Vypisuji posledních 30 článků.

7.12.Drtiči po pěti zápasech vyšli bodově naprázdno. Duel v Novém Jičíně rozhodla první třetina, trefa Mlynáře nestačilaNJI - HOD 3:1, 24.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté po pěti zápasech vyšli ve druhé lize bodově naprázdno. Drtiči na ledě Nového Jičína doplatili na pomalý rozjezd a dva náhodné góly v první třetině. Ve zbytku utkání totiž byli lepším týmem a jen nepřesná koncovka je připravila o lepší výsledek a nějaké body. Slovácký celek ve 24. kole podlehl Ďáblům 1:3 a v tabulce východní skupiny klesl za Opavu na páté místo. Jediný gól hostů na severu Moravy zaznamenal ve 45. minutě Tomáš Mlynář.
5.12.Změna v realizačním týmu Drtičů. Na lavičce Hodonína z rodinných důvodů skončil trenér Aleše Flašar RedakceH O D O N Í N - Realizační tým SHK Drtiči Hodonín hlásí jednu zásadní změnu. Na lavičce slováckého celku skončil trenér Aleš Flašar. Bývalý vynikající obránce, který na jihu Moravy působil od začátku ledna, se s vedením druholigového klubu dohodl na ukončení spolupráce. „Jsou za tím rodinné důvody,“ vysvětluje šéfka Drtičů Jana Gajošová.
5.12.Drtiči bodovali v posledních pěti zápasech. Uspět se pokusí i na ledě předposledního Nového Jičína NJI - HOD 3:1, 24.kolo | RedakceH O D O N Í N - Vítěznou divočinu v Moravských Budějovicích mají zdárně za sebou, teď je před nimi další těžký venkovní střetnutí. Hodonínští hokejisté, kteří bodovali v posledních pěti zápasech, se pokusí sérii protáhnout i v sobotu na ledě Nového Jičína. První dva vzájemné duely Drtičů a Ďáblů vždy opanoval domácí tým, slovácký celek se teď pokusí na severu Moravy tuto tradici přerušit a domů přivést všechny body. Utkání 24. kola východní skupiny druhé ligy startuje v sedmnáct hodin.
4.12.Tohle byla pořádná divočina. Drtiči v bláznivém zápasem urvali dva body a dotáhli se na třetí Valašské Meziříčí MOB - HOD 8:9, 23.kolo | RedakceH O D O N Í N - Tohle byla pořádná divočina. Mimořádný zápas, který je k vidění jednou, možná dvakrát za sezonu. Ve středečním bláznivém duelu Drtičů na ledě Moravských Budějovic padlo neuvěřitelných sedmnáct branek. Šťastnější nakonec byli hodonínští hokejisté, kteří popáté za sebou hráli po šedesáti minutách nerozhodně. Druhý bod navíc hostům, kteří ztratili slibné vedení 5:2, vystřelil v čase 64:12 útočník Jakub Čejka. Jihomoravané se díky výhře 9:8 v prodloužení dotáhli na třetí Valašské Meziříčí.
2.12.Drtiči nahánějí třetí Valašské Meziříčí. Ve středu se představí na ledě posílených Moravských BudějovicMOB - HOD 8:9, 23.kolo | RedakceH O D O N Í N - Tohle nebude žádná selanka, snadný duel. Hodonínští hokejisté ve druhé lize čtyřikrát za sebou hráli po šedesáti minutách nerozhodně. Zatímco ve Valašském Meziříčí, Kopřivnici i doma se Žďárem nad Sázavou zvládli nájezdy i prodloužení, naposledy s Opavou prohráli. Ztracené dva body si chtějí vzít na ledě Moravských Budějovic. A i když jsou Žihadla ve východní skupině poslední, jednoduché to mít Drtiči rozhodně nebudou. Zápas 23. kola začíná na Vysočině v osmnáct hodin.
30.11.A zase prodloužení. Drtiči inkasovali gól osm sekund před koncem. Opavě podlehli 2:3, v tabulce ale zůstali čtvrtíHOD - OPA 2:3, 22.kolo | Redakce, Foto: Draci ŠumperkH O D O N Í N - A zase to prodloužení. Ani sobotní zápas hodonínských hokejistů s Opavou neskončilo po šedesáti minutách. Drtiči sice v dramatickém závěru brankami Matuly a Komínka otočili vyrovnaný duel se Slezanem, ale vedení 2:1 neudrželi, když hosté při power-play výsledek zásluhou kapitána Zapletala srovnali. A další obrat v zápase v čase 62:43 završil útočník Roman Hendrych. Slovácký celek i přes prohru 2:3 udržel v tabulce čtvrté místo, na třetí Valašské Meziříčí ztrácí už jenom dva body.
29.11.Drtiči budou proti Opavě hájit čtvrté místo. Poprvé by měl nastoupit mladý přerovský obránce Tomáš Dřímal HOD - OPA 2:3, 22.kolo | RedakceH O D O N Í N - Udržet čtvrté místo a získat další body. S takovými plány jdou do zápasu s Opavou hodonínští hokejisté, kteří by proti Slezanu rádi navázali na středeční duel se Žďárem nad Sázavou. První vzájemný souboj opanovali svěřenci trenérů Flašara a Konečného 3:0, v odvetě ve Slezsku se zase po výhře 3:2 radoval soupeř. Kdo se bude slavit o víkendu tentokrát? Jasno bude v sobotu po devatenácté hodině, kdy utkání 22. kola východní skupiny druhé ligy končí. Začátek je v obvyklých 17.00.
27.11.Drtiči zdolali žďárské Plameny 5:4 po prodloužení a přeskočili čtvrtou Opavu. Rozhodl čerstvý otec Komínek HOD - ZNS 5:4, 21.kolo | Redakce, Foto: Petr Nedvěd, www.hokejzr.czH O D O N Í N - Byly to nervy, ale zvládli to. Hodonínští hokejisté ve 21. kole druhé ligy přemohli Žďár nad Sázavou 5:4 po prodloužení a v tabulce východní skupiny se posunuli před Opavu na čtvrté místo. Středeční duel v čase 63:38 rozsekl útočník Tomáš Komínek, který zužitkoval přesilovku čtyři na tři.
27.11.Komínek věnoval vítězný gól přítelkyni a narozené dcerce Ellen. „Z nich mám největší radost," přiznává hrdý tátaHOD - ZNS 5:4, 21.kolo | RedakceH O D O N Í N - Od minulého zápasu v Kopřivnici nebyl na ledě, i proto se ve středečním zápase se Žďárem nad Sázavou necítil příliš komfortně. Celé utkání tahal nohy, trápil se. Bojoval sám se sebou. Navíc neproměnil několik vyložených šancí. Nakonec se útočník Tomáš Komínek stal hvězdou napínavého duelu. Osmadvacetiletý hokejista v 64. minutě zužitkoval přesilovku čtyři na tři a Drtičům zajistil dva body nad Plameny.
25.11.Venkovní šichty zvládli, teď Drtiče čeká domácí dvojzápas. Už ve středu Hodonín hostí nepříjemný Žďár nad Sázavou HOD - ZNS 5:4, 21.kolo | Redakce, Foto: Petr Nedvěd, www.hokejzr.czH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté se poprvé od nepříjemného výprasku se Šumperkem představí v domácím prostředí. Drtiči se však po hrozivém debaklu 2:9 s Draky rychle otřepali a po dvou venkovních výhrách se zase vrátili do pohody, kterou chtějí potvrdit také ve středu na domácím ledě proti soupeři ze Žďáru nad Sázavou. Souboj 21. kola východní skupiny druhé ligy začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v obvyklých osmnáct hodin.
23.11.Power-play vyšla. Drtiči v Kopřivnici v závěru srovnali na 2:2. Druhý bod získali v prodloužení. Rozhodl Miklík KOP - HOD 2:3, 20.kolo | RedakceH O D O N Í N - I potřetí to vyšlo. Hodonínští hokejisté sice na ledě Kopřivnice po brankách Jakuba Macha prohrávali po čtyřiceti minutách 0:2, ale zápas znovu nevzdali, když výsledek dvěma trefami útočníka Dominika Matuly srovnali a v následném prodloužení sebrali bod navíc. Utkání 20. kola východní skupiny druhé ligy v čase 64:10 rozsekl hostující obránce Martin Miklík, který v přesilovce čtyři na tři propálil gólmana Hromadu a završil povedený obrat. Jihomoravané zvítězili 3:2 a pojistili si pátou pozici.
23.11.Střelec Matula: Brankáře Hromadu musím pochválit. Podal nadstandardní výkon. Dva body jsme si ale zasloužili KOP - HOD 2:3, 20.kolo | RedakceH O D O N Í N - Čtyřicet minut se střelecky soužili. Skvělými zákroky je deptal vynikající domácí gólman Hromada. Až kopřivnického fantoma odčaroval hodonínský útočník Dominik Matula. Pětadvacetiletý hokejista pokořil bývalého brankáře Vsetína hned dvakrát. Nejprve dostal kotouč do sítě ve 45. minutě, podruhé při power-play hostů v samotném závěru. „Zkusil jsem nahodit puk zpoza brány a skončilo to pár centimetrů za čarou. Ale za průběh a za to, jak jsme za tím šli, jsme si body zasloužili,“ míní zlínský odchovanec, který byl společně s brankářem Kubáněm klíčový mužem slováckého celku na ledě Kopřivnice.
20.11.Drtiče potřetí v sezoně čeká Kopřivnice. Fanoušci věří, že naváží na předcházející vítězné duely s Tatrou KOP - HOD 2:3, 20.kolo | RedakceH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté po dalším týdenním volnu jdou znovu do boje. Drtiči odstartují třetí pětinu základní části v sobotu na ledě Kopřivnice, které v předcházejících dvou vzájemných duelech pokaždé nastříleli osm branek. Zkušení trenéři SHK Flašar s Konečným stejně jako fanoušci věří, že si hráči SHK nějaké góly schovali i na víkendové střetnutí, které na severu Moravy začíná už v šestnáct hodin.
19.11.Drtiči gratulují! Legendární útočník Václav Nedomanský jako druhý Čech vstoupil do hokejové Síně slávy Text i foto ČTKH O D O N Í N - Václav Nedomanský byl jako druhý Čech v historii slavnostně uveden do hokejové Síně slávy v Torontu. Pětasedmdesátiletý bývalý kanonýr se dočkal této pocty pět let po brankáři Dominiku Haškovi, který nechyběl mezi hosty slavnostního večera. Spolu s mistrem světa z roku 1972 Nedomanským letos převzali prestižní ocenění bývalý kanadský útočník Guy Carbonneau, ruský obránce Sergej Zubov, kanadská útočnice Hayley Wickenheiserová a mezi budovateli Jim Rutherford a Jerry York.
19.11.Bylo to komplikované a stresující. Útěku jsem ale nikdy nelitoval, prohlásil NedomanskýText i foto ČTKH O D O N Í N - Bývalý hokejový útočník Václav Nedomanský při příležitosti uvedení do Síně slávy v Torontu zavzpomínal na nelehké období emigrace. Díky vízům na dovolenou utekl v roce 1974 společně s dalším předním hokejistou Richardem Fardou z Československa přes Švýcarsko do Severní Ameriky. Přes všechny překážky, které musel na své pouti překonat, zásadního životního kroku nikdy nelitoval.
18.11.Drtičům vypomůže mladý obránce Dřímal. Odchovanec Zlína přichází na střídavé starty z juniorky Přerova RedakceH O D O N Í N - Vedení SHK Drtiči Hodonín zaregistrovalo dalšího nového hráče. Slováckému celku ve zbytku druholigové sezony vypomůže mladý obránce Tomáš Dřímal. Devatenáctiletý zadák, který nastupuje v juniorské lize za přerovské Zubry, přichází na jih Moravy na střídavé starty.
17.11.Na trestné to byly perné chvíle, ale klukům jsem věřil, že to ubraní, říká po vydařené premiéře útočník ČejkaVAL - HOD 1:2, 18.kolo | RedakceH O D O N Í N - Nebyl v jednoduché pozici. Přišel do Hodonína po dvou nepříjemných porážkách, navíc po odchodu klíčového centra Balána do Trenčína. Fanoušci vnímali útočníka Jakuba Čejku jako nedostatečnou náhradu, přitom mladý jednadvacetiletý hokejista má úplně jiné přednosty než zkušený forvard. A právě ty boskovický odchovanec ukázal hned v prvním zápase za Drtiče. Bývalý hráč Moravských Budějovic a Třebíče, který na Slovácku hostuje z Komety Brno, se při své premiéře v modro-oranžovém dresu SHK blýskl gólem a proměněným nájezdem.
16.11.Nedomanský absolvoval první ceremoniály před uvedením do hokejové Síně slávy NHL. Už má památeční prstenAutor i foto: ČTKTORONTO, HODONÍN - První ceremoniály před slavnostním uvedením do hokejové Síně slávy NHL absolvoval český útočník Václav Nedomanský. Pětasedmdesátiletý bývalý kanonýr v pátek převzal stejně jako další noví členové památeční prsten a všichni byli oceněni také jako čestní hosté duelu NHL Toronta s Bostonem. Nedomanský byl vybrán do Síně slávy spolu s bývalým kanadským útočníkem Guyem Carbonneauem, ruským obráncem Sergejem Zubovem a kanadskou útočnicí Hayley Wickenheiserovou. Mezi budovateli se dočkali Jim Rutherford a Jerry York.
16.11.Drtiči po dvou porážkách zabrali. Z Valašského Meziříčí vezou dva body. Útočník Čejka se trefil hned při premiéře VAL - HOD 1:2, 18.kolo | RedakceH O D O N Í N - Tohle byla premiéra jako hrom! Jednadvacetiletý útočník Jakub Čejka, který v týdnu přišel do Hodonína na hostování z Komety Brno, se při své premiéře v dresu Drtičů blýskl gólem a proměněným samostatným nájezdem. Slovácký celek hlavně díky skvělé produktivitě mladého hokejisty v 18. kole druhé ligy přemohl domácí Valašské Meziříčí 2:1 a v tabulce východní skupiny se posunul před Opavu na čtvrté místo. Na třetí Bobry Drtiči ztrácejí už jenom dva body.
14.11.Týdenní přestávka skončila. Drtiči po dvou porážkách míří na Valašsko, kde se pokusí prolomit Bobří hráz VAL - HOD 1:2, 18.kolo | RedakceH O D O N Í N - Debakl se Šumperkem je zapomenutý, na hodonínské hokejisty po týdenním volnu čeká další náročná šichta. Drtiči v sobotu míří na Valašsko, kde v rámci 18. kola východní skupiny druhé ligy vyzvou domácí Bobry. Atraktivní duel začíná v sedmnáct hodin.
13.11.Přichází další mladík do útoku. Drtiči získali na hostování do konce sezony talentovaného Jakub Čejku z Komety Brno Redakce, Foto: Jiří Mokrý, www.hstrebic.czH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté přivítali v kabině další novou tvář. Po Patriku Bulínovi přichází na Slovácko také Jakub Čejka. Jednadvacetiletý útočník bude v druholigovém týmu hostovat do konce sezony z brněnské Komety. Premiéru u Drtičů si odbyde v sobotním zápase ve Valašském Meziříčí.
12.11.Vedení Drtičů přivedlo i druhého Bulína. Kromě Jana bude hrát v Hodoníně také jeho dvojče PatrikRedakceH O D O N Í N - Drtiči přivedli dalšího Bulína. K jednadvacetiletému útočníkovi Janovi, který nosí modro-oranžový dres od začátku letošní druholigové sezony, získali z Moravských Budějovic také jeho dvojče Patrika. Šikovný hokejista přichází do Hodonína na hostování do konce letošní sezony.
11.11.Změny u Drtičů: útočník Balán jde hostovat do Trenčína, končí brankář Hlaváč, obránce Čermák míří k ŽihadlůmHOD - SUM 2:9, 17.kolo | RedakceH O D O N Í N - Načasování není ideální, prostě se to tak všechno sešlo. Kádr SHK Drtiči Hodonín opouští hned trojice hráčů. Zatímco brankář Jan Hlaváč i obránce Roman Čermák končí v druholigovém klubu definitivně, zkušený útočník Stanislav Balán se může do mateřského oddílu ještě vrátit. Vše záleží, jak dopadne jeho měsíční hostování v Dukle Trenčín.
10.11.Čermák porážku těžce kousal. „Výsledek je po nás krutý. I takové zápasy ale někdy jsou,“ říká čtyřiadvacetiletý obránceRedakce, Foto: www.bkhb.czH O D O N Í N - Když v úvodu prostřední části svým druhým gólem sezony snížil na 2:4, vypadalo to, že by se Drtiči mohli nadechnout k náporu a pořádně znepříjemnit cestu Šumperku k dalším třem venkovním bodům. Trefa obránce Romana Čermáka ale pro vývoj sobotního duelu nic neznamenala. Hodonínští hokejisté v prostřední části inkasovali další dvě branky a bylo definitivně po zápase.
9.11.Krutý výprask. Drtiči nezvládli šlágr s vedoucím Šumperkem. Drakům doma podlehli 2:9 a v tabulce jsou pátí HOD - SUM 2:9, 17.kolo | Redakce, Foto: www.dracisumperk.czH O D O N Í N - Hodonínští hokejisté jsou po dvou nepříjemných direktech zpátky na zemi. Drtiči po Havlíčkově Brodu nestačili ani na vedoucí Šumperk. I když Janásem ve 4. minutě bleskově srovnali na 1:1, ve zbytku utkání jen marně vzdorovali rozjetému favoritovi. Svěřenci trenérů Flašara a Konečného v 17. kole východní skupiny druhé ligy doma podlehli Drakům 2:9 a v tabulce po nečekaném debaklu klesli za Opavu na páté místo. Slováckému celku k lepšímu výsledku nepomohla ani výměna brankářů v 16. minutě za stavu 1:3.
7.11. Do Hodonína přilétají Draci. Drtiči se ve šlágru postaví vedoucímu Šumperku, který venku ještě neprohrál HOD - SUM 2:9, 17.kolo | Redakce, Foto: www.dracisumperk.czH O D O N Í N - Divoký závěr z Havlíčkova Brodu už hodili za hlavu, na zbytečnou ztrátu radši zapomněli. Nyní se hodonínští hokejisté připravují na třaskavou bitvu s vedoucími Draky. Motivaci mají jasnou. Drtiči se chtějí stát prvním mužstvem v letošní sezoně, které v domácím prostředí pokoří Šumperk. Zda se jim to povede, bude jasné v sobotu po devatenácté hodině. Atraktivní duel 17. kola východní skupiny druhé ligy na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v sedmnáct hodin.
6.11.Drtiči neudrželi v Havlíčkově Brodě nadějné vedení, kvůli nedisciplinovanosti Bruslařům podlehli 4:7HBR - HOD 7:4, 16.kolo | RedakceH O D O N Í N - S tolika tresty se prostě vyhrát nedá. Hodonínští hokejisté pykali na ledě Havlíčkova Brodu za svoji nedisciplinovanost a zbytečné fauly. Drtiči obdrželi v Kotlině jedenáct trestů, ve šlágru 16. kola druhé ligy ztratili nadějné vedení 3:1 a po pěti obdržených gólech v poslední třetině se domů vracejí s krutou porážkou 4:7. V tabulce východní skupiny zůstávají dál čtvrtí.
5.11.Drtiči po dvou divokých domácích výhrách míří na Vysočinu. V Kotlině se postaví druhému Havlíčkovu Brodu HBR - HOD 7:4, 16.kolo | RedakceH O D O N Í N - Dva domácí zápasy zvládli, proti posledním Moravským Budějovicím i šestému Novému Jičínu potvrdili roli favorita a zaknihovali si dvě divoké vítězství. Teď ale mají hodonínští hokejisté před sebou dva mnohem těžší souboje. Už ve středu se Drtiči představí v Havlíčkově Brodě. V tamní Kotlině se postaví domácím Bruslařům, kteří od začátku sezony drží druhé místo a nahání vedoucí Šumperk. Utkání 16. kola východní skupiny druhé ligy začíná na Vysočině v osmnáct hodin.
3.11.Potvrzeno. Oční klinika iClinic definitivně mizí z názvu klubu, který se přejmenoval na SHK Drtiči HodonínRedakceH O D O N Í N - Už je to oficiální a svazem potvrzené. Hodonínští hokejisté v rozehrané druholigové sezoně změnili název klubu, tým SHK iClinic Hodonín se přejmenoval na SHK Drtiči Hodonín. Informaci potvrdila před sobotním zápasem s Novým Jičínem šéfka slováckého klubu Jana Gajošová.
3.11.Obránce Slabý poprvé skóroval za Drtiče. „Jenom tak mi to neprojde,“ tuší juniorský mistr extraligy s KometouHOD - NJI 6:5, 15.kolo | Redakce, Foto: facebook Petra Slabého H O D O N Í N - Prošel vyhlášenou mládeží Dukly Jihlavy, v brněnské Kometě si v jednom týmu zahrál s útočníkem Martinem Nečasem a ve sbírce má juniorský titul mistra extraligy. Devatenáctiletý obránce Petr Slabý si ale až ve třináctém startu za Drtiče připsal premiérovou trefu v modro-oranžovém dresu. Rodák z Velkého Meziříčí hned v 9. minutě sobotního zápasu s Novým Jičínem doklepl do sítě střelu Komínka a v přesilové hře zvýšil na 2:0. „Určitě se mi ulevilo, protože už sem nějaký bod chtěl získat,“ přiznává šikovný zadák, který svým prvním gólem v letošní druholigové sezoně pomohl hodonínským hokejistům k divoké výhře 6:5 nad Ďábly.

1. SUM Šumperk 22 110:48 57
2. HBR Havl. Brod 21 90:66 44
3. VAL Val. Meziříčí 21 75:61 33
4. OPA Opava 21 79:72 33
5. HOD Hodonín 21 89:86 33
6. KOP Kopřivnice 22 75:80 29
7. NJI Nový Jičín 22 68:95 27
8. ZNS Žďár n/S 21 73:85 26