Drtiči vyzvou zítra k měření sil Gladiátory z Trnavy

Drtiči vyzvou zítra k měření sil Gladiátory z Trnavy
pondělí 31.8.2009 | Jan Hochman

Po dalším náročném týdnu, během kterého hodonínští hokejisté absolvovali tři těžká přípravná utkání, ve kterém našli přemožitele jen ve špičkovém rakouském celku Vienna Capitals, dostali hráči delší možnost oddechu. Po třech dnech od utkání se Senicou se SHK utká v úterý od 18 hodin s dalším slovenským týmem - HK Trnava.

 
 
Trnava (německy Tyrnau, latinsky Tyrnavia) je jedním z nejvýznamnějších slovenských měst. Žije zde asi 69 000 obyvatel. Město se nachází asi 45 km severovýchodně od Bratislavy a 10 km od města Sereď, v centru Trnavské pahorkatiny, ve výšce 146 m n. m. Jelikož je Trnava jedním z nejdůležitějších center římsko-katolické církve a stojí zde množství kostelů, dostala přezdívku „Malý Řím“. Mezi slavné rodáky patří fotbalový reprezentant Miroslav Karhan, nebo Miss World pro rok 2006 Taťána Kuchařová.

Trnavští hokejisté postoupili do druhé nejvyšší slovenské hokejové soutěže v sezoně 2003/04. Největšími úspěchy jsou doposavad dvě třetí místa z posledních dvou sezon 1. Slovenské hokejové ligy.

HK Trnava je, stejně jako další geograficky blízké slovenské kluby, již tradičním soupeřem v přípravě hodonínského SHK.

Loni se utkaly oba týmy, jak to tak v přípravě většinou bývá, dvakrát. Jak Hodonín, tak Trnava si připsali výhru. Paradoxně vždy na soupeřově hřišti. Drtiči zvítězili v Trnavě 4:3, doma pak Gladiátorům podlehli 1:4.

Letošní příprava se zatím Gladiátorům moc nevede. Ze sedmi utkání porazili jen kazašský klub Ertis z města Pavlodar (6:2) a 3:2 porazili tým, jenž nese jméno Stars Budapešť. Topolčanům podlehli 3:4, Piešťanům hned dvakrát - 1:4 a 2:6. I s břeclavskými Lvy prohráli oba duely, když venku prohráli 2:6 a nestačili jim ani včera, když doma prohráli 4:6.

Předpokládané sestavy obou soupeřů:

SHK Hodonín: Holeš (Stacho) - Flamík, Rapant J., Podešva, Komárek, Salajka, Šťastný, Pokorný, Šimeček - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Hoza - Kuba, Rapant M., Nesrsta

HK Trnava: Šimko - Magušin, Joanidis, Kopejtko, Haršány, Šoltys ,Benedik, Tomka, Greň, Ďuriš, Holovič, Stupka, Krajčovič,Feranec, Tarnoczy, Čunderlík, Novák M, Hutár, Schavel, Šoltys, Vadrna


Utkání SHK Hodonín - HK Trnava začíná na hodonínském zimním stadionu v úterý 1. září v 18:00, online přenos naší redakce můžete sledovat zde.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS