V neděli přijede nováček ze Žďáru nad Sázavou

V neděli přijede nováček ze Žďáru nad Sázavou
pátek 17.10.2008 | Jan Hochman

Druholigový nováček ze Žďáru nad Sázavou, to je jméno příštího soupeře SHK Hodonín, kterého přivítáme na ZS TEZA v Hodoníně. Hráčům z Vysočiny po vydařeném začátku sezony trochu dochází dech a v posledním zápase na ledě soupeře vyfasovali rovný tucet branek. Štědrým nadělovatelem byli Bobři z Valašského Meziříčí.

 
 
Žďár nad Sázavou (německy Saar, latinsky Sar, starší název Město Žďár na Moravě) je okresní město (v okrese Žďár nad Sázavou) na pomezí Čech a Moravy. Město leží v centrální části Českomoravské vrchoviny ve Žďárských vrších. Velká část města zasahuje do CHKO Žďárské vrchy. Nachází se v něm bývalý významný cisterciácký klášter Studnice Blahoslavené Panny Marie. V barokním období nechal jeho opat Václav Vejmluva vybudovat či obnovit řadu budov ve městě i okolí. Jejich architektem byl Jan Blažej Santini-Aichel. Jeden z nich, poutní kostel svatého Jana Nepomuckého je zapsán na seznamu památek UNESCO. Město Žďár nad Sázavou spadá pod Kraj Vysočina, katastrální výměra města je 37,06 km² a dva roky starý údaj o počtu obyvatel zní - 23 469. Žďár je rodištěm mnoha známých Čechů. Pomineme-li, některé politiky (Jan Kasal, Miroslava Němcová) a zaměříme se jen na sport, zjistíme, že jako svoje bydliště uvádí Žďár nad Sázavou například mistr světa v běhu na lyžích z roku 2003 - Martin Koukal, šestinásobná mistryně republiky a mistryně světa v basketbalu - Eva Vítečková nebo momentálně asi nejlepší rychlobruslařka světa a nejlepší sportovkyně roku 2007 v ČR - Martina Sáblíková.

A teď už směle do představení hokejového klubu ze Žďáru nad Sázavou, který vystupuje od sezony 2007-08 pod názvem SKLH Žďár nad Sázavou. Po prodeji druholigových práv po sezoně 2006-07 do Kutné Hory, strávili hráči Žďáru následnou sezonu v Krajském přeboru, který s přehledem vyhráli. V následné kvalifikaci o 2. ligu si pak, stejně jako hráči HC Nové Město nad Metují, připsali ve čtyřech zápasech 5 bodů a o jejich postupu rozhodly až lepší vzájemné zápasy. Jako přeborník Pardubického krajského přeboru si tak SKLH vybojoval účast v letošním ročníku 2. ligy.

Do nové druholigové sezony vstoupili svěřenci trenérského dua Jaroslavů Bence a Benáka snad až nad očekávání dobře. Po šesti kolech měli na svém kontě 13 bodů a patřilo jim čtvrté místo tabulky. V dalších čtyřech utkáních však už hokejisté Žďáru bodovat nedokázali. Prohra v Orlové (4:2) doma se Šumperkem (2:3), doslova výprask ve Valašském Meziříčí (12:3) a nakonec i nedohrané utkání posledního kola doma se Šternberkem. Zápas 10. kola mezi SKLH Žďár nad Sázavou a HC TJ Šternberk, byl v 54. minutě za stavu 7:4 pro hosty ze Šternberku předčasně ukončen pro napadení mužů s píšťalkami.

V brance Žďáru má o pár minut více odchytáno osmadvacetiletý Martin Němec. Až do zápasu s Bobry měl však lepší statistiky Němcův kolega - o osm let mladší Vratislav Vajner. Nelichotivou statistiku má v pořadí třetí brankář Matěj Kochánek (21). Ten si zatím zachytal pouze v již několikrát zmíněném zápase 9. kola na ledě Valašského Meziříčí a od 41. do 43. minuty, kdy hájil branku svého týmu, inkasoval 3 branky a poté své místo opět přepustil Vajnerovi. V obraně je zatím nejvíce vidět Aleš Jelínek (21), jenž si udržuje průměr bod na zápas (5 zápasů - 1 branka + 4 asistence). Spolehlivost a zkušenost v obranných řadách Žďáru zosobňují Tomáš Doležal (33) a také o rok mladší Jan Fibikar. Dravé mládi je naopak zastoupeno dvacetiletým Františkem Moščicem, který prošel mládežnickýma kategoriemi v pražské Slávii. V Ofenzivě se zatím Žďárští nijak zvlášť neprosazují, většinu bodů (6+6) sbírá třicetiletý Jiří Plachý. Následuje jej sedmibodový Plachého jmenovec Dítě. A do třetice Jiří v útoku SKLH. Jiří Kaut, zkušený dvaatřicetiletý forvard, jenž za Žďár nastupuje již osmou sezonu. Z dalších jmen vzpomeňme například Martina Sobotku (34), Radima Křišťana (20) či nejvyššího muže sestavy - bez 5ti centimetrů dvoumetrového Tomáše Ptáčka (24).


Poslední vzájemné zápasy:
V neděli 19. října 2008 odehrají hráči SHK Hodonín a SKLH Žďár nad Sázavou první vzájemný duel v novodobých dějinách hodonínského hokeje.


Poslední 3 zápasy SKLH Žďár nad Sázavou:
10. kolo - SKLH Žďár nad Sázavou - HC TJ Šternberk 4:7 (1:2, 2:5, 1:0) - nedohráno
09. kolo - HC Bobři Valašské Meziříčí - SKLH Žďár nad Sázavou 12:3 (3:0, 3:2, 6:1)
08. kolo - SKLH Žďár nad Sázavou - Salith Šumperk 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)


Předpokládaná sestava SHK Hodonín:
Holeš - Pokorný, Hučko, Podešva, Šťastný, Vejvar, Protivný, Javorek - Čárský, Jurásek, Hrtús - Barták, Peš, Matušek - Hoza, Rapant M., Surový - Kýhos, Zábranský, Vaněček

Předpokládaná sestava SKLH Žďár nad Sázavou:
Vajner - Koželuh, R. Sobotka, Pleva, Souček, Doležal, Šulc - Fila, M. Sobotka, Plachý, Vránek, Dítě, R. Štěpánek, Kaut, Křišťan, Mühlfait, P. Štěpánek .

Rozhodčí: Váňa Martin (Otrokovice) - Velinský Petr (Kroměříž), Wesley Leon (Zlín)

 

Zápasový servis


19.10. | HOD - ZNS | 6:5
14.12. | ZNS - HOD | 2:3p
14.1. | ZNS - HOD | 6:5p
11.2. | HOD - ZNS | 9:1

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS