V pátek se Drtiči představí na ledě Topolčan

V pátek se Drtiči představí na ledě Topolčan
čtvrtek 20.8.2009 | Jan Hochman

Druhé utkání venku v řadě a shodou okolností druhé utkání na Slovensku. V pátek se vypraví hráči SHK Hodonín na stokilometrový výjezd do slovenských Topolčan, se kterými odehrají již šesté přípravné utkání z celkových dvanácti naplánovaných.

 
 
Topolčanský hokejový klub vznikl v roce 1932, tehdy však ještě pod ne příliš hokejovým názvem AC Juventus Topolčany. Nový název, pod kterým klub vystupuje v součastnosti, tedy HC Topolčany, nesl klub již v letech 1990 až 1993. Od roku 2006 se k názvu HC v Topolčanech opět vrátili a jsou mu věrni až dodnes.

HC Topolčany nastupují ve slovenské 1. hokejové lize, která je, stejně jako u nás, druhou nejvyšší soutěží na Slovensku a svádí tak celosezonní boje s dalšími slovenskými soupeři SHK v letošní přípravě (Piešťany, Senica, Trnava).

V loňské sezoně se topolčanským příliš nedařilo a celou sezonu se pohybovali ve spodních patrech prvoligové tabulky. Nakonec jim po odehrání čtyřiačtyřicátého kola patřila se ziskem 53 bodů až třináctá příčka (z celkem 16ti mužstev).

V létě letošního roku došlo ke změně na nejvyšším křesle našeho nejbližšího přípravného soupeře. Po šestnácti letech se poroučel dosavadní prezident a dlouholetý hokejový funkcionář Vlastimil Chvojka, kterého nahradil bývalý hokejový rozhodčí Vladimír Mihálik. Ten kariéru sudího pověsil v roce 2002 na hřebík, do té doby ale stihl pískat na šesti světových šampionátech, v roce 2002 byl nominován i na ZOH v Salt Lake City. V letech 2005 a 2006 byl předsedou Komise rozhodčích SZĽH.

Téměř třicetitisícové okresní město ležící v Nitranském kraji je rodištěm dvou skvělých hokejistů ze země našich východních sousedů. Místo narození: Topolčany, totiž mají ve svých rodných listech Lubomír Višňovský i čerstvý držitel Stanley Cupu Miroslav Šatan. Vzpoměňme ještě jednoho slavného rodáka, i když nehokejového. Je jím současný slovenský premiér Róbert Fico.

Topolčany za sebou mají čtyři přípravná utkání. A všechny čtyři vyhrály. Nejprve doma porazily jak tým Vasas Budapešť Stars (7:2), tak i Trnavu (4:3) a poté i Senici (4:2). Dnes hráli svěřenci trenéra Vladimíra Matejova poprvé venku. Ani Piešťany ale nenašly recept na to, jak porazit Topolčany a na vlastním ledě prohrály 2:3.

Nejnebezpečnějšími hráči slovenského týmu jsou bezesporu hlavně střelci Marek Náhlik (4+1), Martin Mihálik (3+2) a Marek Klačanský (3+1). Zdárně jim sekundují i obránce Milan Kabát (1+4) a další forvard Partik Bosák (1+2).


Předpokládaná sestava HC Topolčany:
Ďatelinka, Hippík, Mrižo - Kutňanský, Košecký, Oravec, Kabát, Ondrejka, Krchňavý, Malinka, Psotný, Ondruška - Klačanský, Drahovský, Majerčík, Božik, Mihálik, Ostertág, Tvrdík, Fulka, Vystavil, Bobocký, Bystričan, Rosa, Káčer, Chochula, Varga, Janček, Gális, Náhlik, Bosák, Uhrík, Gergel

Předpokládaná sestava SHK Hodonín:
Holeš (Stacho) - Komárek, Podešva, Šťastný, Pokorný, Flamík, Rapant J., Šimeček, Salajka - Vaškovič, Jurásek, Peš - Hrtús, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Hoza - Kuba, Průdek, Rapant M.


Utkání HC Topolčany - SHK Hodonín začíná v topolčanské Topvar Aréně v pátek 21. srpna v 17:00.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS