Rozhovor - Jaromír Vaněček

Rozhovor - Jaromír Vaněček
sobota 20.9.2008 | Redakce: Bobby

H O D O N Í N - Po pátečním treninku jsem na střídačce odchytl posilu do útočných řad Drtičů a sympaťáka Jaromíra Vaněčka.

 
 
Jaké byly Tvé hokejové začátky a úspěchy?
Táta mě vozil na přípravku ve Zlíně a vlastně až do dorostu jsem hrával za Zlín. Hokejové úspěchy snad ani žádné nemám snad jen třetí místo v republice za dorost Zlína. Jo a taky hraju inlajn hokej a letos jsem získal s týmem Reflex Zlín mistra republiky.

Jak došlo k Tvému příchodu do Hodonína?
Vlastně jsem sem chtěl jít už před loňskou sezonou, ale nějak to nevyšlo. No a po poslední (nepovedené) sezoně v Kroměříži jsem přemýšlel co dál a tak jsem zavolal panu manažerovi Šnobltovi přes pana Lešku ze Zlína a ten mi řekl že zájem má a ať to zkusím a tak jsem tady. Byla škoda že to Kroměříž prodala, ale život jde dál. Musím ještě dodat, že mi volali i s Prostějova, ale já jsem byl už domluvený s Hodonínem, tak jsem to nechtěl komplikovat. Jsem tady spokojený.

Kde bydlíš?
Bydlím ve Zlíně odkud sem dojíždím. Je to docela náročné. Vstávám v 5 ráno, do tří jsem v práci, pak do Hodonína na trénink a večer přijedu zmlácený domů. Manželce se to moc nezamlouvá, ale musím říct, že mě v tom podporuje. Když máme zápas, tak tu den před tím přespím. Zatím to zvládáme.

Jak by jsi zhodnotil zatím dvě odehraná mistrovská utkání?
První zápas ve Vsetíně jsem měl teplotu, ale nějak jsem to přežil. Výborně nám zachytal Michal Holeš a jsem rád za výhru. Atmosféra byla suprová, od nás bylo hodně fanoušků a to nám určitě taky pomohlo. No a ten Prostějov? První třetina byla skvělá a kulisa taky. To jsem v Kroměříži nikdy nezažil. Tady to prostě hokejem žije. Vyšla mi první třetina i gĺově. Na první mi přihrál Rapík (Michal Rapant) a pak Hozič (Michal Hoza) a já to trefil. Bylo 5:0 a po přestávce se to trenér snažil rozložit na více hráčů. Soupeř trefil 2x do naší branky a bylo trochu drama. Myslím, že zbytek zápasu jsme měli pod kontrolou. Všichni jsme už natěšení na sobotní derby (smích). Ještě co se týče hráčů s kterými hraju v lajně. Michal Rapant a Michal Hoza jsou defakto hotoví hráči. Řekl bych, že nám to spolu de. Už v přípravě se to dalo. Náš útok dal 3 branky.Kluci jsou skvělí.

Jak bys zhodnotil úroveň 2. ligy letos?
Rok od roku úroveň 2. ligy stoupá i díky hostování hráčů 1. ligy. Je víc mančaftů a taky bude víc zápasů.

Koho bys pasoval na favorita soutěže?
Myslím že technika bude dobrá. Jsou tam peníze. U nás je taky velká šance to dotáhnou hodně vysoko. Podle mě je to tady v pohodě i v mančaftu. Jsme dobrý kolektiv. Poté jako favorit snad i Šumperk - i když, no uvidíme. Kdo mě hodně překvapil tak Nový Jičín. Mají zatím 2 body, ale snad se zvednou. Špičku tabulky budou hrát týmy s dobrým finančním zázemím a tam kde je pohoda v mančaftě. Letos to bude vyrovnané.

Jak bys zhodnotil úroveň hokeje v Kroměříži a tady?
Tak v Kroměříži město hokejem nežije jako tady. Jsou tam i jiné sporty jako fotbal a tak, ale i kdyby se tam hrálo třeba finále play-off, tak tam ty lidi ani nepřijdou. Není tam takový zájem jako tady v Hodoníně.

Mezi fanoušky se hodně po Tvém příchodu sem diskutovalo o zápase s KM, jak jsi nepěkným gestem počastoval domácí kotel.
(smích) Bylo to proti Hodonínu vždy hodně vyhecované. Nechtěli jsme si před hodonínským publikem udělat ostudu. Byly to snad 2 minuty do konce a bylo to z hecu. Nějak jsme se společně s Pavlem Markem a někým z domácích požďuchovali a diváci po nás i něco házeli, tak se hodonínským fanouškům tímto omlouvám (smích). Nechal jsem se unést domácím publikem. Už se to nestane (smích).

S manželkou máte i děti?
Zatím to stále zkoušíme, tak snad se brzo dočkáme. Pro mě je důležité i to, že mě manželka v tom podporuje. Jezdí i na nějaké zápasy o víkendech společně s mým tátou. Doma mě v tom všichni podporují.

Jak ses zabydlel v kabině?
Tam je to v pohodě. Sedím vedle Hoziče. Hodně spolu pokecáme třeba o rybaření (jsme oba rybáři). Je tam sranda. Michal mi docela přirostl k srdci a s Rapikem. Jsou to skvělí kluci, jak na ledě tak i mimo něj. Vlastně si rozumím s celým týmem. Jsem tu spokojený jak jsem Ti už řekl.

Na závěr nějaký vzkaz hodonínským fanouškům?
Ať nám dál fandí jako doposud a my se pokusíme to dotáhnout co nejdál. Aspoň do 4. místa po základní části ať play-off začínáme doma. Před takovou kulisou je to paráda.

autor: Bobby

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS