Vypisuji posledních 30 článků.

3.7.II. liga doznala několika změnRedakceII. liga ledního hokeje vstoupí do sezóny 2008 / 2009 v novém kabátě. Hlavní změnou je sloučení skupin Západ a Střed, tzn., že soutěž bude mít pouze 2 skupiny – Západ a Východ.
4.9.Hodonín porazil Senicu gólem osm minut před koncemHOD - SEN 4:3, 8.kolo | Jan HochmanPoslední domácí přípravný zápas před začátkem nové sezony nakonec Drtiči zvládli a vyhráli vyrovnaný zápas se slovenským soupeřem ze Senice 4:3. Muži s maskou se v domácím týmu v přípravě pravidelně střídali, takže tentokrát hájil brankoviště Michal Holeš a své spoluhráče několikrát podržel. Své premiérové trefy v barvách Drtičů se dočkali Jaromír Vaněček a také Marko Hučko, který o vítězi utkání v 52. minutě rozhodl.
4.9.JHK GKS Jastrzebie - Hodonín 4:2JAS - HOD 4:2, 4.kolo | Jan HochmanPo prohraném "semifinálovém" utkání piešťanského turnaje "O pohár hotela Satelit" s místním týmem, nastoupili Drtiči po necelých 24ti hodinách k zápasu o třetí místo. Po špatném vstupu do zápasu, kdy v 15. minutě svítil na tabuli stav 3:O pro polského soupeře, se podařilo až v poslední třetině korigovat nepříznivý stav na konečných 4:2 pro Jastrzebie. Dvakrát se trefil Michal Rapant.
5.9.SHK 37 Piešťany - SHK Hodonín 5:4 po nájezdechPIE - HOD 5:4, 3.kolo | Jan HochmanPrvní zápas na dvoudenním turnaji "O pohár hotela Satelit" sehráli Drtiči s domácím týmem Piešťan. SHK šlo do vedení v 9. minutě díky Tomáši Novákovi a i když soupeř brzy srovnal, povedlo se hostům ještě jednou v 1. třetině jít do vedení trefou Radima Šťastného. Poté se na zápasu hodně podepsal hlavní sudí Valachovič, jenž uznal gól, který padnul dobré 2 vteřiny po odpískání. Vyrovnaný a vypjatý zápas nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější domácí, kteří se trefili 2x, zatím co Drtiči jen jednou.
11.9.Juniorský hokejRedakceNa tomto místě budete nacházet zpravodajství k juniorskému týmu.
12.9.Sezona 08-09 začne Drtičům již tuhle neděli, na „horkém ledě“ nováčka ze VsetínaVSE - HOD 1:3, 1.kolo | Jan HochmanDlouhých 6 měsíců si museli dát od hokeje pauzu jak hokejisté SHK tak i jejich fanoušci. Půl rok půstu byl dlouhý, ale tenhle týden jsme se konečně dočkali. O víkendu se opět naplno rozjíždí kolotoč zápasů ve II. hokejové lize. Po dávce devíti přípravných zápasů a litrů potu v suché přípravě a hodinách sehrávání se na ledě je to konečně tady!
14.9.První zápas sezony Drtiči zvládli a vezou z Lapače 3 bodyVSE - HOD 1:3, 1.kolo | Radek BařinaNa tři tisícovky diváků bylo zvědavých na vstup Valachů do nové éry hokeje ve Vsetíně. Po první polovině opatrného utkání se nakonec dočkali i dlouho nepřicházejících branek, o které se, k potěše početné skupině fanoušků Drtičů, postarali hlavně hostující útočníci. Pod první trefou SHK v nové sezoně je podepsán Petr Peš, napodobili ho i Michalové Rapant a Hrtús a protože za Valachy se trefil jen kapitán Tesařík, vezou si ze Vsetína svěřenci trenéra Číhala vítězství 3:1.
16.9.Ve středu Drtiči poprvé doma. „Přiletí“ prostějovští Jestřábi.HOD - PRO 6:2, 2.kolo | Jan HochmanPo úspěšném vstupu do nového ročníku na vsetínském ledě se představí značně pozměněný a věřme že i posílený tým SHK v soutěžním utkání na domácím ledě. Po duelu s VHK Vsetín čeká Drtiče další nováček letošní druhé ligy. Soupeřem hodonínských hokejistů budou hráči HK Jestřábi Prostějov.
17.9.Jestřábi odlétají na Hanou s prázdnou, Drtiči vyhráli 6:2HOD - PRO 6:2, 2.kolo | J. Hochman a V. UrubekDrtiči vlétli na svého soupeře jako uragán a už v 55. vteřině šli do vedení díky trefe Jaromíra Vaněčka. Kanonáda první třetiny pokračovala a po 20ti minutách svítilo na tabuli skóre 5:0. Na začátku druhé třetiny se sice povedlo hostům snížit na rozdíl 3 branek, víc se jim ovšem nepovedlo a tak na konečných 6:2 upravil Martin Zábránský.
19.9.Dlouho očekávané derby je tady! V sobotu do BřeclaviBRE - HOD 1:3, 3.kolo | Jan HochmanPo téměř šesti letech se hráči SHK opět vydávají na led nedaleké Břeclavi. Poslední zápas, který v Alcaplast Aréně Drtiči sehráli se datuje na 17. listopad 2002. To se, ve svém dočasném útočišti v Břeclavi, postavili ještě v Přeboru Jižní Moravy a Vysočiny proti dnes již neexistujícím vyškovským Žralokům.
20.9.Rozhovor - Jaromír VaněčekRedakce: BobbyH O D O N Í N - Po pátečním treninku jsem na střídačce odchytl posilu do útočných řad Drtičů a sympaťáka Jaromíra Vaněčka.
21.9.Téměř dva tisíce fanoušků SHK viděly v Břeclavi výhru 3:1BRE - HOD 1:3, 3.kolo | J. Hochman a V. UrubekBřeclav v sobotu zaplavila enkláva fanoušků v oranžovo-modrých dresech. Nakonec se jich na zimním stadionu sešlo na 1800 a i díky tomu, že svým Drtičům připravili i v Břeclavi domácí prostředí, odváží si Drtiči domů tři body a mají tak na svém kontě po třech kolech plný počet devíti bodů.
23.9.Ve středu k nám po Jestřábech přiletí i Orli z OrlovéHOD - ORL 2:3, 4.kolo | Jan HochmanDruhým soupeřem našich Drtičů na domácím ledě bude severomoravská Orlová. Náš již tradiční soupeř přijede poprvé po čtyřech letech bez Michala Holeše, který bude naopak strážit branku Drtičů a pokusí se tak v dresu svého nového zaměstnavatele své "staré známe" i neznámé porazit. O motivaci a náboj zápasu je tedy určitě postaráno.
24.9.Drtiči neudrželi nadějné vedení a prohráli v prodlouženíHOD - ORL 2:3, 4.kolo | J. Hochman a V. UrubekI když šli Drtiči díky trefám Juráska z první třetiny a Matuška ve třetině druhé do vedení 2:0, neudrželi nadějné stav a dovolili v poslední části hry svými chybami Orlové vyrovnat na 2:2. Když už se pomalu schylovalo k samostatným nájezdům, uzmul pro Orlovou bod navíc hostující Petr Škatula. Drtiči tak doma ztratili 2 body.
26.9.V pátém kole se Drtiči pokusí přivézt body ze ŠumperkuSUM - HOD 1:3, 5.kolo | Jan HochmanNapravit dojem z nepovedeného konce zápasu s Orlovou a připsat si do tabulky další mistrovské body. Tak s takovým cílem vyrazí hráči hodonínského SHK na chladný sever. Do města, kterému se přezdívá „brána Jeseníků“ - do Šumperku, kde je čekají místní Draci, kteří se budou snažit poprvé letos na svém ledě bodovat.
29.9.Po klopýtnutí s Orlovou opět 3 body, tentokrát ze ŠumperkuSUM - HOD 1:3, 5.kolo | J. Hochman a V. UrubekDrtiči zatím jiným způsobem než 3:1 v jejich prospěch žádné venkovní útkání neodehráli, i když nutno dodat, že po výhrách ve Vsetíně a Břeclaví, byl včerejší zápas prozatím největší zkouškou. Po skvělém výkonu obrany v čele s Ondrou Hubačkou a brankách Hrtúse, Čárského a Lukačoviče si Drtiči připisují další 3 body do tabulky.
30.9.Junioři SHK vyhráli na úvod sezony v BlanskuBLA - HOD 1:3, 1.kolo | Jan HochmanJuniorka SHK vstoupila do nové sezony výhrou na ledě Blanska. Dvakrát se prosadil Dan Hapla, jednu branku přidal Tomáš Zelinka a protože se domácí hráči trefili jen jednou, vezou si junioři domů první vítězství a 3 body za výhru 3:1.
30.9.ZS Teza uvidí souboj vedoucích týmů druholigové tabulkyHOD - VAL 5:4, 6.kolo | Jan HochmanŠlágr 6. kola 2. ligy skupiny východ uvidí ve středu fanoušci na hodonínském zimním stadionu. Domácí Drtiči se postaví proti vedoucímu týmu tabulky - Bobrům z Valašského Meziříčí, který v dosavadních pěti kolech neztratili jediný bod a díky 30ti vstřeleným brankám se můžou hokejisté z Valašska chlubit nejlepší ofenzivou soutěže.
2.10.Drtiči jdou po výhře 5:4 nad "Bobry" do čela tabulkyHOD - VAL 5:4, 6.kolo | J. Hochman a V. UrubekKrásný hokej plný spousty hezkých kombinací, střel a zákroků obou brankářů byl k vidění první říjnový den v Hodoníně. Po dvou třetinách, kterým chyběl jen nějaký ten gól navíc, musela třetí třetina naplnit i toho nejnáročnějšího hokejového fanouška. Celkem 9 branek, ofenzivní hokej a šťastný konec pro domácí. To byl dnešní zápas o čelo tabulky.
2.10.První místo se pokusí Drtiči potvrdit na ledě ŠternberkuSTE - HOD 5:2, 7.kolo | Jan HochmanProdloužit šňůru tří vítězných zápasů na hřištích soupeřů v řadě. S tím nastoupí svěřenci Svatopluka Číhala tuhle neděli (5.10.) na ledě HC TJ Šternberk. Souboj týmů, které dělí 8 bodů a devět příček v tabulce žačne ve městě pod stejnojmenným hradem Šternberk v 17.00 a hráči SHK Hodonín se v něm budou snažit uhájit vedoucí postavení v soutěži.
5.10.Drtiči ve Šternberku neuspěli a opouští první místoSTE - HOD 5:2, 7.kolo | V. Urubek a J. HochmanDrtičům se ve Šternberku nedařilo. Sice šli do vedení zásluhou Milana Čárského, ale domácí se nevzdali a utkání otočili. Zdá se, že hokejisté Šternberku umí zahrát na papírově silnější soupeře. Po Šumperku obrali šternberští o body i Hodonín a sesadili je tak z prvního místa.
7.10.Juniorka si připisuje druhou výhruHOD - TEL 9:4, 2.kolo | Jan HochmanI druhý zápas sezony se mladíkům SHK vydařil. Po úvodní výhře na ledě Blanska, porazili doma také hostující juniorku HC Telč. Zápas ve kterém bylo uděleno neuvěřitelných 29 nižších a navíc i 6 vyšších trestů, vyhráli mladí Drtiči 9:4. 2x se mezi střelce zapsali dva hráči, kteří jsou i na soupisce "A mužstva" - Jakub Rapant a Jaroslav Surový.
7.10.Drtiče čeká nejdelší výlet. Ve středu do dalekého PelhřimovaPEL - HOD 2:3, 8.kolo | Jan HochmanNa nejdelší druholigovou štaci, do dalekého Pelhřimova, města nejen "Rekordů a kuriozit". Sem se již zítra (středa 8.10.) vydají hráči hodonínského SHK k dalšímu mistrovskému utkání letošní sezony. Přivítá je tam soupeř, se kterým se náš tým střetne vůbec poprvé - HC Spartak Pelhřimov.
8.10.Drama se šťastným koncem. Z Pelhřimova se třemi bodyPEL - HOD 2:3, 8.kolo | Jan HochmanZápas ve znamení dvojek - to bylo dnešní utkání na ledě Spartaku Pelhřimov. Do dvougólového vedení poslal Drtiče dvěma trefami Michal Hoza, když mu u o obou branek asistoval Michal Rapant. Ve třetí třetině se povedlo domácím během třiadvaceti vteřin srovnat na 2:2, ale dvě minuty před koncem rozhodl o výhře SHK ve skvělé formě hrající Milan Čárský.
8.10.V neděli další "derby". Přijede brněnská TechnikaHOD - TEC 4:3, 9.kolo | Jan HochmanZápas s visačkou "nejočekávanější". Tak by se dal nazvat nadcházející duel našich Drtičů s hosty z brněnské Techniky. Od dnes již památné semifinálové série sezony 2006-07, kterou Drtiči v infarktovém pátém zapase dovedli do vítězného konce, jsou všechny duely těchto dvou týmů pod drobnohledem fanoušků obou táborů.
12.10.Drtiči porazili Techniku a drží se na druhém místě tabulkyHOD - TEC 4:3, 9.kolo | Václav Urubek a Robert KrůzaHodonínští Drtiči potvrdili svou papírovou roli favorita a v poměrně vyrovnaném utkání porazili hokejisty Techniky Brno. Zápas nabídl dostatek branek, pěkných zákroků gólmanů a k vidění bylo také několik šarvátek a strkanic. Za zmínku stojí také velmi solidní divácká návštěva na ZS TEZA.
13.10.4 kola - 8 bodů. Juniorka SHK zatím bez ztráty kytičkyJan HochmanČtyři výhry a skóre 24:8. S takovou bilancí se můžou po čtyřech kolech nového ročníku KP chlubit junioři SHK. Tenhle víkend si totiž svěřenci trenérů Buřiče a Ševeli připsali další 2 výhry. V sobotním zápase, ve kterém se hattrickem a dvěmi nahrávkami blýskl útočník Tomáš Zelinka, přehráli doma Břeclav 8:0 a když o den později hráč s číslem 23 na zádech svou kanonádu zopakoval, uspěli mladí Drtiči i v Rosicích, kde 4:3 porazili brněnské Bulldogs.
14.10.Drtiči jedou do UničovaUNI - HOD 3:2, 10.kolo | Václav UrubekHodonínské hokejisty čeká další relativně dlouhý zájezd. Uničov vstoupil do této sezony o poznání lépe, než do té minulé a figuruje na osmé příčce tabulky. Drtiče nečeká při snaze získat body nic jednoduchého.
16.10.Drtiči jedou z Uničova bez bodu. Domáci vyhráli 3:2UNI - HOD 3:2, 10.kolo | Jan HochmanNepovedený zápas na ledě Uničova mají za sebou hráči SHK Hodonín. Spousta promarněných šancí nejen v první třetině, spousta vyloučení a častá nedorozumění v obraně a rozehrávce. Připočteme-li 2x nevyužitou pětiminutovou přesilovku, dostaneme důvod, proč se Drtiči vracejí domů s prázdnou.
17.10.V neděli přijede nováček ze Žďáru nad SázavouHOD - ZNS 6:5, 11.kolo | Jan HochmanDruholigový nováček ze Žďáru nad Sázavou, to je jméno příštího soupeře SHK Hodonín, kterého přivítáme na ZS TEZA v Hodoníně. Hráčům z Vysočiny po vydařeném začátku sezony trochu dochází dech a v posledním zápase na ledě soupeře vyfasovali rovný tucet branek. Štědrým nadělovatelem byli Bobři z Valašského Meziříčí.

1. SUM Šumperk 30 149:70 78
2. HBR Havl. Brod 29 116:93 55
3. HOD Hodonín 29 116:106 49
4. OPA Opava 29 108:93 48
5. VAL Val. Meziříčí 29 103:90 45
6. NJI Nový Jičín 30 93:124 39
7. KOP Kopřivnice 30 97:98 38
8. ZNS Žďár n/S 29 95:119 32