Ve středu k nám po Jestřábech přiletí i Orli z Orlové

Ve středu k nám po Jestřábech přiletí i Orli z Orlové
úterý 23.9.2008 | Jan Hochman

Druhým soupeřem našich Drtičů na domácím ledě bude severomoravská Orlová. Náš již tradiční soupeř přijede poprvé po čtyřech letech bez Michala Holeše, který bude naopak strážit branku Drtičů a pokusí se tak v dresu svého nového zaměstnavatele své "staré známe" i neznámé porazit. O motivaci a náboj zápasu je tedy určitě postaráno.

 
 
Orlová v dosavadních zápasech sezony překvapuje a hraje hokej který se musí divákům líbit. Ve třech zápasech, ke kterým hráči Orlové v letošním ročníku do dnešního dne nastoupili padlo celkem 33 branek. Náš zítřejší (středa 24.9.2008 – 18:00) soupeř se může chlubit druhým nejproduktivnějším útokem (17 branek), když lepší jsou jen Bobři z Valašského Meziříčí. Odchodem již zmiňovaného Michala Holeše však Orlové odešla i jistota mezi tyčemi a tak nutno dodat, že vedle druhého nejlepšího útoku, patří Orlům s 16ti obdrženými brankami také předposlední místo v kolonce inkasovaných branek. V tabulce patří hráčům Orlové s pěti body 6 místo.

V brance Orlové by měl nastoupit dvaadvacetiletý Dušan Šafránek. V obraně trenér Česlík spoléhá na velezkušeného Radima Golába (39), který by měl ve velmi mladé obraně dodávat jistotu a zkušenost. Pilířem je zajisté i o 4 roky mladší Martin Mintěl a důvěru dostává i odchovanec orlovského hokeje, jednadvacetiletý Daniel Matuška. V útočných řadách má tým ze Slezska několik zajímavých hráčů. Jmenujme například dva Daniely - Krafta (24) a o rok staršího Kravčíka, který je - stejně tak jako Matuška - odchovance HC Orlová. Nesmíme zapomenout na Petra Škatulu (21) který má po třech kolech na kontě již 6 vstřelených branek a ani na jeho parťáka z pětky - Martina Potočného (34). I v útoku má Orlová dravé a bojovné mládí. Vedle již zmíněného nejlepšího střelce Škatuly, to jsou jeho rovestníci Jan Giesel, Petr Teljkl a Jakub Hušek. Benjamínkem v orlovských řadách je 18ti letý Václav Chomáč.

Do zápasu s Orlovou bohužel nenastoupí domácí forvard Michal Hoza, který sobotní vítězný derby zápas v Břeclavi odnesl pohmožděným ramenem. Podle prognózy by měla absence bojovného útočníka trvat ještě asi 10 dní.

Středeční zápas budou soudcovat tihle pánové: jako hlavní Josef Mech z Brna, na čarách mu budou asistovat znojemský Daniel Rech a Martin Musil ze Zbýšova.


Předpokládané sestavy:
SHK Hodonín: Holeš - Pokorný, Podešva, Ševela, Protivný, Lukačovič, Javorek, Šťastný, Vejvar - Surový, Zábranský, Čárský, Rapant M., Kýhos, Matušek, Hrtús, Hučko, Peš, Vaněček, Průdek.

HC Orlová: Šafránek – Kudláček, Machálek, Goláb, Mintěl, Vydra, Prokop, Mrázek - Matuška, Samiec, Grygar, Minařík, Lukaštík, Kotásek, Blatoň, Giesel, Škatula, Potočný, Kraft, Chomič.


Další zápasy 4. kola (středa 24. září - 18:00):
HC Spartak Pelhřimov - HC Bobři Valašské Meziříčí
HC TJ Šternberk - Salith Šumperk
VSK Technika Brno - HC Břeclav
HC Uničov - HK Jestřábi Prostějov
SKLH Žďár nad Sázavou - VHK Vsetín
HC Slezan Opava - HC ZUBR Přerov
TJ Gedos Nový Jičín - HHK Velké Meziříčí

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS