Ve středu zajíždí Drtiči na led vedoucích Bobrů

Ve středu zajíždí Drtiči na led vedoucích Bobrů
úterý 25.11.2008 | Jan Hochman

Valašské Meziříčí. To je jméno dalšího soupeře hodonínského SHK. Vedoucí tým druholigové skupiny východ letos podává vyrovnané výsledky od prvního kola. V prvním vzájemném utkání uspěli po tuhém boji domácí Drtiči (5:4). Zahrají si Bobři popáté za sebou prodloužení, nebo se rozhodne v 60ti minutách? Tajenka se začne luštit již zítra - 26. listopadu od 18. hodin.

 
 
Valašské Meziříčí je město s bezmála 28 tisíci obyvateli, které leží na soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy. Svou polohou představuje vstupní bránu Moravskoslezských Beskyd a významný dopravní uzel. Město je přirozeným centrem Valašska. Někdy se Valašskému Meziříčí také říká: Valašské Atény, nebo jen zkráceně ValMez. Mezi nejznámější Valašsko-meziříčské rodáky patří momentálně nejlepší český tenista Tomáš Berdych, frontman kapely Mňága a Žďorp - Petr Fiala a také oskarová zpěvačka Markéta Irglová.

Hokejisté Valašského Meziříčí nastupují ve druhé lize od sezony 2004-05 a letos zažívají zajisté nejhezčí a nejúspěšnější období Valachů ve třetí nejvyšší soutěži v zemi. Bobři se usadili na špici naší skupiny od prvního kola a jen 4x přepustili své místo někomu jinému. Jen v jedenáctém kole se vyhříval na výslunní opavský Slezan, v 6., 14. a 15. kole vévodili druholigovému pelotonu hodonínští Drtiči. Po nedělní výhře Draků, kteří Drtiče obrali v Hodoníně o všechny 3 body, zůstává tým z Valašska jediným, který doma neprohrál v základní hrací době (2 body za výhru 2:1 v prodloužení si odvezli z ValMezu jen hráči Nového Jičína). Valašské Meziříčí má na svém kontě také letošní nevyšší počet branek vstřelených v jednom zápase. V devátém kole si výprask 12:3 odvezli hráči Žďáru nad Sázavou.

Kvalitní gólman, podpořen dobrou obranou a vynikající útok. To jsou důvody, proč je Valmez tam, kde se momentálně nachází - na 1. místě druhé ligy. Ve ValMezu v letní přestávce spíše posilovali, než oslabovali a je to hodně znát. Trenér Roman Sedlák sice v kabině oproti loňské sezoně nemá někdejší opory jako byly Daniel Tesařík, Jakub Ašer nebo veterán Josef Štraub, místo nich však vedení Bobrů našlo adekvátní náhrady. Největšími a nejkvalitnějšími dodavateli byla ostravská Sareza a hlavně pak havířovští Panteři. Z Ostravy přišli Petr Bezouška, Radovan Glas a hlavně strůjce úspěšného tažení Bobrů letošní sezonou - střelec důležitých branek - Pavel Šebesta. Havířovští pak dodali hned šestici hráčů: Jiřího Krisla, Lukáše Zienteka, Robina Pavlase, Ondřeje Martiníka, Dalibora Sochorka a Michala Zimmera.

Hráči ValMezu, pod vedením trenéra Romana Sedláka, mají jednoznačně nejlepší útok v lize. 96 vstřelených branek v dosavadních 20ti odehraných kolech svědčí o velké síle, kterou mají Bobři v útoku. Za skvělým útokem nezaostává ani obrana. 60 inkasovaných branek je v tomhle ukazateli řadí na 4. místo. Představme si některé „Valachy“ podrobněji.

V bráně má místo jedničky víceméně zajištěno devětadvacetiletý Michal Krumpoch. Záda mu nejčastěji kryje o osm let mladší Jakub Mocek. V obraně je zatím nejvíce vidět posila z Havířova - Lukáš Zientek, který má na svém kontě 3 přesné zásahy, ke kterým přidal i 4 finální přihrávky. Zdárně mu sekundují také šestibodoví Luděk Růčka (26), Rostislav Zrník (34) a Jiří Krisl (23). Útočná síla Bobrů je rozložena hned na několik hráčů. Nejnebezpečnější je ale bezesporu trojice ve složení Pavel Šebesta (13+15) - Dalibor Sochorek (10+17) - Radovan Glas (6+3), která se postarala o 29 branek svého týmu. Častými přispěvovateli do statistik jsou také Petr Dvořák (28), který má na svém kontě 20 bodů (7+13) (ten je však, stejně jako jeho kolega Jan Matějný, vinou zranění mimo hru a zítra do zápasu nenastoupí), 19 bodů za 10 branek a 9 přihrávek si připsal Ondřej Martiník (25) a nezapomínejme ani na mladšího bratra slavnějšího Ondřeje - na Ivo Kratěnu (23), jenž má 15 kanadských bodů (4+11).


Zápas začíná ve středu 26. listopadu od 18.00 a změnu stavu můžete sledovat ZDE.

Poslední 3 zápasy HC Bobři Valašské Meziříčí:
20. kolo - HC TJ Šternberk - HC Bobři Valašské Meziříčí 4:5pp (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)
19. kolo - HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Spartak Pelhřimov 2:1pp (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
18. kolo - HC Bobři Valašské Meziříčí - Salith Šumperk 6:5pp (0:2, 3:1, 2:2 - 1:0)


Předpokládaná sestava HC Bobři Valašské Meziříčí:
Krumpoch - Zientek, Růčka, Dvořák O., Blažek, Zrník, Krisl - D. Varga, Tatarčík, Martinik - Šebesta, Sochorek, Glas - Dědek, Vaněček, Kratěna - Pavlas

Předpokládaná sestava SHK Hodonín:
Holeš - Pokorný, Šťastný, Podešva, Komárek, Hučko, Protivný, Vejvar - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranský, Matušek - Hoza, Rapant M., Barták - Průdek, Kýhos, Roháč

Rozhodčí: Krenželok Tomáš (Orlová) - Tuizal Marek (Ostrava), Řezáč Marian (Ostrava)Všechny zápasy 21. kola:
HC ZUBR Přerov - HHK Velké Meziříčí
HC TJ Šternberk - HC Spartak Pelhřimov
HC Bobři Valašské Meziříčí - SHK Hodonín
Salith Šumperk - VSK Technika Brno
HC Orlová - HC Uničov
HC Břeclav - SKLH Žďár nad Sázavou
HK Jestřábi Prostějov - HC Slezan Opava
VHK Vsetín - TJ Gedos Nový Jičín


 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS