„Mladí se snaží bojovat a pro hodonínský hokej je dobře, že dostali šanci,“ komentuje výkony juniorů Jakub Sajdl

 „Mladí se snaží bojovat a pro hodonínský hokej je dobře, že dostali šanci,“ komentuje výkony juniorů Jakub Sajdl
neděle 28.2.2016 | Petr Svoboda

Po nepovedeném závěru utkání v Porubě, Drtiči nastoupili k druhému zápasu prvního kola playoff, tentokrát na vlastním ledě v útrobách Zimního stadionu Václava Nedomanského. Diváci viděli napínavý duel se spoustou vyloučení, ve kterém bylo až do konce o co hrát. Zápas šel za stavu tři ku třem do prodloužení, které rozetnul po pohledné akci centr první formace Drtičů JAKUB SAJDL a přisoudil tak hodonínským první bod v letošní vyřazovací části.

 
 

Jakube, v druhém zápase playoff se vám povedlo sérii vyrovnat. Jistě panuje spokojenost…

Jsme určitě velmi rádi. Byla velká škoda, že se nám nepovedlo ten minulý zápas dotáhnout do vítězného konce a dnes jsme potřebovali vyhrát i kvůli fanouškům. Doufáme, že jich přijde dost i na další domácí zápas a snad urveme vítězství.


Vraťme se k incidentu ze zápasu v Porubě, kdy došlo dvakrát k přerušení osvětlení na zimním stadionu a ke konci poslední třetiny se skoro padesát minut nehrálo. Zažil jsi někdy něco takového?

Tohle jsem opravdu ještě nezažil. Stalo se to dvakrát. Poprvé se to rozsvítilo asi po pěti minutách. Podruhé jsme čekali delší dobu v šatně, už jsme se pomalu vysvlékali, když přišel do kabiny Roman Bárta a oznámil nám, že už to zprovoznili a šli jsme hrát. Bylo to velmi těžké, ale nemohli jsme se na nic vymlouvat, protože soupeři měli stejné podmínky jako my a bohužel se z toho vzpamatovali lépe než my a vyhráli.


Jak těžké je po takové době muset naskočit do rozjetého zápasu?

Je to náročné. Máme za ten zápas něco v nohách, jsme v tempu a najednou si musíme na padesát minut sednout a čekat. Snažili jsme se trochu procházet, ale stejně jsme většinu času museli sedět. Pak nás najednou zavolali na led a hned se muselo hned hrát. Myslím, že rozhodčí nám mohli dát více času, abychom se trošku rozbruslili a dostali se do toho.


Jak bys popsal situaci, při které jsi vstřelil rozhodující branku utkání?

Peťa Pokorný poslal lob do útočného pásma. Já se snažil dobruslit obránce, který se tam trošku zamotal a spadl. Ke mně se nějakým záhadným způsobem odrazil puk, tak jsem zkusil naznačit kličku do bekhendu a snažil jsem se to zvednout. Naštěstí to tam padlo.


V zápasech playoff může jediná chyba rozhodovat o osudu celé série. Hraješ rád pod takovým tlakem?

Ano, mám to rád. Je to určitě lepší, než v sezóně, protože se konečně začíná hrát o vše. Pociťují to i diváci, kterých chodívá na zimák více a ženou nás dopředu. Na tohle se celou sezónu připravujeme a snažíme si to co nejvíce užít. Já jen doufám, že se nám bude dařit a dostaneme se dále.


Jak se vám hrálo při takovém množství vyloučení? Hra se hodně kouskovala…

Všechno má své pro a proti. V přesilovkách si můžeme trochu odpočinout a nabrat síly. Na druhou stranu se nám je nedaří příliš využívat. Kdybychom měli lepší produktivitu při přesilových hrách, mohl ten zápas vypadat jinak.


Kdyby ses měl ohlédnout za základní částí, co mohlo být lepší?

Hodně nás srážely zbytečné ztráty bodů s týmy z nižších pater tabulky, a to je obrovská škoda, protože jsme v klidu mohli být na třetím, případně čtvrtém místě, a začínat sérii doma. Určitě by to bylo lepší, jak pro nás, tak pro diváky.


Na druhou stranu se vám podařilo porazit třineckou farmu z Frýdku-Místku, která suverénně dokráčela za vítězstvím v základní části. To jistě zlepší sebevědomí, že?

Nám se vždycky hrálo lépe se silnějšími a útočnějšími týmy, ať už to byl Frýdek, Vsetín, Technika, Moravské Budějovice, Poruba a další. Tyhle týmy jsou takové hokejovější. Mančafty ze spodku tabulky hrály urputnější hokej, více nahazovaly kotouče a hrály spíše odzadu.


Po roce mám pro Tebe opět jednu a tu samou otázku. Zranění. Smůla vás zatím neopouští…

Opravdu tomu nerozumím. Každý rok nám vypadne několik důležitých hráčů, kteří potom na playoff chybí. Na druhou stranu, mladí kluci, kteří začali nastupovat až ke konci základní části, dobře zaplňují vzniklou mezeru v kabině a kádru. Snaží se bojovat a pro hodonínský hokej je jedině dobře, že dostali šanci.


Kdyby se vám podařilo přejít přes Porubu, ambice by asi nebyly malé. Kam můžete dojít?

Určitě chceme dojít co nejdále, proto to hrajeme. Letos se nám dařilo na Vsetín, dokázali jsme párkrát slušně potrápit Frýdek. Můžeme už jen překvapit. Snad půjdeme daleko.


Děkuji za rozhovor.
 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies