17. kolo: Technika nasázela Frýdku deset branek, Vsetín otočil zápas v Břeclavi, Drtiči těsně padli v Novém Jičíně

neděle 16.11.2014 | Jan Hochman

Brno doma válí. Technika proti Frýdku vyhrála na svém ledě už počtvrté v řadě a navíc svému soupeři na cestu nabalila deset branek. Po třech zápasech naopak zabral opavský Slezan, který v závěru uhájil těsné vedení na ledě Bobrů. Dva góly v rozmezí necelé půlminuty dopomohly Novému Jičínu k výhře nad Hodonínem. Hokejisté Vsetína po špatném začátku dokázali v Břeclavi vyhrát a potvrdit první příčku. Šlágr kola se hrál v Porubě, kde o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, v němž byli úspěšnější hosté z Přerova.

Výsledky 17. kola

VSK Technika Brno - HC Frýdek-Místek 10:4 (3:1, 4:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Štindl (Havíř, Látal), 15. Jurča (Pargáč), 19. Zábranský (Štindl, Heža), 22. Bustin (Brzobohatý, Havíř), 25. Heža (Štindl, Zábranský), 31. Benýšek (Brzobohatý, Havíř), 39. Koukal (Brzobohatý, Benýšek), 42. Heža (Zábranský, Štindl), 46. Látal (Havíř, V. Odehnal), 53. V. Odehnal (Zábranský, Crhák) - 10. Teper (Lipina, Samiec), 29. Mamula (Vacula), 40. Samiec (Teper, Prokop), 50. Gogolka (Kopún, Vacula). Rozhodčí: Held - Klein, Linhart. Diváci: neuvedeno (??,?% z celkové kapacity - 1000).

Vlastimil Odehnal (Technika):
„Začátek třetiny jsme věděli, že soupeř bude hrát dobře a dobře také hrál. Úvodní dvacetiminutovku jsme vyhráli sice 3:1, ale soupeř hrál velice dobře. Gólman pochytal dost šancí. Čtvrtým a pátým gólem už jsme se ale uklidnili a už to bylo lepší. Odehráli jsme dobrý výkon, ale škoda čtyř obdržených branek. Kdybychom ale čtyři nedostali tak bychom asi deset nedali. Trošku jsme se báli, abychom opět nepodlehli papírově slabšímu soupeři po dobrých výsledcích, ale naštěstí jsme to ustáli.“ zdroj ohlasů: hctechnika.cz

Miroslav Kameník (Frýdek-Místek):
„Je těžké něco hodnotit, výsledek 10:4 je jednoznačný. Soupeř nás předčil především v zakončení, ale s Technikou bychom měli hrát daleko důstojnější a vyrovnanější roli. Musíme se z toho dostat a připravit se co nejlépe do dalšího zápasu.“ zdroj ohlasů: hctechnika.cz

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Slezan Opava 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Valentík (Kundrátek, Šimek), 43. Škumát (Mar. Varga) - 11. Kocián (Vítek, Měch), 32. Chalupa (Mosler, Wolf), 38. Tichý (Polok). Rozhodčí: Fiedler - Novák, Smilek. Diváci: neuvedeno (??,?% z celkové kapacity - 1200).

HK Nový Jičín - SHK Hodonín 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Kabeláč (Lehečka, Žák), 31. Mráz (Kacíř), 53. Flašar (Vašut, Mráz), 53. Lehečka (Hanák, Uhlár) - 27. Jurásek (Sajdl, Kuba), 42. Kuba (Jurásek, Vrba), 58. Jurásek (Škápik, Nedvěd). Rozhodčí: Volf - Otáhal, Měkýš. Diváci: 455 (22,75% z celkové kapacity - 2000).

Lubomír Oslizlo (Hodonín):
„Je to škoda, protože jsme si z Jičína určitě mohli nějaký ten bod odvést. Myslím si, že od druhé třetiny jsme byli lepší a dokázali jsme si vytvořit i tlak v útočném pásmu. Bohužel nás ale vždy přibrzdila vyloučení. Jsou to zbytečné fauly, které, pokud je budeme dál opakovat, tak nemůžeme být úspěšní. Ve většině to jsou zákroky, které nic neřeší. Ze šesti trestů byl jen jeden, který zabraňoval možnému gólu. Jinak to byly fauly v útočném pásmu, v rozích a podobně a přesilovky pak samozřejmě postavily soupeře na nohy. V závěru se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale na vyrovnání už zbývalo málo času a bohužel se vracíme domů s prázdnou.“

HC LVI Břeclav - VHK Vsetín 3:5 (2:0, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Průdek (Buhaj, Zháňal), 3. Červenka (Kučera, Tobola), 33. Kubáč (Nováček) - 22. Grebenjuk (Haloda), 29. Štrbík (Daněk), 30. Kolařík (Zúbek, Haloda), 31. Hrazdíra (Kolařík, Slováček), 55. Hrazdíra (Slováček, Kolařík). Rozhodčí: Dědek - Musil, Maťašovský. Diváci: 340 (8,4% z celkové kapacity - 4039).

