Junioři poprvé prohráli. Pelhřimov se tak dostává na špici

pondělí 24.11.2008 | Jan Hochman

Ve 12. kole KP Juniorů Jižní Moravy a Vysočiny našli mladí Drtiči poprvé přemožitele. I když svěřenci trenéra Buřiče ještě v průběhu 45. minuty vedli 3:1, odešli z Pelhřimovského ledu poraženi. Dvě dvouminutovky rozhodly. Nejdříve domácí v 45, minutě snížili na 2:3, dvě vteřiny před vypršením minuty 47. už bylo srovnáno a v 57., respektive 59. minutě domácí o svém vítězství (5:3) rozhodli a vyhoupli se tak na první místo tabulky.

12. kolo: neděle 23.11.

HC Spartak Pelhřimov - SHK Hodonín 5:3 (1:2, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 7. Malý (Zadražil), 45. Malý (Zelený), 47. Šípek (Nacházel), 57. Holec (Hubata), 59. Holec (Zelený) - 12. Horňák (Jurča), 16. Surový (Zelinka), 37. Surový (Zelinka). Vyloučení: 9:10 - navíc Rapant J. (SHK) 10 minut. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 5:3.

Sestava HC Spartak Pelhřimov: Zajíček (Čekal) - Kasalý, Doubek, Jelínek, Šmíd, Matoušek, Zelený, Bela, Chuchel, Siřiště, Hubata, Hadrava, Zadražil, Malý, Nacházel, Holec, Vodička, Štěcha, Šípek, Moucha

Sestava SHK Hodonín: Šurý (Slavík) - Rapant J., Ševela, Bilický, Hépal, Habáň, Navrátil Zelinka ,Surový, Pelikán - Jurča, Horňák, Drábek - Běloch, Malinokvič

Boj o prvé miesto v tabuľke už od úvodných sekúnd prvej tretiny začali podstatne lepšie domáci a vytvorili si poriadny tlak. Dobre a rýchlo vykrývali voľný priestor a vôbec nás nepustili založiť poriadny útok. V čase 6:28 bolo vylúčenie na oboch stranách a domáci sa konečne dočkali, otvorili skóre na 1:0. Gól domácich ešte viacej nabudil a hnali sa do útoku. Pri tejto snahe začali robiť aj chyby v obrane, z čoho boli aj fauly. To bola voda na náš mlyn. V čase 11:55 v presilovke Matěj Horňák vyrovnal na 1:1 a čase 15:26 opäť v presilovke Ondrej Pelikán nás dostal do jednogólového vedenia 1:2. Prvú tretinu sme ako tak zvládli, ale koniec stretnutia bol ďaleko.

Úvod druhej tretiny sme zaspali a vyrovnanie bolo vo vzduchu. Prvých 5 minút bolo veľmi ťažkých, ale potom sme hru vyrovnali a do šancí sme sa ostávali častejšie. Vývoj tejto tretina naznačoval, že sa skončí bez gólov. Brankári ukazovali svoje umenie a chytali čo sa dalo. Nervozita narastala a vylúčených na oboch stranách bolo aj v tejto tretine dosť. V čase 36:06 sa hralo 4 na 4, keď Ondrej Pelikán využil zaváhanie domácich a zasunul puk medzi betóny domáceho brankára a viedli sme 1:3. Zatiaľ to bolo dobré.

Tretia tretina bola pre nás katastrofou. Domáci na nás nabehli ako parný valec. Nenechali nám ani kúsok voľné miesta na ľade. Útoky sa valili jeden za druhým a hnaný domácimi fanúšikmi nás poriadne točili v našej tretine. Robili sme chyby v rozohrávke a nemohli sme dostať puk von z našej tretiny. Na stav 2:3 domáci znížili už v čase 44:47 a o dve minúty neskôr v čase 46:58 vyrovnali na 3:3. S remízou domáci rozhodne nesúhlasili. S vidinou strhnúť víťazstvo na svoju stranu bojovali ďalej. Stretnutie sa blížilo pomaly ku koncu, keď v čase 56:33 sa domáci dočkali a dostali sa do vedenia 4:3. Snaha o vyrovnanie sa nám nedarila, nepremenili sme ani dobré šance z prečíslenia. V 58 minúte sme odvolali brankára a pokúsili sa zachrániť aspoň remízu. Buly v útočnej tretine sme prehrali a domáci v čase 58:27 uzatvorili výsledok na konečných 5:3 gólom do prázdnej bránky.