče, který hájil oranžovo-modré barvy v posledních dvou letech požádali o rozhovor ještě před tím, než se na ledě Teza Areny objeví jako soupeř.

 
 

Když jsme spolu mluvili na konci loňské sezony, nevěděl jsi, jestli budeš u Drtičů pokračovat nebo nebudeš. Teď už je chvíli jasné, že příští sezonu strávíš doma v Senici. Co o tom rozhodlo?
Chtěl jsem v Hodoníně zůstat, Drtiči byli moje priorita. Bohužel jsem ale necítil zájem o mé služby. Tím neříkám, že bych chtěl, aby mě někdo přemlouval nebo tak něco, ale necítil jsem vůbec žádný zájem. Do toho přišla Senica, která měla zájem jasný a já jsem tak nějak cítil, že vedení Senice chce, abych se tam vrátil. Pak jsme se domluvili na takových podmínkách, které vyhovovaly oběma stranám, já jsem se rozhodl, že budu doma.

Vraťme se ještě na moment k minulé sezoně. Ty sám ji považuješ za jednu z těch horších ve tvé kariéře. Teď, s odstupem téměř půl roku, jaká byla minulá sezona z pohledu Ľubomíra Vaškoviče?
I když je to s půlročním odstupem, pořád považuji minulou sezonu za vůbec nejhorší, co jsem zatím zažil. Jak z pohledu umístnění týmu, tak z pohledu mého. Ještě nikdy jsem nebyl zraněný. Vloni, když jsem musel vynechat těch osm zápasů, tak to bylo moje vůbec první zranění. Další věcí byly ty naše výsledky a ani já jsem se nemohl dostat do pořádné formy a moje výkony nebyly takové, jak bych si představoval.Ľubomír Vaškovič odehrál v dresu SHK během dvou sezon 85 zápasů s bilancí 48 branek a 65 asistencí. (Foto: Eva Solaříková)

Konec sezony byl ale paradoxně vnímán širokou diváckou obcí veskrze pozitivně. I přes vypadnutí s Orlovou, byli fanoušci s hrou týmu spokojeni. Bylo tohle alespoň dobrou tečkou na závěr ne moc povedené sezony?
Dobrý konec by to byl, kdyby jsme přes Orlovou postoupili. My jsme se před tím čtvrtfinále dali v kabině dohromady jako tým. Řekli jsme si, že všechny problémy, které během sezony nastaly, hodíme za hlavu a zkusíme to play-off odehrát sami za sebe. Je škoda, že to nevyšlo. My jsme do toho dali všechno a doufám, že je pravda, co říkáš, že to lidi viděli. Nemyslím si, že jsme sezonu, nebo teda základní část, nějak odflákli. Hokej je kolektivní sport a jednou to jde víc, jindy zase míň. Nám to vloni nevyšlo celému mužstvu a na to play-off jsme se ještě dokázali aspoň vyhecovat a nedali jsme to Orlové úplně zadarmo.

Sezoně hodně uškodil nesmyslný systém, se kterým vloni přišel svaz, souhlasíš?
Souhlasím. Hrací systém v tom taky sehrál dost velkou roli. V nadstavbové části jsme vyhrávali zápasy rozdílem třídy - o několik branek a ty zápasy neměly ani zdaleka takovou úroveň, jako ty, co hrálo mezi sebou těch prvních šest a tyhle těžké zápasy nám hodně chyběly.

Teď už jsi ale hráčem Senice. Do známého prostředí se vracíš po třech letech. Co se za tu dobu v klubu změnilo?
Co se změnilo... myslím si, že největší rozdíl je v tom, že se vedení snaží lidem senický hokej co nejvíc přiblížit, ať už to je klubovýma oficiálníma stránkama, nebo třeba Facebookem. Vedení Senice si je vědomo toho, že po těch posledních třech nepovedených sezonách, nebyla Dukla ani v play-off a lidé se ze zimáku postupně vytratili. A proto se snaží nalákat je opět zpět na stadion. Pak už bude záležet jen na nás, jak se nám bude dařit a jestli ty lidi přilákáme, nebo ne.Letos už jej na hodonínském ledě fanoušci uvidí v barvách HC Dukla Senica, kam se vrací po třech letech. (Foto: Eva Solaříková)

Jak moc se změnilo mužstvo od Tvého posledního působení v Senici?
Kabina je úplně jiná. V Senici se mění mančaft každý rok. Před každou sezonou se sháněli hráči, letos vedení vsadilo na odchovance a hráče, kteří mají k Senici nějaký vztah. Oslovili se tedy většinou Seničani a já si myslím, že to je docela správná cesta.

