Juniorka si připisuje druhou výhru

úterý 7.10.2008 | Jan Hochman

I druhý zápas sezony se mladíkům SHK vydařil. Po úvodní výhře na ledě Blanska, porazili doma také hostující juniorku HC Telč. Zápas ve kterém bylo uděleno neuvěřitelných 29 nižších a navíc i 6 vyšších trestů, vyhráli mladí Drtiči 9:4. 2x se mezi střelce zapsali dva hráči, kteří jsou i na soupisce "A mužstva" - Jakub Rapant a Jaroslav Surový.

Prvé stretnutie na domácom ľade zo začiatku vyzeralo veľmi dobre. Už od 2 min. sme viedli gólom Jaru Surového 1:0. Radosť netrvala dlho a v 3 min. bolo vyrovnané na 1:1. Súper sa snažil držať krok a dobre sa mu darilo do 11 min., lebo v tejto min. Jakub Rapant dal na 2:1. Začalo sa nám dariť a v priebehu niekoľkých minút sme postupne zvyšovali svoje vedenie. V 13 min. Petr Běloch na 3:1, v 14. min. Ondrej Pelikán na 4:1 a do konca prvej tretiny ešte v 18 min. Tomáš Zelinka na 5:1. Vyzeralo to, že to bude jednoznačné stretnutie, ale opak bol pravdou. Dal o sebe vedieť aj pán rozhodca. Vylučovanie na oboch stranách nemalo konca a preto aj hra začala kúskovať. V 34 min. súper znížiť na 5:2, ale chalani nenechali nič na náhodu a v 38 min. Jakub Rapant zvýšil vadenie na 6:2 a v 39 min. sa presadil na 7:2 Roman Průdek, ktorý uzatvoril skóre druhej tretiny. Tretia tretina bola najdivokejšia. Už v 2 min. súper skóroval na 7:3 po neuveriteľnom góle, keď pán rozhodca neodpískal faul (podľa neho sa nič nestalo) na nášho obrancu, ktorý po údere do hlavy a následnom páde zaľahol nášho golmana ktorý bezmocne pozeral na strielajúceho hráča. Tento moment naštartoval pána rozhodcu a začali sa diať neuveriteľné veci. 10 min. a väčšie tresty z našej strany bežali až do konca stretnutia. Stretnutie bolo nervózne, ale góly sme ešte dali. V 43 min, Jara Surový zvýšil na 8:3 a v 55 min. Tomáš Zelinka na konečných 9:4. Gól na 8:4 sme inkasovali v 49 min.