Michal Konečný (Břeclav):
„Úvod jsme měli výborný, v první třetině nám to šlo, ale začátek druhé třetiny byl hrozný. Obránci tam dělali školácké chyby, v jednu chvíli jsme byli v útoku a za chvíli byli dva hráči soupeře sami před brankářem. Pak jsme začali blbnout a jen během necelých deseti minut jsme ztratili zápas. Pak tady dřeme, bojujeme, ale na takto vyspělého soupeře to už nestačí. To už chce mít hokejový cit, jak nám to předvedli hosté při páté brance. Ne nadarmo je Vsetín první. Navíc nám půl zápasu citelně chyběl obránce Dittrich, který si zlomil nůž na brusli, a v závěru dostal osobní trest i Beneš.“ zdroj ohlasů: hcbreclav.cz

Viktor Hlobil (Vsetín):
„Bylo to jako přes kopírák. Stejně jako minule jsme tu měli špatný vstup do utkání, domácí napadali ve dvou ve třech, to nám nevyhovovalo. Nepokryli jsme hráče před brankou a z toho inkasovali. Kolem desáté minuty se nám však podařilo hru srovnat a první vstřelená branka na začátku druhé třetiny nás nakopla. Tým se konečně nastartoval, v té druhé třetině jsme byli ve všech oblastech lepším týmem, měli víc ze hry. Jen škoda, že jsme si nechali dát třetí branku, tím jsme si vývoj utkání celkem zkomplikovali.Tým jsme upozornili, že na nás Břeclav zase vletí a přesně tak to bylo. Naštěstí jsme to přežili a v závěru zpečetili naši výhru. Oplatili jsme Břeclavi porážku z prvního vzájemného zápasu.“ zdroj ohlasů: hcbreclav.cz

HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov 3:4pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Chaloupka (Kilnar, Peslar), 44. Ovšák (Chaloupka, Kilnar), 48. Slavík (Peslar, Kilnar) - 24. Dostálek (Pala, Popelka), 39. Kolář (Polák), 46. Procházka (Šebek, Šťastný), 63. Sedlák (Goiš). Rozhodčí: Škach - Novotný, Vožda. Diváci: 794 (15,9% z celkové kapacity - 5000).

Tomáš Sršeň (Poruba):
„Myslím si, že jsme sledovali velmi zajímavé utkání, protože oba mančafty chtěly hrát hokej. Tahali jsme za kratší konec a třikrát prohrávali, nakonec ale byla remíza spravedlivá. Nesehráli jsme špatný zápas, ale zase se rozhodovalo před brankami, kde máme velký problém. Nedokážeme uhlídat hráče, kteří potom dorážejí. Na to se musíme zaměřit. V obranné třetině se musíme hodně zlepšit, soupeřovým bekům dovolujeme hodně střílet.“ zdroj ohlasů: hcporuba.cz

Daniel Faltýnek (Přerov):
„Věděli jsme, že je Poruba silný soupeř a po nešťastné porážce s Novým Jičínem bude chtít urvat tři body. Chtěli jsme hrát nepříjemný hokej, což se nám i dařilo. Bylo to z obou stran vyrovnané utkání. Samozřejmě to mohlo být lepší, ale jsme rádi i za dva hodně důležité body. Tabulka je dost vyrovnaná a každý bodík se počítá. Budeme se snažit o to, abychom naši vítěznou sérii prodloužili o další zápasy.“ zdroj ohlasů: hcporuba.cz

SK Karviná - volno

Zajímavosti kola

Domácí vs. hosté: 2 - 0 - 1 - 2, 22:19 (6:2, 8:11, 8:5 - 0:1).
Nejvyšší návštěva: 794 (Poruba)
Průměrná návštěva: 529 (celkem 1589, bez zápasů TEC - FRM a VAL - OPA)
Průměr gólů na zápas: 8,2 (celkem 41)

Tým kola

Vedoucí celek tabulky VHK VSETÍN zajížděl v osmnáctém kole na břeclavský led. Hostům vůbec nevyšel začátek zápasu, už po třech minutách domácí vedli o dvě branky. Valaši se ale nevzdali a ve druhé třetině během pouhých devíti minut dokonale otočili utkání na svou stranu. Čtyřmi góly v řadě zasadili Lvům smrtící úder, ze kterého se mladý jihomoravský tým už nedokázal vzpamatovat. Vsetín nakonec zvítězil 5:3 a díky tomu, že Přerov v Porubě získal jen dva body, osamostatnili se zelenožlutí na čele východní části 2. ligy.

Hráč kola

I mezi hráči to u hlasujících redaktorů vyhrál zástupce Valašska. Šestadvacetiletý forvard JAN KOLAŘÍK pomohl svému Vsetínu třemi kanadskými body porazit Břeclav. V polovině zápasu vstřelil svou jubilejní desátou branku, na poslední dva přesné zásahy pak přihrál svému útočnému parťákovi Hrazdirovi. Nejproduktivnější hráč naši druholigové skupiny se jako první přehoupl přes hranici dvaceti kanadských bodů (21) a na druhého porubského Krayzela má náskok tří bodů.

Pořadí v hlasování o tým kola: Vsetín - 4, Nový Jičín - 3, Technika - 3, Opava - 1, Přerov - 1.
Pořadí v hlasování o hráče kola: Kolařík (VSE) - 7, Zábranský (TEC) - 6, Jurásek (HOD) - 4, Štindl (TEC) - 3, Brzobohatý (TEC) - 2, Hrazdira (VSE) - 2.
Hlasovaly tyto redakce: BRE, FRM, HOD, POR.