Hodonínský ZS Teza přivítá v úterý slovenské Topolčany

pondělí 24.8.2009 | Jan Hochman

Odveta za nepovedené utkání v Topolčanech čeká na hodonínské hokejisty v úterý 25. srpna. Povzbuzena výhrou nad rivalem z Břeclavi nastoupí Kosíkova družina proti prvoligovému slovenskému klubu z Topolčan a bude chtít určitě oplatit svému soupeři vysokou porážku z minulého týdne, kdy na Slovensku Drtiči prohráli vysoko 3:7.

Páteční utkání ovlivnila druhá hodně nepovedená třetina, ta je ostatně noční můrou Drtičů dlouhodobě. I letošní příprava dává jasně najevo, že prostřední část hry mají hráči SHK nejhorší. 14 inkasovaných a pouze 10 vstřelených branek v dosavadních sedmi druhých třetinách budiž důkazem. Pro doplnění ještě skóre prvních třetin: 11:6 a těch třetích: 10:11.

Po vysoké prohře s okleštěným kádrem v Topolčanech se Baníku podařilo i podruhé porazit v derby utkání sousední Břeclav a nálada v kabině je zase hned lepší. Dařilo se zejména letní posile Lubomíru Vaškovičovi, který vstřelil 4 branky a začíná tak pomalu dokazovat své kanonýrské schopnosti.

V Topolčanech se v bráně slovenského prvoligisty představil Marcel Ďatelinka a svůj tým nejednou hodně podržel. Se svým kolegou Branislavem Hippíkem se ale pravidelně střídá a co víc, oba dva mají své statistiky velice vyrovnané. Kdo se tedy postaví do Topolčanské brány zítra, není jasné.

V obraně je největší hvězdou Milan Kabát. Navrátilec z anglické a polské ligy má z pěti utkání ve svých statistikách dvě branky a k nim i tři asistence. Své místo v zadních řadách mají i odchovanci. Jak třeba sedmadvacetiletý Roman Guričan, tak i teprve 17ti letý Filip Košecký.

V útoku o svých kvalitách přesvědčila i hodonínské fanoušky hlavně trojice Marek Klačanský, Martin Mihálik a Marek Náhlik. Tahle trojice v dosavadních pěti přípravných zápasech stihla posbírat dohromady úctyhodných 14 branek a 18 kanadských bodů.

Předpokládaná sestava SHK Hodonín:
Holeš (Stacho) - Flamík, Rapant J., Podešva, Komárek, Salajka, Šťastný - Vaškovič, Špok, Rapant M., Jurásek, Hrtús, Haring, Peš, Kuba, Hollý, Nesrsta, Tóth.

Předpokládaná sestava HC Topolčany:
Hippík (Ďatelinka) - Kutňanský, Košecký, Oravec, Kabát, Ondrejka, Krchňavý, Malinka, Psotný, Ondruška - Klačanský, Drahovský, Majerčík, Božik, Mihálik, Ostertág, Tvrdík, Fulka, Vystavil, Bobocký, Bystričan, Rosa, Káčer, Chochula, Varga, Janček, Gális, Náhlik, Bosák, Uhrík, Gergel.

Utkání SHK Hodonín - HC Topolčany začíná na hodonínském zimním stadionu v úterý 25. srpna v 18:00, online přenos naší redakce můžete sledovat zde.