Memoriál Ivana Hlinky opět v Břeclavi, Kutnou Horu povede Svoboda

Memoriál Ivana Hlinky opět v Břeclavi, Kutnou Horu povede Svoboda
neděle 26.6.2011 | Redakce

Fanoušci na jihu Moravy se mohou po roce opět těšit na zápasy mladých nadějných hokejistů. Ti se na začátku srpna představí na dalším ročníku Memoriálu Ivana Hlinky, který budou hostit Břeclav a Piešťany. Kutnohorští hokejisté znají jméno svého nového kouče. Je jím bývalý trenér Přerova Radoslav Svoboda. Uherské Hradiště bude mít nový web, od společnosti eSports a Vajgar prozradil seznam svých přípravných zápasů.

 
 

Břeclavský zimní stadion bude opět hostit vždy kvalitně obsazený Memoriál Ivana Hlinky

Již tradičně se na začátku srpna představí na břeclavském zimním stadionu mladé naděje českého i větového hokeje. Kromě Břeclavi se odehraje část turnaje na druhém tradičním místě tohoto turnaje - ve slovenských Piešťanech.

Memoriál Ivana Hlinky mívá mnohdy lepší obsazení než světový šampionát. Letos se turnaj týká hráčů ročníku 1994 a mladších.

Svazový šéftrenér Slavomír Lener po loňském nástupu do funkce naznačil, že chce jednotlivým výběrům vytvořit patřičný program, zejména s důrazem na měření sil proti zámořským výběrům. "Potřebujeme co nejvíc těžkých zápasů proti nejlepším soupeřům," uvedl tehdy.

Na turnaji se pravidelně představují hráči, kteří následně nastupují v nejvyšších soutěžích ve svých zemích, svádějí boje v nejslavnější lize světa - v Kanadsko-americké NHL a nezřídka oblékají i dres národního mužstva mužů.

V minulé sezoně se na břeclavském kluzišti proháněla hned pětice hráčů, která byla před pár dny vybrána mezi první desítkou mladých nadějí na vstupním draftu do NHL. Jako první si vybírali edmontonští Olejáři a jejich volbou byl osmnáctiletý rodák z kanadského města Burnaby Ryan Nugent-Hopkins, třetí pořadí patří dalšímu kanaďanovi Jonathanu Huberdeauovi, šestý byl Mika Zibanejad (Švédsko), devátý Dougie Hamilton (Kanada) a první desítku uzavřel Jonas Brodin (Švédsko).

Nominace na letošní MIH se budou uzavírat až těsně před začátkem samotného turnaje. Jména budoucích hvězd a hvězdiček světového hokeje, které letos zamíří do Břeclavi, Vám tedy zatím nabídnout nemůžeme. I tak ale můžeme už teď s jistotou říci, že i letošní Memoriál Ivana Hlinky bude mít nespornou kvalitu a žádný fanoušek návštěvou tohoto podniku určitě neprohloupí.
Program Memoriálu Ivana Hlinky 2011:
5.8.    USA - Česká republika (přátelsky) 	18:30
8.8.    Švýcarsko – Kanada 			15:30
        Česká republika – Švédsko		19:00
9.8.    Švédsko – Švýcarsko			15:30
	Česká republika – Kanada		19:00
10.8.	Švédsko – Kanada			15:30
	Česká republika – Švýcarsko		19:00
12.8.	Zápas o umístění			15:30
	semifinále				19:00
13.8.	Finále					
	případně zápas o bronz			17:00
Český reprezentační výběr do 18 let tedy zahájí sezónu v srpnu na Memoriálu Ivana Hlinky, v listopadu pokračuje turnajem v Kanadě, v prosinci přípravnými zápasy s Ruskem a turnajem ve Švýcarsku. V únoru 2012 se představí na dalším turnaji a v dubnu na světovém šampionátu, jehož hostitelem bude Česká republika.


Kutná Hora má nového trenéra, stal se jím třiapadesátiletý Radoslav Svoboda

Brněnský rodák, jehož kariéra je ale spjata především s jihlavskou Duklou, je mistrem světa z domácího šampionátu, který se konal roku 1985 v Praze. Kromě zlata má ze šampionátů i dvě stříbra. Český dres oblékl i na Olympijských hrách v Sarajevu (1984), odkud si svěřenci trenéra Luďka Bukače přivezli stříbrnou medaili. Ve finálové skupině tehdy nestačili jen na „neporazitelnou“ Sbornou, které Češi podlehli 2:0.

Největší úspěchy sklízel, jak již bylo řečeno, s jihlavskou Duklou. Za vojenský klub nastupoval osm sezon, během kterých získal čtyři tituly mistra republiky.

Ve svém rodném městě toho moc neodehrál, ale i tak za sebou pod Špilberkem zanechal dobrý dojem. Byl členem kádru ze sezony 1986/87, kdy brněnský Zetor skončil po základní části na pátém místě a jeho parťáky byly například Lubomír Oslizlo, Igor Čikl, Robert Kron, Jiří Otoupalík nebo Tomáš Sršeň či Miloš Říha. Jeho další kroky vedly do Dánska, kde hájil barvy klubu s názvem Esbjerg FB. Posléze kývl ještě na nabídku z rakouské nižší soutěže, ale víc se začal věnovat trenérské práci.

Svou trenérskou kariéru u mužů zahájil v sezóně 1999-2000 na střídačce Dukly Jihlava, kterou vedl s Karlem Dvořákem a Jaroslavem Holíkem. Pod tímto triumvirátem Dukla bojovala vždy na špici 1.ligy, ale vytouženého postupu se nedočkala. V roce 2002-2003 trénoval Radoslav Svoboda juniory, sezónu 2003-2004 zahájil v druholigovém Žďáru nad Sázavou. Odtud putoval do Brna, kde byl 5.12.2003 jmenován druhým trenérem Komety. Nejprve spolupracoval s Lubomírem Oslizlem, od začátku roku 2004 s Leošem Zajícem. Na konci ledna byla dvojice Zajíc - Svoboda od mužstva odvolána.

Radoslav Svoboda začal trénovat v krajském přeboru celek Velké Meziříčí, se kterým postoupil z krajského přeboru až do 2.ligy. Sezónu 2007-2008 strávil v Přerově, kde jako hlavní kouč spolupracoval s Leošem Zajícem, po roce práce dostal nabídku pracovat jako druhý trenér u prvoligového Havlíčkova Brodu.

Zatím poslední trenérskou štací Radoslava Svobody bylo taktéž prvoligové Vrchlabí. U Středočechů působil jako asistent trenéra Řeháčka. Jeho angažmá v Kutné Hoře potvrdily klubové stránky ve čtvrtek 23. června.


Uherské Hradiště se přidává do rodiny eSports webů, patřit do ní bude od nové sezony

Loňský druholigový nováček se stane již sedmnáctým druholigovým klubem, který spojí svou internetovou prezentaci s firmou eSports. Firma, která má „na svědomí“ i web hodonínských Drtičů, se stará o velkou část oficiálních stránek mužstev ve třetí nejvyšší soutěži.

Ze čtyřiatřiceti mužstev, které jsou aktuálně účastníky II. ligy, patří rovná polovina k „esporťácké“ rodině.

Největší zastoupení mají kluby na Moravě. Ze dvanácti webů východní skupiny jen tři provozuje někdo jiný, než právě firma eSports. Na západě a ve středu mají eSports weby shodně po čtyřech mužstvech.

Na dosavadních stránkách klubu (hokejuh.cz) se v pátek objevila informace o tom, že od nové sezóny přejde správa webu pod společnost eSports. Zároveň s touto zprávou podala redakce oficiálních stránek hradišťského klubu inzerát, ve kterém hledají zájemce o práci na nových stránkách.


Jindřichohradecký Vajgar má v přípravě naplánovaných sedm přátelských utkání

Další ze soupeřů hodonínského SHK oznámil seznam svých přípravných zápasů na blížící se druholigovou sezonu. KLH Vajgar Jindřichův Hradec, se kterým se Drtiči v nové sezoně utkají opět po dlouhých šestnácti letech, na svých klubových stránkách zveřejnil kompletní plán své zápasové přípravy.

Celkem mají svěřenci trenéra Miloslava Čecha naplánováno sedm zápasů. Kromě již pravidelných soupeřů z Pelhřimova a Milevska si hokejisté Vajgaru užijí i netradičních přátelských zápasů.

V nedalekých Českých Budějovicích je čeká souboj s tamní juniorkou, v Táboře na ně bude čekat soupeř z nejvyšší francouzské soutěže. Tým Les Rapaces de Gap má naplánováno soustředění právě v jihočeském Táboře, kde mimo jiné, sehraje jedno utkání právě s Vajgarem.

Přípravné zápasy KLH Vajgar Jindřichův Hradec: 12.8.: Spartak Pelhřimov - KLH Vajgar Jindřichův Hradec • 19.8.: HC Milevsko 2010 - KLH Vajgar Jindřichův Hradec • 22.8.: Les Rapaces de Gap (FRA) - KLH Vajgar Jindřichův Hradec (na ZS Tábor) • 24.8.: HC Mountfield (junioři) - KLH Vajgar Jindřichův Hradec • 26.8.: KLH Vajgar Jindřichův Hradec - Spartak Pelhřimov • 2.9.: KLH Vajgar Jindřichův Hradec - HC Milevsko 2010 • 5.9.: HC Vodní Lvi Benešov - KLH Vajgar Jindřichův Hradec.


 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS