Šéfka Drtičů Gajošová se v Síni slávy českého hokeje zúčastnila otevření nové výstavy Kolébky hokeje

 Šéfka Drtičů Gajošová se v Síni slávy českého hokeje zúčastnila otevření nové výstavy Kolébky hokeje
středa 17.6.2020 | Tisková zpráva, Český svaz ledního hokeje

H O D O N Í N - Šéfka hodonínských Drtičů Jana Gajošová se v Síni slávy českého hokeje zúčastnila slavnostního otevření nové výstavy nazvané Kolébky hokeje. Kmotry expozice se stali slavní „rybníkáři“ Jan "Gusta" Havel, Vladimír Martinec a Filip Chytil. Akce se konala v úterý 16. června.

 
 

„Byla jsem z toho nadšená,“ hlásila předsedkyně slováckého klubu.

Tato výstava je oslavou všech nadšenců hokeje po celé zemi. Připomenutím, že bez široké základny a bez stovek dobrovolníků, trenérů, funkcionářů a oddaných rodičů i partnerek, kteří dál udržují sportovní život v mnoha hokejových klubech, nikdy nemůžeme zahlédnou tu špičku ledovce na kterou lze zavěsit medaile.

Výstava ukazuje místa, kde se rodili minulí šampióni a kde rostou i ti budoucí. Zástupci Síně slávy českého hokeje objeli celou republiku, všechny kraje a povedlo se jim za pár měsíců zmapovat více než 50 klubů, sesbírat přes pět stovek exponátů: dresy, hokejky, trofeje, dokumenty, fotografie. Vyslechli desítky příběhů, které chtějí představit.

Vzácností jsou dresy z 50. let minulého století, trofeje z turnajů z 2. světové války a spousta dalších rarit. Unikátem je film z roku 1949 o hokejovém týmu Holoubkova.

Téměř šedesátiminutový naprosto unikátní film se podařilo zachránit, digitalizovat a opatřit komentářem, díky hrstce místních pamětníků.

Přijďte nalézt své dědy a táty, poznejte začátky budoucích mistrů na právě otevřené výstavě Kolébky hokeje v Síni slávy českého hokeje v Galerii Harfa v Praze.

Kolébky hokeje jsou otevřenou výstavou, jejíž konečná velikost je neznámá. Je výzvou pro všechny hokejové fanoušky, aby prohlédli svá alba, archivy, otevřeli obecní a klubové kroniky a našli své staré sportovní brašny. Vše zajímavé z historie se může ocitnout v Síni slávy českého hokeje. Pokud nějaký cenný artefakt vlastníte, ozvěte na email info@sinslavycslh.cz nebo telefon 702 168 925.

Aktualizovaná je i expozice o NHL. Tato část nese nyní název Česká stopa v NHL. A jak je z názvu patrné, týká se českých hráčů působících v této nejprestižnější soutěži světa. K vidění jsou prsteny vítězů NHL, trofeje Dominika Haška a další exponáty včetně prvního dresu Patrika Eliáše.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS