Přátelský inline vyzněl lépe pro finalistu slovenské extraligy ze Skalice

sobota 25.6.2011 | Redakce

Páteční přátelské utkání mezi hodonínskými Drtiči a skalickými Kings sice nenabídlo moc inlineového nasazení a soubojů, ale zato mohla asi stovka natěšených diváků vidět téměř dvě desítky gólů. Vetšinu z nich měli na svědomí Skaličané.

SHK Hodonín – Skalica Kings 5:14 (1:4, 0:4, 3:2, 1:4)

Drtiče poslal v samotném úvodu zápasu do vedení Petr Peš. Hosté ze Skalice, jejichž dres oblékla a pravidelně také obléká početná hodonínská enkláva, ale ještě do konce první čtvrtiny čtyřmi brankami převrátili jazýček vah na svou stranu.

Po druhé čtvrtině svítilo na světelné tabuli skóre 1:8 pro Skalicu a vypadalo to na slušný debakl. Skaličtí hokejisté, v jejichž řadách bylo k vidění hned několik současných či bývalých Drtičů (Hollý, Sajdl, Komárek, Kučera či Tóth), si ve druhé polovině zápasu nacvičili několik kombinací, se kterými by rádi vyrukovali v pondělním prvním finále slovenské inline extraligy, které bude od 20:00 hostit hodonínský zimní stadion, na svého soupeře - Mad Dogs Bratilava.

Obě mužstva si utkání, ve kterém o výsledek vůbec nešlo, určitě užili a přítomní fanoušci si zkrátili dobu čekání na přátelské duely před sezonou. V pondělí je pak čeká první ze dvou soubojů na fotbalovém pažitu. Na stadionu v Rybářích se již potřetí utkají s hokejovými rozhodčími.

Ve čtvrtek zakončí v Mikulčicích Drtiči letní přípravu mačem domácím fotbalovým mužstvem a pak už na ně bude čekat zasloužený měsíc volna. Začátkem srpna vjedou hodonínští hokejisté poprvé v letošní sezoně na ledovou plochu, na které budou v poslední fázi přípravy, pod vedením dvojice Číhal-Šifl, pilovat svou formu na blížící se začátek ligového ročníku.

Autor fotografií: Libor Kopl