„Když hrajeme dobře jako tým, má to pro mě stejnou váhu,“ říká o protrhnutí střelecké smůly Petr Peš

 „Když hrajeme dobře jako tým, má to pro mě stejnou váhu,“ říká o protrhnutí střelecké smůly Petr Peš
čtvrtek 21.12.2017 | Petr Svoboda

S Kopřivnicí to byla nelítostná přetahovaná o body, která hodonínské Drtiče dobře prověřila. Baník na soupeřově půdě předvedl bojovný výkon, díky kterému si připsal velmi důležité tři body do tabulky skupiny Východ a zvýšil tak svůj náskok na třetí Šumperk. Vítěznou branku vstřelil, jako správný kapitán, v polovině utkání Petr PEŠ. Střednímu útočníkovi první formace Oranjes se tak povedlo protrhnout patnáctizápasové čekání na gól ve správný moment.

 
 

Petře, máte na kontě pátou výhru v řadě. Pocity musí být výborné...

Bereme to v klidu. Samozřejmě je to lepší, než řešit negativní sérii, ale máme stanovené nějaké cíle a fanoušci od nás momentálně čekají jen výhry.


Kopřivnice je velmi nepředvídatelný tým. S čím na vás vyrukovali tentokrát?

První třetinu byli lepší, měli dobrý pohyb, důrazně forčekovali, ale tušil jsem, že takovým stylem nevydrží hrát celý zapas. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a udělali si náskok.


V poslední době se vám velmi daří. Jak těžké je udržet motivaci a konstantní výkonnost?

S příchodem nového trenéra najednou mohli přijít noví hráči a zbytek se uzdravil, takže vzrostla konkurence. Pokud nehraješ dobře, sedíš, a můžeš být holub nebo mazák. V tomhle trenér rozdíly nedělá.


V polovině zápasu ses střelecky prosadil po patnácti zápasech bez gólu. Očekáváš zlepšení střelecké úspěšnosti?

Mně osobně by to ani tak nevadilo, kdyby mi to pořád někdo nepředhazoval, ať už kamarádi, nebo spoluhráči (smích). Já se v pětatřiceti letech nesnažím vystřílet brankami do lepšího angažmá (úsměv). Chci být úspěšný s týmem, a pokud možno přispět naší pětce drobnostmi, jako na sebe navázat hráče a udělat klukům místo ve střeleckém prostoru, nebo dobře bránit v naší třetině a nedostávat góly. Když hrajeme dobře jako tým, nebo pětka, má to pro mě stejnou váhu.


Na střílení branek je v týmu nyní velké množství hráčů. Zdá se mi, jako by ses uchýlil k trochu defenzivnější roli. Je to tak?

Nejsem asi tak hladový na góly jako dříve, navíc v týmu, jak říkáš, je spoustu šikovných střelců, takže branky dávají jiní. Já mám dobrý pocit, když tým vyhraje a naše pětka odchází s kladným plus/minus.


Tři přesilovky a dvě branky. Hra ve vyšším počtu hráčů se vám proti Kopřivnici vedla. Věnujete se na tréninku přesilovým hrám?

Netrénujeme přesilovky více než dřív. Trénovat přesilovku můžete denně a stejně vám to nezaručí úspěch v zápase. Jde o to, jestli pohybem a rychlou rozehrávkou bránící blok unavíte a rozhodíte, nebo uděláte nějaký nadstandart, který soupeř nečeká. Tohle dělá přesilovku úspěšnou.


Překvapil tě malý počet diváků na stadionu?

Nestarám se kolik lidí chodí na cizí stadióny. Chceme mít hodně fanoušků hlavně v Hodoníně.


Máte před sebou týdenní pauzu. Přijde ti vhod?

Pauzu pouze od zápasů, protože na trénincích si učitě neodfrkneme (úsměv).


Co říkáš na výsledek utkání Šumperk - Poruba vzhledem k vašemu postavení k tabulce?

V podstatě jsem to neřešil. Zvýšili jsme náskok na Šumperk, to je vše.


Budou následovat dvě veledůležité utkání s Porubou a právě Šumperkem. Budete se nějak speciálně připravovat?

To je spíše otázka na kouče. Ale určitě to budeme mít v hlavách.


Jak budou probíhat Vánoce u Pešů? Těšíš se?

Vánoce jsou nejlepší svátky v roce, kdy celá rodina předstírá, že tě má rada (smích). Ne, vážně. Těším se moc. Je to úžasný čas, který můžu všechen trávit s rodinou.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS