Sezona 08-09 začne Drtičům již tuhle neděli, na „horkém ledě“ nováčka ze Vsetína

Sezona 08-09 začne Drtičům již tuhle neděli, na „horkém ledě“ nováčka ze Vsetína
pátek 12.9.2008 | Jan Hochman

Dlouhých 6 měsíců si museli dát od hokeje pauzu jak hokejisté SHK tak i jejich fanoušci. Půl rok půstu byl dlouhý, ale tenhle týden jsme se konečně dočkali. O víkendu se opět naplno rozjíždí kolotoč zápasů ve II. hokejové lize. Po dávce devíti přípravných zápasů a litrů potu v suché přípravě a hodinách sehrávání se na ledě je to konečně tady!

 
 
V neděli 14. září se v pět hodin na modré čáry stadionu „Na Lapači“ postaví Drtiči proti nástupcům šestinásobného mistra země – hráčům nově vzniklého seskupení pod názvem „Valašský hokejový klub“. Peripetie kdysi neporazitelného týmů z Valaška jsou snad již minulostí a po roce bez mužského hokeje se ve Vsetíně začíná opět blýskat na lepší časy. VHK se naším soupeřem stal díky odkoupení licence od Blanska, kde se letos budou muset spokojit pouze se zápasy Krajského přeboru. Po ohlášení převodu licence do valašského týmu se začala horečka nejen mezi fanoušky, kteří se těší na brzké oprášení zašlé slávy jejich klubu, ale po pádu až na dno se začalo také pilně pracovat na sestavení týmu pro jejich první sezonu ve druhé lize.

První „novorozeneckou sezonou“ provede Valachy ex-kroměřížský kouč Viktor Hlobil. V brance by měl asi největší důvěru trenéra dostávat za pár dnů pětadvacetiletý Lukáš Plšek. Záda mu bude krýt někdo z mladší kolegů gólmanů – Marek Rožník (23) nebo devatenáctiletý mladík Adam Kurtin. V obraně pak najdeme první důkazy o minulém působišti trenéra Hlobila. Pod jeho vedením totiž nastupoval jak nejstarší člen obranných řad Jan Pšeja (28) tak i o pět let mladší Jozef Šimek. Lodivod VHK se určitě bude spoléhat i na domácího odchovance a někdejšího juniorského reprezentanta Michala Blažka či produktivního Pavla Zavrtálka. Obávanější zbraně však mají Valaši nesporně v útoku. Největší persónou útočných řad je určitě veterán Josef Štraub, jenž přichází z nedalekého Valašského Meziříčí, stejně jako obávaný střelec Jakub Ašer a nový kapitán vsetínských – Daniel Tesařík. Stejně jako v obraně, tak i v útoku najdeme jména, která loni figurovala na soupisce Kroměříže. Vedle bývalého kapitána kroměřížských Pavla Marka, to jsou i letos třicetiletý Dalibor Gergela, Václav Klabačka či hodonínským fans dobře známý Daniel Gajdošík.

A nezapomeňte že v neděli 14.září ve 14 hodin od obchodního domu LIDL je odjezd busu s fans Drtičů na první mistrovské utkání ve Vsetíně. Přijďte včas.

Další zápasy 1. kola:

Sobota:
HC Břeclav – HC Bobři Valašské Meziříčí (17:00)
HHK Velké Meziříčí – HC Uničov (17:30)
HC Nový Jičín – HCM Žďár Nad Sázavou (18:00)

Neděle:
HC Slezan Opava – HC Spartak Pelhřimov (17:00)
HC Zubr Přerov – VSK Technika Brno (17:00)
HK Jestřábi Prostějov – HC TJ Šternberk (17:00)
HC Orlová – Salith Šumperk (17:00)

 

Zápasový servis


14.9. | VSE - HOD | 1:3
9.11. | HOD - VSE | 4:3sn
17.3. | HOD - VSE | 5:0
19.3. | VSE - HOD | 7:3
21.3. | HOD - VSE | 4:5sn

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS