Dlouho očekávané derby je tady! V sobotu do Břeclavi

Dlouho očekávané derby je tady! V sobotu do Břeclavi
pátek 19.9.2008 | Jan Hochman

Po téměř šesti letech se hráči SHK opět vydávají na led nedaleké Břeclavi. Poslední zápas, který v Alcaplast Aréně Drtiči sehráli se datuje na 17. listopad 2002. To se, ve svém dočasném útočišti v Břeclavi, postavili ještě v Přeboru Jižní Moravy a Vysočiny proti dnes již neexistujícím vyškovským Žralokům.

 
 
Několik set fanoušků Baníku tehdy muselo spolknout hořkou pilulku, když odjížděli do svých domovů po výprasku 0:16 a mnozí z nich také bez pár set korun, které odevzdali mužům zákona, jenž měli ten den opravdové žně. Ale dost bylo historie, pojďme k současnosti.

Břeclavští, kteří si účast v letošním ročníku 2. ligy zajistili přesvědčivými výkony v loňské kvalifikaci, se mezi druholigové vrací po dlouhých sedmi letech. V poslední sezoně 2001/02, kdy náš „soused“ vystupoval ještě pod názvem HC Colligo Břeclav, oblékali jejich dres současní Drtiči Petr Pokorný a Michal Hoza (také někdejší obávaný hodonínský ostrostřelec Ing. Tomáš Kočvara). I letos najdeme v sestavě HC Břeclav hodonínskou stopu. Vedle Radka Šimečka, který v Břeclavi hraje už „nějaký ten pátek“ je to i Michal Sladký, který ještě loni plnil roli obávaného beka v našem týmu. Letní přípravu v Břeclavi absolvoval i loňský kapitán Drtičů – Tomáš Meixner – ten se však do kádru Lvů nakonec nevešel.

První dva zápasy sezony se našemu hostiteli vůbec nepodařily. V úvodním kole přivítali valašskomeziříčské Bobry, kteří domácím udělili první lekci a Lvi tak odevzdali nováčkovskou daň, když podlehli vysoko 4:9. Ve druhém kole vyrazili hokejisté Břeclavi do Šternberka, a i když šli v osmé minutě trefou Michala Sladkého do vedení, odešli opět poraženi (4:2).

Při pohledu na soupisku, najdeme pro hodonínské fanoušky mnoho známých jmen. Díky tomu, že v Blansku byli nuceni prodat licenci na 2. ligu, povedlo se břeclavským funkcionářům získat hned sedmero hráčů, kteří loni oblékali dres blanenského HC - Raška, Otoupalík, Látal, Mifek, Hrůza, Pazdera a Laga. V brance by měl nastoupit velezkušený, letos již dvaatřicetiletý Petr Žurek, který před dvěma lety stál proti Drtičům v brance Techniky Brno v památné semifinálové sérii s vysokoškolským klubem. V obraně Břeclavi budou znepříjemňovat život hodonínským útočníkům již zmiňovaný Michal Sladký a zajisté i Pavel Strýček. V obraně se nový trenér Jiří Otoupalík spoléhá také na pětadvacetiletého Martina Rašku či na doyena břeclavské sestavy – už jednačtyřicetiletého, bývalého extraligového hráče – Pavla Nohela. V útoku by mohli hrát prim také již zmiňovaní ex-blanenští Hrůza (26), Látal (31) a Mifek (33), kteří budou určitě zaměstnávat našeho golmana. Nebezpeční pro naši obranu budou určitě i dva hráči narozeni v roce 1973 – Tomáš Kárný a Václav Balát, či o 13 let mladší Adam Kroupa.

Zítřejší jihomoravské derby budou soudcovat jako hlavní pan Klimecký a čárový Held, Lošťák.

Díky vstřícnosti břeclavského klubu se podařilo sehnat 500 lístků do předprodeje v pokladnách hodonínského stadionu. Podle informací se během středečního zápasu prodalo něco přes 200 lístků, takže se bude opakovat invaze oranžovo-modrých fanoušků do města na Dyji. Pro Ty, kteří se chtějí vydat vlakem přidáváme odkaz na vlakové spojení do Břeclavi a zpět:


Hodonín -> Břeclav

Břeclav -> Hodonín

Harry.SHK

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 23 66:72 45
2. VAL Valašské Meziříčí 20 79:44 40
3. ZNS Žďár nad Sázavou 18 69:58 36
4. OPA Opava 21 61:58 30
5. VEL Velké Meziříčí 21 70:80 29
6. KMB Kometa Brno B 22 66:68 28
7. KOP Kopřivnice 21 69:69 26
8. HOD Hodonín 20 50:81 15

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS