Facebook na pozoru, čeká se invaze Drtičů

Facebook na pozoru, čeká se invaze Drtičů
pondělí 27.7.2009 | Jan Hochman

Bezesporu největší fenomén posledních měsíců - virtuální sociální síť Facebook, už zasáhla i hodonínský hokej. Od dnešního dne má SHK Hodonín svou vlastní stránku na Facebooku, na které můžete sledovat aktuální dění v klubu, nebo jen tak debatovat s fanoušky. Staň se i Ty fanouškem SHK Hodonín na Facebooku!

 
 

Co je to Facebook?

Facebook je sociální síť na internetu. Co si pod tímto pojmem představit? Facebook je ve své podstatě internetová stránka, která vám pro zaregistrování a přihlášení umožní vytvořit si svůj profil a navazovat kontakty s dalšími lidmi – odtud slovo sociální. Facebook tyto kontakty nazývá “přáteli”, ale je jen čistě na vás, zda si mezi své přátele na Facebooku přidáte pouze lidi, které osobně znáte a jsou tedy vašimi přáteli z reálného života, nebo budete udržovat síť kontaktů s lidmi, které znáte třeba jen přes internet.

Na rozdíl od “virtuálních světů”, jako je třeba Second Life, na Facebooku se pohybujete mezi reálnými lidmi a nikoli nějakými virtuálními alter egy, avatary, nicky a podobnými, nevábně znějícími pojmy. V tom je i největší síla a zdroj popularity Facebooku – umožní vám být v kontaktu s vašimi reálními přáteli, členy rodiny nebo spolužáky, přestože fyzicky se s nimi nemáte možnost setkávat a sdílet své životy.

Narazil jsem na slovo “sdílení” – v českém jazyce se až do rozmachu internetu příliš neužívalo, nicméně jako ekvivalent anglického “share” proniklo i do našich životů ve významech dříve nemyslitelných. Na sdílení je založena i myšlenka Facebooku. Aktuální český překlad sloganu Facebooku zní “Facebook vám pomáhá spojit se a sdílet s lidmi ve vašem životě.” Zní to možná trochu kostrbatě, ale co je vlastně tím sdílením myšleno?

Cokoli, co vás provází ve vašem reálním životě a zahrnuje další osoby. Pokud příjdete z kina a řeknete o zajímavém filmu svým kamarádům, podělíte se s nimi o vlastní názor. Pokud pošlete fotky z prvních narozenin svého dítěte babičce, bydlící na druhém konci země, sdílíte fotky a přeneseně i svoji radost. Pokud domluvíte mezi kolegy v práci víkendový fotbálek, sdílíte s nimi zájem o společné sportování.

Stejně tak můžete sdílet i svoje tipy na oblíbené knížky, informaci o tom, že hledáte práci nebo prostě jen osobní povzdechnutí nad tím, že je venku škaredě, nebo že se v neděli chystáte na zápas Drtičů.

Jestli že jste na Facebooku úplnými nováčky, pomůže Vám detailně psaný úvodní průvodce na serveru Lupa.cz

Hodonínské hokejisty na Facebooku naleznete ZDE

Chcete-li se stát fanouškem SHK a připojit se tak ke skupině uživatelů Facebooku, kterým srdce bije pro Drtiče, klikni na odkaz "Stát se fanuškem".

SHK Hodonín on Facebook


 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 8 25:22 20
2. OPA Opava 8 22:19 15
3. VEL Velké Meziříčí 8 26:25 15
4. VAL Valašské Meziříčí 7 26:15 12
5. ZNS Žďár nad Sázavou 8 27:30 11
6. KOP Kopřivnice 8 25:27 9
7. KMB Kometa Brno B 8 22:24 8
8. HOD Hodonín 7 13:24 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS