Ve středu Drtiči poprvé doma. „Přiletí“ prostějovští Jestřábi.

Ve středu Drtiči poprvé doma. „Přiletí“ prostějovští Jestřábi.
úterý 16.9.2008 | Jan Hochman

Po úspěšném vstupu do nového ročníku na vsetínském ledě se představí značně pozměněný a věřme že i posílený tým SHK v soutěžním utkání na domácím ledě. Po duelu s VHK Vsetín čeká Drtiče další nováček letošní druhé ligy. Soupeřem hodonínských hokejistů budou hráči HK Jestřábi Prostějov.

 
 
Drtiči se ve středu 17. září postaví proti týmu, který ještě pár dnů před začátkem nového ročníku nevěděl, zda do něj vůbec nastoupí. Nakonec se však kritické scénáře podařilo zažehnat a my se tak můžeme těšit na jistě zajímavý a těžký zápas s kvalitním soupeřem. Jak už jsme naznačili, v Prostějově bylo léto hodně náročné a hektické. Bohužel po hříchu spíš u manažerského stolu než v tělocvičně či na ledové ploše. Díky nejasnostem a nejistotě nastoupili svěřenci trenéra Chlustiny k pouhým čtyřem přípravným utkáním z nichž vyhráli jen jedno - Uherské Hradiště porazili na svém ledě 6:2, v dalších třech utkáních však odešli poraženi. Doma nestačili na Uničov (2:6), v Opavě prohráli jen těsně 4:3 a ani odveta v Uničově se prostějovským nevydařila a prohráli stejně jako doma 6:2.

V prvním kole se Jestřábi postavili proti hostům ze Šternberku a z vyrovnaného a bojovného zápasu si odnesli jeden bod. V normální hrací době byl výsledek nerozhodný 2:2, když se až necelé dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat domácímu Pilušovi a jelikož ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hráči Šternberku a připsali si tak bonusový bod navíc.

Sestava Prostějova nám hlásí pár známých, ale také spoustu neznámých jmen. V brance by měl roli jedničky plnit 20ti letý Adam Švach, připraven jej zastoupit je o rok mladší Michal Turek. Před ním by měli tvrdit muziku velezkušený Petr Doseděl, který je ve svých 35ti letech nejstarším hráčem Jestřábů, dále pak Jan Krajíček (33), kterého si fanoušci SHK mohou pamatovat i z dresu TJ Baník Hodonín, ve kterém působil v sezoně 93/94, a také řízný Jaroslav Spurný (21). V útoku se bude trenér Prostějova asi nejvíce spoléhat na služby Petra Dostála (23), který se po čtyřech letech vrací na dobře známý led a také na body, které by měl přinést Pavel Žibrita (22), jenž přichází na Hanou z Techniky Brno. Naděje se vkládají i do 22ti letého Jiřího Piluši, který má za sebou působení v mládežnických týmech HC RI Okna Zlín.

Závěrem snad už jen jména rozhodčích, kteří budou středeční duel pískat. Jako hlavní bude zápas řídit Michal Škrobák ze Vsetína, na čarách mu budou asistovat Tomáš Goňa (Zlín) a Pavel Obadal (Uh. Brod).


Předpokládané sestavy:
SHK Hodonín: Holeš - Pokorný, Podešva, Ševela, Protivný, Lukačovič, Javorek, Šťastný, Vejvar - Hoza, Surový, Zábranský, Čárský, Rapant M., Kýhos, Matušek, Hrtús, Hučko, Peš, Vaněček, Průdek

HK Jestřábi Prostějov: Švach - Raszka, Krajíček, Doseděl, Paška, Staněk, Kolibár, Spurný - Piluša, Žibrita, Vlk, Dostál, Sedlář, Syrůček, Berčák, Cik L., Jakubec, Kučera, Cik J., Jedlička


Další zápasy 2. kola (středa 18:00):
HC Spartak Pelhřimov - Salith Šumperk
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Orlová
HC TJ Šternberk - HC Břeclav
VSK Technika Brno - Valašský hokejový klub
HC Uničov - HC Zubr Přerov
HCM Žďár nad Sázavou - HHK Velké Meziříčí
HC Slezan Opava - HC Nový Jičín


 

Zápasový servis


17.9. | HOD - PRO | 6:2
12.11. | PRO - HOD | 5:1
8.2. | HOD - PRO | 6:1
7.3. | PRO - HOD | 6:3

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS