O víkendu další dvě výhry - Junioři SHK stále bez porážky

pondělí 17.11.2008 | Jan Hochman

Další úspěsný víkend za sebou mají hodonínští junioři. Nejdříve si v sobotu poradili v předehře derby "A mužstev" s břeclavskými na jejich ledě 3:2 a dobrou formu a náladu v týmu demonstrovali i v neděli, když doma porazili vysoko 8:5 brněnské Bulldogs. Mladí Drtiči tak ani po 11. odehraných kolech stále nepoznali hořkost porážky.

10. kolo: sobota 15.11.

HC Břeclav - SHK Hodonín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Kurial (Vlašic), 27. Stejskal (Kurial, Vlašic) - 13. Hapla (Zelinka), 19. Ševela (Surový), 37. Surový (Hépal). Vyloučení: 5:3 navíc Výborný a Stráník (oba BVE) 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Sestava HC Břeclav: Hübner (Kuchař) - Matašovský, Miškeřík, Výborný, VLašic, Hřebačka, Smejkal, Vondruška, Stráník, Svoboda, Zugar, Bendík, Machálek, Lohyňa, Kurial, Koš

Sestava SHK Hodonín: Šurý (Slavík) - Rapant J., Ševela, Bilický, Hépal, Drábek, Malinkovič - Jurča, Průdek, Surový, Zelinka, Hapla, Pelikán, Navrátil, Běloch, Maňásek, Ivan, Horňák, Krupica P.

Prvú tretinu v derby s domácou Břeclavou začali lepšie domáci. V priebehu niekoľkých minút si vytvorili viacero nebezpečných šancí, ktoré mohli otvoriť skóre tohto duelu. Prekážkou bol náš brankár Michal Šurí, ktorý vychytal aj dva samostatné nájazdy. Naša hra nebola koncentrovaná, prihrávky a rozohrávky boli zachytávané dobre hrajúcimi domácimi. Napriek všetkým nezdarom, v čase 12:04 Dan Hapla po prihrávke Tomáša Zelinku nás dostal do vedenia - 0:1. Gól nás nabudil a hra začínala aj trochu vyzerať. Ku koncu tretiny sme hrali presilovku a v čase 18:02 Zdeněk Ševela, z pádu dokázal zvýšiť vedenie na 0:2. Z dvojgólového vedenia sme sa radovali iba 12 sekúnd a domáci v čase 18:14 znížili stav na 1:2. Prvú tretinu sme vyhrali, ale iba so šťastím.

Do druhej tretiny sme nastúpili s pozmenenou zostavou, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. Hra bola koncentrovanejšia a stretnutie vyrovnané. Do siedmej minúty sa hralo bez gólu. Domáci, v našom oslabení, strelili v čase 26:17 vyrovnávajúci gól na 2:2. Začínali sme od začiatku. Šancí bolo dosť na oboch stranách, ale tiež na oboch stranách stáli dobre chytajúci brankári, ktorý doslova čarovali v bránke. Vychytali čisté gólové šance. V čase 36:23 domáci brankár pustil za svoj chrbát šancu, ktorú Jara Surový po prihrávke Jakuba Hépala nekompromisne zavesil a upravil stav na 2:3.

Tretia tretina mala podobný priebeh ako druhá. Šancí bolo dosť na oboch stranách, ale gól už nepadol ani v posledných minútach, keď domáci hrali power play. Obe mužstvá podali v druhej a tretej tretine dobrý výkon pričom domáce mužstvo nám ukázalo, že ďalšie stretnutia nebudú ľahké.

autor článku: ĽH

11. kolo: neděle 16.11.

SHK Hodonín - HC Bulldogs Brno 8:5 (3:0, 3:1, 2:4)

Branky a nahrávky: 1. Průdek (Zelinka), 17. Maňásek (Jurča), 19. Bilický (Průdek, Zelinka), 24. Běloch (Jurča), 29. Ivan (Průdek), 38. Běloch (Navrátil, Jurča), 47. Jurča, 60. Průdek - 31. Gregr (Kříž), 47. Netolička, 54. Michna (Gregr), 56. Hedvik (Daněk), 58. Netolička (Čižmár, Gregr). Vyloučení: 6:5 navíc Čižmár (BUL) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 69. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:5, 8:5.

Sestava SHK Hodonín: Šurý (Slavík) - Hépal, Bilický, Habáň, Drábek, Malinkovič, Valuch - Zelinka, Průdek, Pelikán, Navrátil, Hapla, Běloch, Horňák, Maňásek, Jurča, Ivan, Kroupa, Hynšt

Sestava HLC Bulldosg Brno: Nešpůrek (25. Nádevíček) - Grégr, Daněk, Sedláček, Netolička, Palát, Kříž, Čižmár, Pelikán, Klíma, Michna, Hedvík

Po ťažkom stretnutí s Břeclavou sme na druhý deň nastúpili proti Bulldogs Brno. Prvú tretinu sme začali veľmi dobre a už v čase 0:55 Roman Průdek po prihrávke Tomáša Zelinku otvoril skóre stretnutia - 1:0. Hrali sme dobre a super bol nútený sa brániť. Jeho útoky boli ojedinelé, ale zato veľmi nebezpečné. Pre bránkou sa dobre orientovali a narobili veľa starostí obrancom. V čase 16:47 na 2:0 zvýšil Patrik Maňásek po prihrávke Adama Jurču, čo bol dôležitý gól na poistenie nášho sebavedomia, lebo šancí bolo dosť, ale bez gólu. Ku koncu prvej tretiny v čase 18:16 sme využili presilovku po nahrávke Romana Průdka a Tomáš Bilický zvýšil na 3:0.

Druhá tretina sa začala našim náporom a v čase 23:15 Petr Běloch po prihrávke Adama Jurču, počas hry 4 na 4, zvýšil na 4:0. Hrali sme dobre a snaha o strelenie góĺu stúpala. Na 5:0 upravil v čase 28:01 Lukáš Ivan po prihrávke Romana Průdka. Súper to nevzdával ani za tohto stavu a v čase 30:01 znížil na 5:1. Tretiu tretinu na 6:1 uzatvoril svojím druhým gólom, v čase 37:19 Petr Běloch, keď mu prihrávku poslal Radim Navrátil. Vyzeralo to na jasné víťazstvo pre nás.

Tretiu tretinu na našej striedačke tréneri nenechali sedieť žiadneho hráča. Dali príležitosť zahrať si všetkým hráčom na lavičke. Hostia videli príležitosť, pozbierali všetky sily a pustili sa do nás. Najskôr v čase 46:21 v oslabení znížili na 6:2. Nám sa podarilo rýchlo odpovedať a udržiavať si tak patričný náskok gólom Adama Jurču v čase 46:53 na 7:2. Po tom prišli chvíle hostí a z jednoznačného stretnutia mohla byť dráma. V čase 53:18 stav 7:3, v čase 55:10 stav 7:4 a v čase 57:03 stav už 7:5. Inkasované góly nás vyviedli z mieri. To nahralo hosťom a chceli z tohto pre nich, už takmer strateného stretnutia po druhej tretine, získať aspoň remízu. Všetko vrhli do útoku a posledné minúty hrali power play. Našťastie sme už neinkasovali. Roman Průdek využil odvolanie brankára a do prázdnej bránky upravil skóre na konečných 8:5 v čase 59:59.