V pátém kole se Drtiči pokusí přivézt body ze Šumperku

V pátém kole se Drtiči pokusí přivézt body ze Šumperku
pátek 26.9.2008 | Jan Hochman

Napravit dojem z nepovedeného konce zápasu s Orlovou a připsat si do tabulky další mistrovské body. Tak s takovým cílem vyrazí hráči hodonínského SHK na chladný sever. Do města, kterému se přezdívá „brána Jeseníků“ - do Šumperku, kde je čekají místní Draci, kteří se budou snažit poprvé letos na svém ledě bodovat.

 
 
Po bezmála roce a půl zkříží opět své hokejky hráči hodonínských Drtičů a šumperských Draků. Jejich poslední vzájemný duel se datuje k 29.3.2007, kdy se na hodonínském ledě hrálo 4. finále ročníku 2006-07 2. ligy skupiny Východ. Vítězstvím v tomhle zápase si Draci vybojovali účast v následujícím ročníku 1. ligy. Bohužel tým Jindřicha Setikovského a posléze Jiřího Otoupalíka (nyní Břeclav) zaplatil těžce nováčkovskou daň, když z 56ti zápasů odešli 37krát poraženi a společně s Jestřáby z Prostějova tak budou letos bojovat opět pouze ve druhé lize.

Začátek sezony nezastihl hráče nového trenéra Draků Petra Rutara v žádné oslnivé formě. Ze čtyř odehraných zápasů mají Draci na svém kontě pouze 4 body a krčí se tak v tabulce až na 12. místě. Nutno podotknout, že v neděli (28. září) nastoupí Draci díky nemilosrdnému rozlosování teprve podruhé v letošní sezoně před domácím publikem. Tři body si Šumperk připsal jen za výhru 1:3 v Pelhřimově (ve druhém kole), jeden bod za prohru až na samostatné nájezdy si Draci přivezli ze zahajujícího kola sezony v Orlové. Ve třetím kole je pak na jejich vlastním ledě porazili zatím suverénní Bobři z Valmezu (2:4) a tuhle středu se bodů nedočkali ani v derby zápase v nedalekém Šternberku (3:2). Drtiče tedy čeká zajisté velmi těžký zápas proti týmu, který čeká na ono pověstné „nakopnutí“.

V bráně bude s velkou pravděpodobností na Drtiče čekat „starý známý“- Pavel Maláč. Stejně jako byl loni na hostování v Hodoníně, poslala letos brněnská Kometa golmana Pavla Maláče na hostování do druholigového týmu, tentokrát však na sever od jihomoravské metropole - k našemu aktuálnímu soupeři do Šumperku. „Malage“ dostává v bráně zatím více prostoru než jeho mladší kolega Lukáš Daneček, jenž je u Draků zapůjčen na střídavé starty z extraligového Třince. V obraně by měli roli největší jistoty plnit Jiří Osina (24) a Aleš Holík (30), který se do Šumperku vrací po roce stráveném v Polsku. Z angažmá z hokejově exotické Anglie přichází další třicátník, slovenský bek Ján Vrtík. Nadějné mládí v obraně Draků zastupuje odchovanec šumperského hokeje - 19ti letý Martin Novotný ,jenž je současně kapitánem extraligové juniorky, takže není úplně jisté, zda v neděli nastoupí. V útoku se zatím můžou Draci nejvíce spolehnout na někdejšího mládežnického reprezentanta - forvarda Jakuba Hulvu (24), jenž má i extraligové zkušenosti v dresech Vítkovic a Sparty Praha. Zkušenost z extraligového kluziště má i osmadvacetiletý Martin Ambruz (Zlín, Vsetín, Znojmo). Po roce stráveném ve slunné Franci se do českých luhů a hájů vrací také Zdeněk Novosad, od něhož si trenér Rutar slibuje hlavně góly. Ve druhé lize si 31ti leté „křídlo“ připsalo zatím 67 přesných zásahů. Nesmíme zapomenout ani na veterána šumperských řád - šestatřicetiletého „Mistra světa“ – Romana Meluzína či na jeho o 13 let mladšího kolegu z útoku – Michala Vymazala, jenž přichází od Jestřábů z Prostějova. Největší hrozbou pro obranu SHK měl být osvědčený střelec Dušan Bařica, ten ale nakonec v neděli proti Drtičům vinou zranění z posledního kola nenastoupí. Jinak nehlásí kádr Petra Rutara žádné zdravotní těžkosti.

Nedělní zápas budou řídit jako hlavní Petr Úlehla z Pardubic a na čarách jeho kolegové Lučan a Šmika.


Předpokládané sestavy:
Salith Šumperk: Maláč - Vrtík, Holík, Osina, Kubala, Blanár, Ondráček - Meluzín, Brunec, Ambruz, Hulva, Drábek, Novosad, Vymazal, Martinka, Čížek, Fischer, Stejskal.

SHK Hodonín: Holeš - Pokorný, Podešva, Ševela, Rapant J., Lukačovič, Javorek, Šťastný, Vejvar - Surový, Zábranský, Čárský, Rapant M., Jurásek, Kýhos, Matušek, Hrtús, Hučko, Peš, Vaněček, Průdek.Další zápasy 5. kola:
HC Břeclav - HC Uničov (pá 18.00) - >>> Online přenos <<<

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC TJ Šternberk (so 17.00) - >>> Online přenos <<<

HHK Velké Meziříčí - HC Spartak Pelhřimov (so 17.30) - >>> Online přenos <<<

HC Orlová - VSK Technika Brno (ne 17.00) - >>> Online přenos <<<

HK Jestřábi Prostějov - SKLH Žďár nad Sázavou (ne 17.00) - >>> Online přenos <<<

VHK Vsetín - HC Slezan Opava (ne 17.00) - >>> Online přenos <<<

HC ZUBR Přerov - TJ Gedos Nový Jičín (ne 17.00) - >>> Online přenos <<<


 

Zápasový servis


28.9. | SUM - HOD | 1:3
23.11. | HOD - SUM | 2:3
1.2. | HOD - SUM | 4:2
1.3. | SUM - HOD | 5:2

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS