Junioři se budou snažit vybojovat zpět Ligu Juniorů

Junioři se budou snažit vybojovat zpět Ligu Juniorů
čtvrtek 11.8.2011 | Redakce

Přinášíme Vám první rozhovor s novou trenérskou dvojicí Jaroslav Crlík - Kamil Rýpar, která bude mít od nové sezony na povel hodonínské juniory. V článku se dozvíte nejen to, jaké cíle si trenéři vytýčili, ale i to, co je nejvíce trápí nebo jakou mají představu o skladbě mužstva.

 
 

„Víme prozatím jen to, kdo budou naši soupeři a že se hraje dvoukolově,“ povzdechl si hlavní kouč hodonínské juniorky Jaroslav Crlík nad tím, že moc informací o soutěži zatím k dispozici nemají. „Rozlosování budeme znát až někdy na konci srpna,“ dodal.

Kromě hodonínské juniorky budou v Krajské lize s označením „Velká Morava“ nastupovat ještě Břeclav, Kroměříž, Uherské Hradiště, Uherský Brod, Uherský Ostroh, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Nový Jičín, Studénka a Šternberk. Nad posledním jmenovaným ale visí velký otazník, protože šternberský hokej se zmítá ve velkých problémech.


Hodonín potřebuje vyšší soutěž, jinak budou ti mladí kluci utíkat

„Nevíme, jakou úroveň soutěž má. Víme všichni, že musíme co nejdřív opět postoupit do Ligy Juniorů, ale už podle soupeřů to nebude nic jednoduchého. Navíc ten systém, který je v této soutěži nastaven pro nás znamená, že chceme-li hrát kvalifikaci, musíme celou základní část vyhrát,“ je si hlavní trenér hodonínských juniorů velice dobře vědom toho, jaké umístění zaručí jeho svěřencům účast v kvalifikaci.

Mladí Drtiči po dvou letech v Lize Juniorů v minulé sezoně bohužel spadli do Krajského přeboru. Pro juniory, celou mládež jako takovou, ale i pro muže SHK to je stav, který rozhodně není ideální. „Hodonín potřebuje vyšší soutěž, kterou je minimálně Liga Juniorů. Jinak budou ti mladí kluci utíkat,“ doplnil svého kolegu asistent Kamil Rýpar. „I když víme, že to bude hodně těžké, cíl máme jasný a to postup,“ řekl jasně, jaké cíle si před sezonou trenéři i vedení stanovili Crlíkův asistent.

Z předešlého kádru nemůže dvojice Crlík-Rýpar počítat se spoustou hráčů, kteří buď tým opustili a zamířili jinam, nebo už prostě nesplňují věkový limit daný pro tuto kategorii. „Kádr můžeme stavět jen na hráčích ročníku 1992 a mladších a mužstvo chceme doplňovat i hráči ročníku 1994, kteří budou hrát paralelně za starší dorost.

Naše představa je taková, že bychom chtěli mít dvě pořádné lajny. Také počítáme s tím, že nám hodně pomůže Lukáš Vrba. Na sobotní zápasy by jsme si vytáhli z dorostu třetí lajnu, aby si první dvě pětky mohly trochu odpočinout,“ nastínil svou vizi hlavní kouč.


Hráčů moc není. Beky máme, chybí nám však útočníci

Následně svou odpověď ještě rozšířil. „Po dorostencích samozřejmě nemůžeme a ani nebudeme chtít, aby rozhodovali zápasy. Budou tam proto, aby lítali, pokud možno aby dostali co nejméně branek a dali čas na odpočinek prvním dvěma pětkám,“ dodal.

V mnoha klubech je velký nedostatek hráčů. Například brněnská Technika prý letos tuto kategorii vůbec do soutěží nepřihlásí. Ani Hodonín bohužel není výjimkou a problémy s nedostatkem hokejistů řeší i lodivodi mladých Drtičů. „Hráčů moc není. Beky máme, chybí nám však útočníci. Jsme domluvení s panem trenérem Balabánem, že by nám mohli některé kluky pustit, tak uvidíme,“ řekl o možném doplnění juniorské soupisky Jaroslav Crlík.

Juniory SHK Hodonín čeká v přípravě na sezonu celkem šest zápasů. Tedy, vlastně už jen pět. První odehráli mladí Drtiči již v pátek 5.8. „Máme za sebou první přátelák. Na Úvoze jsme sice prohráli 7:1, ale v půlce zápasu to bylo jen o gól 2:1,“ popsal krátce průběh prvního přípravného duelu hlavní kouč Crlík. „Nesmíme zapomenout ani na to, že kluci vůbec nebyli na ledě a hned šli do zápasu,“ doplnil na závěr jeho asistent.


Rozpis všech přípravných utkání juniorů SHK Hodonín:
příp. 	pátek 5.8. 	HC Kometa Úvoz 		SHK Hodonín 		7:1 	 
příp. 	sobota 20.8. 	SHK Hodonín 		HC Uherské Hradiště 	 	 
příp. 	čtvrtek 25.8. 	SHK Hodonín 		HK 36 Skalica 		 	 
příp. 	sobota 27.8. 	HC Uherské Hradiště 	SHK Hodonín 	  	 
příp. 	úterý 30.8. 	SHK Hodonín 		HC Kometa Úvoz 		 	 
příp. 	sobota 3.9. 	HK 36 Skalica 		SHK Hodonín


 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS