První kolo je za námi. Ve Vsetíně se nedohrálo, Bobři dostali výprask

středa 8.9.2010 | Jan Hochman

Debakl Bobrů v Přerově, nedohraný zápas Na Lapači či prohra favorita ze Šumperku na ledě Nového Jičína. To všechno přineslo první kolo východní skupiny 2. ligy. Hodonínští Drtiči měli volno. První utkání je čeká v sobotu, kdy doma přivítají po dnešku zajisté namlsaný Přerov.

VHK Vsetín - AZ Havířov 2:3 nedohráno (1:0, 2:2, -:-)

Branky a asistence: 11. Vaněk (Brynecký, Dědek), 24. Sýs - 21. Prokop, 26. Maruna, 32. Najdek (Maruna).

První utkání nového ročníku sice dnes začalo v 17:30 Na Lapači, ale času 60:00 se třináct stovek přihlížejících nedočkalo. Vstup do utkání měli lepší domácí Valaši, kteří se ujali v 11. minutě vedení po trefě Vaňka. Nováček z Havířova srovnal krok po pár vteřinách druhé třetiny, ale vedení vrátil na stranu domácích po chvilce Sýs. Divokou pětiminutovku ukončil havířovský Maruna a v šestadvacáté minutě byl stav nerozhodný 2:2. Nováček kousal a ve 32. šel poprvé v utkání do vedení - trefil se Najdek. Do druhé sirény se stav nezměnil. O přestávce se strhly mezi oběma tábory fanoušků potyčky, které vyvrcholily v čase 41:27, když fanoušci AZ vhodili na ledovou plochu pyrotechniku. Po patnácti minutách se sudí po domluvě s oběma kapitány rozhodl, že utkání předčasně ukončí.

HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí 11:2 (5:0, 4:0, 2:2)

Branky a asistence: 5. Sedlák (Hanák), 8. Ferenc (Sedlák, Hanák), 11. Hanák (Osina), 12. Kolář (Ditrich), 18. Matějíček (Sršeň, Kočara), 30. Hanák (Kotásek), 32. Kotásek (Hanák), 39. Kolář (Sprušil, Ditrich), 40. Kotásek (Hanák, Sedlák), 43. Hanák (Kotásek, Sedlák), 52. Kohút (Kundrátek, Faltýnek) - 45. Bokroš, 48. Martiník (Bokroš).

O vítězi bylo v Maxi Typ Aréně rozhodnuto už v průběhu první třetiny. Zubři se zakousli do Bobrů, kteří své přezdívce nedostáli a byli od samého začátku absolutně bezzubí. V polovině utkání byl stav 6:0 pro Přerov, desítky se Meofans dočkali po třech minutách hry ve třetí třetině. Až za tohoto horzivého stavu se dostali ke slovu i hosté, kteří v rozmezí necelých tří minut sice vstřelili dva góly, ale poslední slovo měli Hanáci. Osm minut před koncem uzavřel Kohút účet utkání na hrozivých 11:2 pro Přerov.

HC Orlová - HC Uherské Hradiště 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)

Branky a asistence: 3. Studený, 11. Valchař (Grygar), 13. Studený (Blatoň, Hegegy), 38. Ivan (Kraft), 38. Škatula (Hegegy, Tomis), 60. Škatula (Tomis) - 11. Červenka.

Nováček z Uherského hradiště cestoval k prvnímu duelu do daleké Orlové. Jasným favoritem byli domácí borci a papírové předpoklady také jasně potvrdili. Hradiště drželo krok jen do jedenácté minuty, kdy na 1:1 srovnával Červenka, ale od tohoto momentu se trefovali už jen výhradně hráči Plus Oilu. Konečné skóre 6:1 pro Orlovou.

HC Nový Jičín - Salith Šumperk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a asistence: 10. Pavlačka (Vrdlovec), 35. Macháček (Kabeláč, Skaloš), 60. Kabeláč (Macháček) - 29. Velecký (Drtil, Měrka).

Možná největší překvapení prvního kola se odehrálo na ledě Nového Jičína, kam přiletěli Draci ze Šumperku. Domácí tým nastoupil s bývalým Drtičem Lukášem Šrámkem v bráně a podle online přenosu byl tento vytáhlý golman hlavním strůjcem vítězství domácích. Defenzivní systém, který novojičínští hráči praktikují již delší dobu, opět slavil úspěch. Vítěznou trefu si v 35. minutě připsal Macháček.

HC Slezan Opava - HC Frýdek-Místek 6:1 (3:1, 1:0 2:0)

Branky a asistence: 8. Černý (Měch, Grofek), 10. Kocián, 16. Bednárek (Polok), 38. Grofek (Bednárek), 44. Pavelek (Kocián), 58. Mlýnek (Chalupa) - 3. Maliník (Slovák).

V Opavě se odehrálo malé Slezské derby. Domácí Slezan přivítal na úvod soutěže Frýdek-Místek. Hosté, kteří loni uzavírali celý druholigový peloton, se dostali sice již ve třetí minutě do vedení, ale opavští ještě do konce prvního dějství výsledek třemi brankami otočili. Do konce utkání přidali svěřenci trenéra Suchánka ještě další tři branky a Opava si tak může připsat první tři body do tabulky.

HC Břeclav - VSK Technika Brno 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a asistence: 22. Grmela (Klimovič, Hrůza), 38. Paško (Zapletal), 58. Klimovič, 60. Dora - 35. Mráz (Rajnoha K., Žalud), 41. Barus.

Derby bylo k vidění i na jihu Moravy. Do Břeclavi přicestovali vysokoškoláci z Rosic. Oba týmy se v přípravě utkali dvakrát a dvakrát se z výhry radovala Technika. První mistrovské utkání ale třetí výhru Brňanů nepřineslo. Fanoušci museli čekat na první branku až do 22. minuty, ale k radosti domácích příznivců padla do klece VSK. Rozdílovou trefu vyslal necelé tři minuty před koncem Klimovič a Dora už pak jen do prázdé brány pečetil na konečných 4:2 pro Břeclav.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Uničov 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)

Branky a asistence: 6. Paška (Duba, Stejskal), 19. Stejskal (Šebek David, Šebek Patrik), 25. Šebek Patrik (Šebek David, Jedlička), 27. Šimo (Žajgla), 57. Stejskal (Duba, Žajgla), 60. Halouska (Čuřík) - 2. Dostál (Handl).

Nejrychlejší branku nového ročníku viděli diváci v Prostějově. K jejich smutku a překvapení však padla do sítě Jestřábů, v čase 1:10 se trefil uničovský Patrik Dostál. Prostějov šel ale jasně za třemi body a i když Uničov vedl ještě dvě minuty před koncem první dvacetiminutovky 2:1, odváželi si nakonec hráči trenéra Tomáše Sršně domů porážku 6:2. Někdejší Drtič David Šebek si připsal dvě gólové asistence.

1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0