Jaké jsou v Senici cíle pro nadcházející sezonu?
Prvořadý cíl je postup do play-off. To je základ, protože jak jsem již říkal, v Senici nebylo play-off už tři roky. To je zatím jediný cíl a uvidíme, jak se nám bude dařit. Když to půjde, určitě nám nikdo z vedení v cestě dál stát nebude.

Soupiska vypadá podle soupisky určitě silnější, než tomu bylo v minulých letech, souhlasíš?
Myslím si, že by mohla být lepší než loni. Na druhou stranu, druhá slovenská liga šla kvalitou nahoru, hlavně východní týmy jako Liptovský Mikuláš, Michalovce a samozřejmě Piešťany, které vyhrály poslední tři sezony. Tyto kluby mají dobré týmy a spousty zkušených hráčů. Takže tým by asi měl být lepší, ale jak se to odrazí na výsledcích a tabulce, to se teprve uvidí.Ľubomír Vaškovič: "Za sebe můžu říct, že kapitolu Hodonín jsem rozhodně nezavřel navždycky". (Foto: Eva Solaříková)

Jak se těšíš na vzájemné zápasy Dukly a Drtičů v přípravě?
Těším se moc, ale bude to pro mě hodně zvláštní. Na Hodonín jsem si zvykl, cítil jsem se tu dobře a bylo to pro mě takové domácí prostředí. Připadal jsem si tady jako doma a budu hrát v podstatě proti „svým“.

Myslíš si, že je pro Tebe kapitola SHK Hodonín navždy uzavřená, nebo nevylučuješ, že se v dresu Drtičů ještě někdy objevíš?
Vždycky, když od někud odcházím, tak se snažím si nezavřít dveře, aby to proběhlo pokud možno co nejvíc v klidu a bez problémů. Nikdo z nás neví, co bude za týden. Za sebe můžu říct, že kapitolu Hodonín jsem rozhodně nezavřel navždycky. Myslím si, že se docela lehce může stát, že se tady můžu zase objevit.

Odehrál jsi v hodonínském dresu dvě sezony. Jedna byla výborná se špatným koncem, druhá byla horší ale s koncem s hlavou nahoře. Jak budeš na své působení v Hodoníně vzpomínat?
Když to budu hodnotit celkově, tak pro mě bylo působení v Hodoníně asi vůbec nejhezčí, které jsem v dosavadní kariéře zažil. Už i proto, že tady panovala domácí atmosféra a já jsem se tady opravdu cítil jako doma. Na Hodonín budu vždycky rád a v dobrém vzpomínat.Semifinále ročníku 2009/2010. Ľubo se přihrávkou podílel na dvou brankách. Trefil se i v loterii samostatných nájezdů. (Foto: Eva Solaříková)

Kdybych se Tě zeptal na jeden moment který se Ti během dvou let u SHK vryl nejvíce do paměti. Co by to bylo?
Nejhezčí byl asi celý první rok, když jsme postoupili až do finále. A co mi jako první vytane na mysli je určitě třetí semifinále s Přerovem, které jsme vyhráli na nájezdy 4:3. Atmosféra byla parádní, bylo skoro vyprodáno a ten okamžik po vítězném nájezdu byl neskutečný.

Míš nějaký vzkaz pro fanoušky Drtičů?
Vzkaz… Asi jen to, že jsou výborní, že jsem je měl rád a snad měli i oni rádi mě. Fanoušci v Hodoníně jsou na extraligové úrovni a já Hodonínu i jim přeji, aby se co nejdříve dostali do první ligy. Fanděte dál, tak jak fandíte. Hrát před takovým publikem pro mě byl zážitek.

Děkuji moc za rozhovor a ať se Ti v Senici daří. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS